HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

fetelor am urmarit si eu la tv declaratiile mamicilor chemate. nu va suparati pe mine dar nu mi s-au parut foarte convingatoare , poate e doar parerea mea...
adica toate spun nu se poate creste un copil cu 600 ron cat era acum 2 ani indemnizatia ca toate produsele s-au scumpit. dc punem problema asa atunci ei vor spune ok nu dam 600 dam 700 ron adica o suma actualizata cu inflatia...sau ceva de genul, ori la mine ca si la camy si ca la alte mamici problema este mult mai grava...din acesti 600 ron nu ne crestem doar copilul, traim 3 persoane din care 1 este copil si are nevoie de multe. traim din acesti bani pt ca salariul redus cu 25% al sotului deabia ne mai ajunge sa platim ratele la casa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandgeo

Bai asociatia TATA, lasati orgoliile de-o parte si miscati-va fundurile pe 17 la demonstratie.

Pana la 1 iunie...e mult si bine...

Si ca sa nu raman dator, mamicilor, vedeti ca taticii au mare dreptate. Discriminarea este garla. Numai la depunerea cererilor pentru indemnizatii/alocatii m-am lovit de o mare marlanie. Doua din cele trei cereri sunt formulate in asa fel incat sa fie completate de mamica. Noroc ca au fost dragute doamnele de la ghiseu si m-au lasat sa completez in locul sotiei. Dupa capu' astora, o mama nu are altceva mai bun de facut decat sa mute hartii de la un ghiseu la altul.

Deci, a ramas stabilit pe 17 mai, la ora 12 ???


bravo tati pt initiativa!!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

irina eu cred ca se vor spune multe... abia e un inceput

desigur cel mai imp este faptul ca este UN DREPT castigat care ni se ia..o lege care se incalca.... un juramant al presedintelui, al intregului guvern - INCALCAT!!!

cand cotizam la buget parte din venitul meu.... nu era niciun plafon / cotizeaza ca berila / cand sa primesc si eu la nevoie... ia tu de aici un plafon
problema adevarata e la devalizarea bugetului de camarila politica... stiu din interiorul sistemului cum e cu licitatiile, contractele ca plati pentru participare la campanii


si imi pare rau ca nu putem alege toate sloganurile propuse, mi-au placut majoritatea la nebunie ...
doar ca:
suntem limitati de suma ..am calculat facem 7 lungi de 1.25mp si unul patrat de 1mp (0.5x2.5 si unul 1x1 adica 48.5 euro sa ne incadram in suma pe care o avem la dispozitie) si mi se pare suficient
nu cred ca e ok sa fie o mare de pancarde...caci se pierde esenta

pup

Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


www.asociatiamame.com/ro/evenimente/evenimente-actuale/un-zambet-pentru-sanatate.html" target="_blank">
"Zambetul copilului tau iti aduce bucurie in fiecare zi.
Acum, zambetul lui poate salva vietile altor copii"


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

eu as vrea sa ajung la Bucuresti..daca se poate..as vb si cu Basescu!! JUR!!! As vrea sa fiu si filmata! Ca sa vada tara ce am de spus!!

Eu mai am o sugestie pt mamicile care apar la TV!!!

Sa spuna ca in caz ca se vor apropia macar de 1 leu din indemnizatia noastra, lucrurile nu raman asa! Mergem mai departe, ii dam in judecata si protestele vor continua in Bucuresti la Cotroceni, Guvern.. si asa mai dep...

Haideti va rog, nu ii lasati sa ne intimideze! Deocamdata nu ne baga in seama, e clar! Dar sa facem in asa fel incat sa rasune vocile noastre!! Pentru ca avem ceva de spus!!!!


Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Cami,
o sa se auda mesajele astea

fac tot ce-mi sta in putinta...


daca poti te asteptam alaturi de noi

Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


www.asociatiamame.com/ro/evenimente/evenimente-actuale/un-zambet-pentru-sanatate.html" target="_blank">
"Zambetul copilului tau iti aduce bucurie in fiecare zi.
Acum, zambetul lui poate salva vietile altor copii"


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cata_adr spune:

salutare mamici

sunt si eu o mamica de 2 baieti: unul de 3 ani si 7 luni si altul de 2 luni jumate.
Am citit ce ati scris aici si vreau sa va felicit pt initiativa.
Ma gandeam la ceva...daca as avea cum, stiti ce as face? As inregistra bebelusi plangand si urland si as pune la un microfon sa rasune in toata piata, chiar in ziua mitingului.
Pacat ca s-a ajuns aici!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Fulgutza, am vrut sa iti dau PM sa facem o leg pe yahoo pe mess dar vad ca nu e activat. Mesajele tale nu au ramas fara ecou doar ca din pacate aseara nu am mai putut fi alaturi de voi. Eu am initiat actiunea aici si actualizez mereu primul meu mesaj din prima pagina ca sa se clarifice confuziile si sa facilitez comunicarea si colaborarea. Te rog scrie-mi la gabimih3.

