HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 52

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grety_niku spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luna9

maiestrita, alinuk, elara sunteti de acord sa facem in felul urmator:

- fetele de pe DC se ocupa de pancarde si de interviurile la REALITATEA (ca tot aveti cunostinte ALINUK). important este sa vorbim intre noi si sa "cantam" pe aceeasi VOCE.
- grety_niku te-ai oferit tu sa te ocupi de trimiterea semnaturilor la guvern. imi poti da un PM cu numarul tau de telefon mobil ca sa te pun in legatura si cu maiestrita?
- camy_pus, am inteles ca tu dai interviuri de la brasov pentru REALITATEA. daca doresti te potpune si pe tine in legatura cu fetele de pe MIRESICI sa vezi si comunicatul lor de presa.
Este important sa stim ce face fiecare dintre noi sa nu ne imprastiem si sa fim usor de inabusit iar protestul nostru sa fie un fiasco.

ti-am trimis PM...
eu le trimit dar sa imi spuneti la ce nr de semnaturi la opresc??? deocamdata sunt vre-o 26000...




25+ cu Eric Nicholas
Pozici
www.petitieonline.ro/petitie-p43516046.html" target="_blank">Petitie: "Indemnizatia pentru cresterea copilului sa ramana 85% din salariu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

fetelor, va spun din toata inima ca as fi vrut sa spun mai mult, DAR timpul a fost de la inceput stabilit, 1 min si 30 sec.
Ce poti sa spui mai mult????

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE


A fost foarte bine, stai linistita. Din pacate nea turcescu avea alte planuri nu sa ne faca pe noi auzite si respectate.

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

fetelor care ati dat intreviu, nu va mai faceti griji! ati facut foarte mult pentru ca ati avut curaj sa apareti la tv! eu sincer va admir! e si normal sa fi fost si putin emotionate, cum sa nu fii, doar nu apari zilnic la tv??? eu cred ca m-as fi blocat de tot... asa ca, incetati cu grijile! sunteti tari de tot, sunteti beton! s-o tinem tot asa!
nu ne pasa noua de Turcescu care nu are copii si nu stie ce inseamna sa cresti un copil!!! sau parca avea unul adoptat?!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

fetelor care veti da interviuri la realitatea va rog sa punctati urmatoarele aspecte pentru a inchide gura comunistilor, a babelor si a mosnegilor frustrati care cred ca noi luam indemnizatiile din pensiile lor:

- pe vremea lor statul le oferea casa asigurata (oare din banii cui? nu tot din banii statului si a celor care cotizau?) noi, pentru a avea o familie si un trai decent (ca sa nu dormim in corturi) trebuie sa facem credit ipotecar sau sa locuim cu chirie. SAU DORESTE POPULATIA TARII SA NU NE MAI CASATORIM, SA NU MAI FACEM COPII si daca totusi ii facem SA DORMIM CU EI IN MASINA/ GHETOURI/ CORTURI??

- banii din indemnizatie sunt si pentru mama si pentru copil. CUM SA SE INTRETINA 2 PERSOANE CU 600 LEI PE LUNA??

- daca indemnizatia va fi de 600 lei va fi stimulata nasterea printre persoanele sarace, fara studii, mai mult de pe la sate, iar familiile cu studii superioare vor prefera sa nu mai faca copii niciodata

- mamele care au bebelusi de pana la un an sau femeile insarcinate deja unde sa-si lase copiii de cateva luni pentru a se intoarce la munca?? ce cresa/ gradinita iti primeste copilul nou nascut?? SAU MAI BINE ZIS: CATE CRESE MAI EXISTA IN TARA ASTA??

- medicamentele pentru femeile insarcinate si analizele nu mai sunt demult gratuite, vaccinurile pentru copiii trebuiesc platite si doar unul costa aprox. 300 lei.

Fetelor, va rog din suflet sa punctati aceste lucruri la TV.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luna9

maiestrita, alinuk, elara sunteti de acord sa facem in felul urmator:

- fetele de pe DC se ocupa de pancarde si de interviurile la REALITATEA (ca tot aveti cunostinte ALINUK). important este sa vorbim intre noi si sa "cantam" pe aceeasi VOCE.
- grety_niku te-ai oferit tu sa te ocupi de trimiterea semnaturilor la guvern. imi poti da un PM cu numarul tau de telefon mobil ca sa te pun in legatura si cu maiestrita?
- camy_pus, am inteles ca tu dai interviuri de la brasov pentru REALITATEA. daca doresti te potpune si pe tine in legatura cu fetele de pe MIRESICI sa vezi si comunicatul lor de presa.

Este important sa stim ce face fiecare dintre noi sa nu ne imprastiem si sa fim usor de inabusit iar protestul nostru sa fie un fiasco.




eu am luat nr fetelor de telefon de la miresici.
o s tinm legatura! chiar azi o sa mai vb!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

camy_pus te rog ia in considerare ce am scris si eu mai sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ogutu1 spune:

ati vazut ca acum vor sa ne ia 25% din indemnizatie??
sper sa renunte la ideiile astea idioate care nu rezolva nimic.
NU AICI SUNT BANII care ii cauta sa bage mana adanc in cheltuielile ministerelor unde sunt 10 in birou si 9 stau pe net se joaca si 1 munceste.

Mami de Natalia Sofia(28.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grety_niku spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

fetelor, va spun din toata inima ca as fi vrut sa spun mai mult, DAR timpul a fost de la inceput stabilit, 1 min si 30 sec.
Ce poti sa spui mai mult????

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE


a fost foarte bine... a avut turcescu altele in cap... important e sa incercam sa ne facem auzite.

Am incercat sa sun la emisiune dar ba suna ocupat, ba suna si nu raspundea nimeni

in schimb au sunat toti incultii si frustratii si mosii


25+ cu Eric Nicholas
Pozici
www.petitieonline.ro/petitie-p43516046.html" target="_blank">Petitie: "Indemnizatia pentru cresterea copilului sa ramana 85% din salariu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui ade24

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

fetelor, va spun din toata inima ca as fi vrut sa spun mai mult, DAR timpul a fost de la inceput stabilit, 1 min si 30 sec.
Ce poti sa spui mai mult????

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE


A fost foarte bine, stai linistita. Din pacate nea turcescu avea alte planuri nu sa ne faca pe noi auzite si respectate.

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun


stati asa...eu am fost acolo de papagal???? astia m-au luat in ras??????

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

parerea mea e sa nu se pomeneasca de 600 lei!!!
solutia va fi sa mai puna 100 lei peste!!!probabil

haideti sa facem un cos de cheltuieli ale copilului si mamei
depaseste si cei 4000...daca vrei decenta...

nu, din pacate nu am 4000, nu ganditi astfel

Mergi la inceput