HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mteleleu spune:

Citat:
citat din mesajul lui mteleleu

Citat:
citat din mesajul lui irinabobe

fetelor am urmarit si eu la tv declaratiile mamicilor chemate. nu va suparati pe mine dar nu mi s-au parut foarte convingatoare , poate e doar parerea mea...
adica toate spun nu se poate creste un copil cu 600 ron cat era acum 2 ani indemnizatia ca toate produsele s-au scumpit. dc punem problema asa atunci ei vor spune ok nu dam 600 dam 700 ron adica o suma actualizata cu inflatia...sau ceva de genul, ori la mine ca si la camy si ca la alte mamici problema este mult mai grava...din acesti 600 ron nu ne crestem doar copilul, traim 3 persoane din care 1 este copil si are nevoie de multe. traim din acesti bani pt ca salariul redus cu 25% al sotului deabia ne mai ajunge sa platim ratele la casa...

mamica de Rares 21.02.2010


Te rog frumos sa suni la realitatea si sa dai si tu un sincron LIVE cu problemele tale. Eu le-am expus pe ale mele si am mentionat clar comunitatea de mamici de pe internet ( miresici.ro ) care sunt devastate.
In plus nu am voi sa instig la proteste pe un post nation de televiziune si daca ti s-a parut ca nu am fost convingatoare fa o petitie la CNA sa ma lase sa spun pe post ce am de spus.
Nu vreau sa facem o disputa dar m-am implicat cum am putut . Daca nu e de ajuns sa nu e convingator incercati voi poate reusiti.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ade24

Fetelor azi noapte nu am dormit mai deloc si mi-au trecut prin cap si mie cateva sloganuri. Chiar daca nu le alegeti (nu e nicio suparare) macar sa fie scrise si vazute. Va pup si sunt alaturi de voi. Sunteti minunate!


BOC, BASESCU SI AI LOR
SPAIMA PAMPERSILOR!

SUNT UN INGERAS NEVINOVAT
DUMNEZEU MI-A DAT VIATA
BOC SI BASESCU MI-O IMPOZITEAZA

PUSCA SI CUREAUA LATA
CE PAMPERSI AVEAM ODATA
INSA BASE-I SUPARAT
CA-I CONSUM EXAGERAT
DECI, MAMA MEA DRAGA
SA TRECEM LA CIRPE-NDATA!

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun



_
ALINAde Marie Rebecca Ayanna
Mariuca la tara
VIATA MEA PANA LA CAPAT...

" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

mteleleu nu te supara...ceea ce am vrut sa spun este sa atragem atentia ca multe din noi sunt intr-o situatie disperata...si ca nu merge si asa...deja au aparut comentarii de genul...are casa plina de jucarii scumpe si vrea bani...faceti copii pt indemnizatie...
etc...
deci nu a fost un repros ci doar o sugestie sa atragem atentia ca unele dintre noi suntem chiar intr-o situatie disperata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mteleleu

Citat:
citat din mesajul lui irinabobe

fetelor am urmarit si eu la tv declaratiile mamicilor chemate. nu va suparati pe mine dar nu mi s-au parut foarte convingatoare , poate e doar parerea mea...
adica toate spun nu se poate creste un copil cu 600 ron cat era acum 2 ani indemnizatia ca toate produsele s-au scumpit. dc punem problema asa atunci ei vor spune ok nu dam 600 dam 700 ron adica o suma actualizata cu inflatia...sau ceva de genul, ori la mine ca si la camy si ca la alte mamici problema este mult mai grava...din acesti 600 ron nu ne crestem doar copilul, traim 3 persoane din care 1 este copil si are nevoie de multe. traim din acesti bani pt ca salariul redus cu 25% al sotului deabia ne mai ajunge sa platim ratele la casa...

mamica de Rares 21.02.2010


Te rog frumos sa suni la realitatea si sa dai si tu un sincron LIVE cu problemele tale. Eu le-am expus pe ale mele si am mentionat clar comunitatea de mamici de pe internet ( miresici.ro ) care sunt devastate.
In plus nu am voi sa instig la proteste pe un post nation de televiziune si daca ti s-a parut ca nu am fost convingatoare fa o petitie la CNA sa ma lase sa spun pe post ce am de spus.





http://picasaweb.google.ro/MariaTeleleu
Mami de baietel

haideti sa nu cadem in panta cealalta...iecare face ce poate..cine nu face nimic...sau mai mult.din respect sa taca.va rog eu.

_
ALINAde Marie Rebecca Ayanna
Mariuca la tara
VIATA MEA PANA LA CAPAT...

" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mteleleu spune:

camy_pus

azi la ora 11 intram din nou in direct pe Realitatea in emisiunea Fabrica din parcul central Brasov. te rog mult sa vi la ora 11 fara ceva acolo sa spunem ce avem de spus.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinabobe

fetelor am urmarit si eu la tv declaratiile mamicilor chemate. nu va suparati pe mine dar nu mi s-au parut foarte convingatoare , poate e doar parerea mea...
adica toate spun nu se poate creste un copil cu 600 ron cat era acum 2 ani indemnizatia ca toate produsele s-au scumpit. dc punem problema asa atunci ei vor spune ok nu dam 600 dam 700 ron adica o suma actualizata cu inflatia...sau ceva de genul, ori la mine ca si la camy si ca la alte mamici problema este mult mai grava...din acesti 600 ron nu ne crestem doar copilul, traim 3 persoane din care 1 este copil si are nevoie de multe. traim din acesti bani pt ca salariul redus cu 25% al sotului deabia ne mai ajunge sa platim ratele la casa...

mamica de Rares 21.02.2010


MESAJUL ESENTIAL este ca ne-a fost recunoscuta discriminarea facuta de catre institutii autorizate: CONSILIUL NATIONAL PT COMBATEREA DISCRIMINARII SI DE CATRE INSTANTELE DE JUDECATA.
Iar ei nu pot reveni la ce a fost fiindca e
I-LE-GAL!!!!


Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)
si a lui Matei Catalin
Albumul printesei mele Vacantza de vara 2009 Maria - diverse nazbatii
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

mteleleusi irinabobe..va rog...daca ne mai certam si intre noi...

_
ALINAde Marie Rebecca Ayanna
Mariuca la tara
VIATA MEA PANA LA CAPAT...

" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mteleleu spune:

va multumesc celor care m-ati felicitat.

Irina sper sa intelgi ca am facut ce am putut. In plus azi in jurnale va mai aparea un sincron in care sustinem drepturile si il injur putin pe Boc.

facem ce putem pentru noi,copii,viitori copii.

va pup,
Bafta multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenyi79 spune:

Basescu ne vind ein continuare r... si ne da impresia ca Boc si guvernul lui sunt cei care ne fac rau. Ipocritul! stim ff bine cine e in spatele piticului!

E nefiresc ca mamele sa nu mai beneficieze de banii cuveniti la o cota niormala, confrom muncii depuse anterior, e nefiresc ca pentru a avea un copil trebuie sa ajungi sa te indatorezi, sa te gandesti ca nu vei avea bani de scutece (voreble lui Base) si nu numai. Adica cum ? Pai munceam si o duceam bine si speram ca facand un copil sa imi implinesc existenta, speram ca voi avea cu ce sa il cresc in continure, ca doar nu m-am apucat de nebuna sa fac un copil, insa daca statul vine si imi da un mizilic de bani (care nu sunt nici macar pe aproape de banii pe care ii castigam muncind si dandu-le lor bani la impozite si taxe si alte rahaturi pe care nu le vad concret) cum sa imi permit sa cresc copilul? CUM ?

Am nevoie de acesti 85%!!!! II MERIT!!!!!
Venitul familiei e evident, la mintea cocosului, ca scade nu mult si DRAMATIC, daca mamei i se dau doar 600 ron amarati (amarati pentru mine care castig mai mult de atat).

size=4]Sa nu ne lasam convinse sa primim mai putin!!!!![[/size=4]

VA ROG, SA NU CEDAM. SA NU ACCEPTAM MAI PUTIN. COPIII NOSTRI AU NEVOIE DE CASA, MASA, HAINUTE. BANCILE NU NE PASUIESC, STATUL NU NE INTELEGE DACA NU MAI AVEM NOI BANI, INSA NE CER NOUA SA II INTELEGEM CA EI NU MAI AU. NU E VINA NOASTRA! E VINA LOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

mteleleu nicio problema si te rog nu o lua ca pe o critica era doar o sugestie sa incercam sa fim cat mai convingatoare mai ales ca pe noi nu ne sustine nimeni , nici sindicate nici nimic...

Mergi la inceput