Citat:
citat din mesajul lui maiestrita

Citat:
citat din mesajul lui fulguta28

De mediatizare ma ocup eu, ziare, reviste, agentii de presa , radio televiziuni. Trebuie sa ne punem de acord asupra unui text si sa asteptam aprobarile pentru protest.

Somn usor si sa aveti grija de voi!

uta28 este 18+

http://zaleboutique.wordpress.com


Fetelor, va rog eu mult cititi si mesajele mele.
Am tot postat aici la voi dar nu primesc niciun ecou. Sunt printre initiatorii actiunii de pe miresici, demarata ieri la pranz si care se pare ca a luat o amploare destul de mare.
Va rog eu mult sa nu tragem fiecare in alta directie ca daca noi dam un comunicat, voi altul, nu stiu care organizatie altul o sa aratam la final toate ca niste pacalici si ne de-credibilizam total pana luni.
Avem fete din mass media care deja si-au asumat partea de contact cu presa. Deja suntem organizate din punctual asta de vedere! Azi au anuntat protestul la TV imediat ce-am avut o cerere depusa la primarie. Alta fata din Brasov (mteleleu) a aparut la TV. Avem deja contacte stabilite cu televiziuni, agentii de presa si publicatii print. Am stabilit deja comunicatul si maine vi-l dam si voua sa ne oferiti o opinie.
Fulguta28, te rog mult sa-mi trimit un id mess sau o posibilitate de contact pe MP sa putem lua maine legatura. Eventual vedem ce contacte are fiecare in presa si poate ne completam reciproc.
Haideti sa colaboram un pic sa nu mai organizam actiuni individuale ca ne faultam unele pe altele fara niciun folos. Nu suntem in tabere diferite, doamne iarta-ma. De ce sa nu comunicam si sa nu cooperam?
Am propus sa va ocupati voi de pancarte pt ca aveti sprijinul ofcial si suportul material al forumului vostru si puteti face materiale de calitate in sensul asta, ceea ce nu e cazul la noi.
Va propun sa ne ocupam noi de relatia cu presa.
E pacat sa iasa doua evenimente (sau mai multe) diferite. Avem acelasi scop, zau!
E pacat sa lasam ong-uri sau asociatii sa isi asume creditul pentru actiunea spontana a mamicilor si sa ne acopere. Haideti sa fim unite si sa NE ASCULTAM putin unele pe altele.
Va rog mult cititi-mi postarile la topicul asta si haideti sa colaboram in mod REAL.

Va multumesc.



Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)
si a lui Matei Catalin
Albumul printesei mele Vacantza de vara 2009 Maria - diverse nazbatii
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mteleleu spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinabobe

fetelor am urmarit si eu la tv declaratiile mamicilor chemate. nu va suparati pe mine dar nu mi s-au parut foarte convingatoare , poate e doar parerea mea...
adica toate spun nu se poate creste un copil cu 600 ron cat era acum 2 ani indemnizatia ca toate produsele s-au scumpit. dc punem problema asa atunci ei vor spune ok nu dam 600 dam 700 ron adica o suma actualizata cu inflatia...sau ceva de genul, ori la mine ca si la camy si ca la alte mamici problema este mult mai grava...din acesti 600 ron nu ne crestem doar copilul, traim 3 persoane din care 1 este copil si are nevoie de multe. traim din acesti bani pt ca salariul redus cu 25% al sotului deabia ne mai ajunge sa platim ratele la casa...

mamica de Rares 21.02.2010


Te rog frumos sa suni la realitatea si sa dai si tu un sincron LIVE cu problemele tale. Eu le-am expus pe ale mele si am mentionat clar comunitatea de mamici de pe internet ( miresici.ro ) care sunt devastate.
In plus nu am voi sa instig la proteste pe un post nation de televiziune si daca ti s-a parut ca nu am fost convingatoare fa o petitie la CNA sa ma lase sa spun pe post ce am de spus.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Fetelor azi noapte nu am dormit mai deloc si mi-au trecut prin cap si mie cateva sloganuri. Chiar daca nu le alegeti (nu e nicio suparare) macar sa fie scrise si vazute. Va pup si sunt alaturi de voi. Sunteti minunate!


BOC, BASESCU SI AI LOR
SPAIMA PAMPERSILOR!

SUNT UN INGERAS NEVINOVAT
DUMNEZEU MI-A DAT VIATA
BOC SI BASESCU MI-O IMPOZITEAZA

PUSCA SI CUREAUA LATA
CE PAMPERSI AVEAM ODATA
INSA BASE-I SUPARAT
CA-I CONSUM EXAGERAT
DECI, MAMA MEA DRAGA
SA TRECEM LA CIRPE-NDATA!

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput