HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 53

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

Alinuk, Gabriela (de pe miresici), Elara, e clar ca REALITATEA SE INTOARCE IMPOTRIVA NOASTRA si in loc sa fim sprijinite primim mai multe lovituri. Am incercat in toata emisiunea lui Turcescu sa intru in direct si nu s-a putut sub nicio forma: suna dar nu raspundea nimeni.

E CLAR CA PERSOANELE CARE AU INTRAT IN DIRECT AU FOST SUNATE DE CATRE REALIZATORII EMISIUNII. Si stim ca asa se practica....

Propun sa luam legatura si cu ANTENA 3. Ne poate pune cineva in legatura cu cei de la ANTENA 3 si JURNALUL NATIONAL?

Desi risc sa pierd serviciul ma prezint personal la TV/ ziar pentru reportaj.

Nu mai pot. Plang de disperare si incerc sa-i explic pruncului din burtic ca vom pierde tot, dar mama lui nu-l va abandona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

cum am fost in direct, nu stiu in ce context am aparut eu acolo..dar e clar....batjocura!!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns icmanu spune:

Iauziti fetelor, zice Turcescu ca are surse in guvern si cica s-a hotarat o reducere cu 25% din indemnizatie!!!!!!


http://lb1f.lilypie.com/QRICp3.png
http://community.webshots.com/user/icmanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

camy si toate fetele care au iesit sa vorbeasca, ati fost MAME, ati vorbit perfect, doar ca realitatea face jocuri mari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

dientuze sunt perfect de acord cu tine. Doamne, dar se stie ca Realitatea si Adevarul fac jocurile ascunse ale puterii....!!!!!

Haideti sa luam legatura si la alte televiziuni. Aveti cunostinte?? Ne poate ajuta cineva?

Ideea dienutzei cu cosul bebelusului este foarte buna.

Cele care aveti copii: puteti sintetiza cate ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

fetelor, va citesc din umbra...

acesta este mesajul postat d emine acum cateva minute pe forum la emisiunea lui turcescu...sa vedem daca il da pe post

tot ce am ascultat pana acum au fost pareri pro 600 ronn


Daca ne readuc la suma de 600 ron, ne-au taiat de tot ultima sansa de supravietuire! Una e cand sti din timp care este situatia, iti faci un plan, iti faci niste rezerve de bani, inainte sa te inhami si sa iti asumi asemenea responsabilitate…cum este aducerea pe lume a unui copil!

Ce metode alternative mai pot sa gasesc eu, insarcinata in 35 saptamani? CUM imi voi creste eu copilul si cum voi supravietui in acelasi timp, in conditiile in care sotul meu este bugetar si va fi afectat de scaderea salariului cu 25%. Si nu sunt nici oportunista si nici “colorata” la piele, si nu fac copii pe banda rulanta. Sunt o femeie de 30 ani care munceste de 11 ani, insarcinata cu primul copil!!

Dupa parerea mea, si tinand cont de situatia economica actuala, sunt de acord cu reducerea procentului, cu 15%; este totusi o situatie de criza si toti trebuie sa strangem putin cureaua...dar domnilor...NU ne lasati pe drumuri!

Daca totusi se va reveni la suma fixa de 600 ron, pe mine cel putin ma va forta sa ma intorc la serviciu dupa cateva luni...si atunci eu ce fac cu copilul?? Mama si soacra sunt la 300 – 400 km! Sa le dau copilul sugar sa mi-l creasca? Si eu sa nu imi vad copilul ....SUGAR...decat la 2-3 saptamani!! Imi vine sa plang numai la acest gand!! Pentru ce asemenea sacrificii!!! Pentru TARA Care TARA???

Chiar nu a stiut nimeni ca suntem in rahat pana acum?? In 2 saptamani s-au desteptat bravii nostri conducatori sa ia masuri atat de drastice!!! Cum sa declari ca vrei sa pui in aplicare asemenea masuri de la 1 iunie, in conditiile in care tu inca nu ai luat decizia finala privind pensiile/salariile/somajul etc. Adica, “aplicam masurile de la 1 iunie”…nu stim sigur care sunt alea..dar sigur le aplicam!!!”

Ne cer sa fim solidari…CU CINE sa fim solidari domnilor…cu incompetentii care ne conduc!!!

Rusine si vai de noi!!!
Camelia



35 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

...cred ca am fost un pic incoerenta...dar m-am enervat foarte tare!!!

35 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

cosul copilului
- 5 scutece pe zi, 30 de zile = 150 de lei, minim
- lapte praf - 2 cutii de 900 grame pe luna (miiiiniiiim)= 100 lei
- cereale - 3 cutii pe luna = 60 de lei
- mancare pe saptamana - 3 oua, un piept de pui, legume, fructe, branza de vaci - minim minim minim 150 de lei. asta fara "luxuri" gen ficatei sau carne de vita. adica 600 de lei pe luna.
- haine pe sezon - 6 body, 3 pijamale, 6 tricouri, 2 pantaloni, 1 pereche papuci, 2 bluze groase, 1 hainuta - luate cat se poate de ieftin iarasi un minim de 400 de lei la 3 luni

total lunar- cam 1100 de lei. asta fara medicamente, sa speram ca sunt sanatosi.

asta doar cheltuielile ciclice, fara sa luam in calcul carucioare, scaune de masina si lucruri de folosinta indelungata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celitia1 spune:

am incercat sa dau mail la antena3 .... sper sa primesc si raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

https://docs.google.com/Doc?docid=0AbeSvjbNas88ZGQyNnB6cjJfMTZkc2NjMjVodA&hl=en

acesta este comunicatul pe care l-au facut fetele de pe miresici. mie mi se pare super. felicitari!

Mergi la inceput