HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Maria multumim

da, fetelor avem un scop comun e clar!!!

asta trebuie sa fie ideea centrala a actiunii

irina, maria





Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


www.asociatiamame.com/ro/evenimente/evenimente-actuale/un-zambet-pentru-sanatate.html" target="_blank">
"Zambetul copilului tau iti aduce bucurie in fiecare zi.
Acum, zambetul lui poate salva vietile altor copii"


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

daca doresti sa contribui pt pancarde, te reog ia legatura cu alinuk. a vb ea la tipografie. scrie-mi un pm si iti dau id-ul ei de mess.

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

am citit cele 31 pagini, am semnat, m-am bucurat ca este initiativa. din pacate luni, miercuri si vineri nu pot participa la nimic. dar as vrea sa ajut altfel. un ban ptr bannere?
am lasat si adresa de email in tabel.
maine la 11 sunt la dr cu bb. dupa sunt disponibila.
mai e valabila intalnirea de la 12 in victoriei?
va pup si va admir pentru solidaritate!



Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) aici poze si povestea piticului






Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)
si a lui Matei Catalin
Albumul printesei mele Vacantza de vara 2009 Maria - diverse nazbatii
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Ba eu am de gand sa-l iau pe cel mic in marsupiu. Cu carucioarele cred ca va fi cam dificil sa le manevram in multime. Sigur ca vor avea mare impact bebelusii ca doar pt ei militam. Pe cea mare o las cu soacra ca o sa-mi fie prea greu..dar daca ii puteti aduce ar fi super. In plus cu sigurantza vom fi calmi si nu vom crea busculade ca doar ne protejam puisorii, nu? Nu ne permitem sa ne enervam si sa ne imbrancim. Vom fi cei mai pasnici protestatari ever!

Citat:
citat din mesajul lui malinas

Voi luni nu veniti cu bebelusii / copilasii dupa voi? Ca eu asa ma gandeam, sa-l iau cu mine, plus ca nici nu am ce sa fac cu el.Si ma gandesc ca impactul este mai mare daca venim cu bebelusii / copilasii.

_
David (10 noiembrie 2008) de Alina.
Poze cu comoara mea

Povestea povestilor



Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)
si a lui Matei Catalin
Albumul printesei mele Vacantza de vara 2009 Maria - diverse nazbatii
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi_bebe2 spune:

Nu este instigare,asta mi-a spus....i-am tot dat mesaje si am tot sunat-o de cand a aparut problema,eu sunt foarte disperata pentru acest lucru am credit ipotecar,sunt insarcinata 12 sapt si am un baietel de 4 ani,nu as face asa ceva ,niciodata,citesc pe toate site-urile,va urmaresc,luni vin la Bucuresti,cu regrete....asta mi-a spus ea aseara,si chiar sper sa se insele...............jur!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

INCREDIBIL
http://ziarero.realitatea.net/1273701462-Ministerul_de_Interne_vrea_sa_cumpere_si_in_2010_whisky_coniac_si_gin_pentru_politistii_in_concediu

Am avut un paunel frumusel si dragalas
Dumnezeu mi l-a luat sa ii fie ingeras!!
pozulici
Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,
Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine
Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt
Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.
Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti
Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.

AMR 12 zile
ASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinabobe

fetelor am urmarit si eu la tv declaratiile mamicilor chemate. nu va suparati pe mine dar nu mi s-au parut foarte convingatoare , poate e doar parerea mea...
adica toate spun nu se poate creste un copil cu 600 ron cat era acum 2 ani indemnizatia ca toate produsele s-au scumpit. dc punem problema asa atunci ei vor spune ok nu dam 600 dam 700 ron adica o suma actualizata cu inflatia...sau ceva de genul, ori la mine ca si la camy si ca la alte mamici problema este mult mai grava...din acesti 600 ron nu ne crestem doar copilul, traim 3 persoane din care 1 este copil si are nevoie de multe. traim din acesti bani pt ca salariul redus cu 25% al sotului deabia ne mai ajunge sa platim ratele la casa...

mamica de Rares 21.02.2010


vezi ca daca te aude diaspora ca traiti 3 persoane din indemnizatia copilului, ai pus-o! sa vezi ce sapuneala iti iei!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

fetelor, deci cum a ramas pana la urma, venim singure sau cu bebelusii in brate? eu una i-as lua si le-as pune megafoane sa fie auziti! unul din gemenii mei daca nu mananca la ora fixa nu mai are nevoie de megafon!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mteleleu spune:

Cami din Brasov-
ramane la ora 12 cum am stabilit noi anterior caci am vorbit la realitatea si dam atunci sincron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinabobe

fetelor am urmarit si eu la tv declaratiile mamicilor chemate. nu va suparati pe mine dar nu mi s-au parut foarte convingatoare , poate e doar parerea mea...
adica toate spun nu se poate creste un copil cu 600 ron cat era acum 2 ani indemnizatia ca toate produsele s-au scumpit. dc punem problema asa atunci ei vor spune ok nu dam 600 dam 700 ron adica o suma actualizata cu inflatia...sau ceva de genul, ori la mine ca si la camy si ca la alte mamici problema este mult mai grava...din acesti 600 ron nu ne crestem doar copilul, traim 3 persoane din care 1 este copil si are nevoie de multe. traim din acesti bani pt ca salariul redus cu 25% al sotului deabia ne mai ajunge sa platim ratele la casa...

mamica de Rares 21.02.2010


Ieri o mamica de-a noastra a pus la acest subiect un anunt, fiind contactata pt. un reportaj de ProTv. Daca credeai ca poti fi mai convingatoare ai fi putut raspunde. Mteleleu a expus problemele ei si ale celor din jurul ei si a facut foarte bine, trebuie apreciata pt. asta si pt. curajul de care a dat dovada . Uite eu una n-as fi avut atita singe in instalatie sa apar la tv si de aceea am apreciat efortul pe care alte mamici l-au facut, in numele meu, al nostru.







Mady lui Mihai - (1-aug-2006) si a lui Costin (21-apr-2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

[/quote]

vezi ca daca te aude diaspora ca traiti 3 persoane din indemnizatia copilului, ai pus-o! sa vezi ce sapuneala iti iei!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi
[/quote]
da ariadna si asta este unul din motivele pentru care am sugerat sa se arate ca suntem intr-o situatie disperata, tocmai comentariile diasporei care considera ca in cele 12 luni anterioare cic-ului impozitul pe care il platim este mult mai mic decat indemnizatia pe care o luam, asa ca au concluzionat ca facem copii pt fenomenala suma de 600 ron. ete ce smechera am fost am renuntat la 3 locuri de munca si la un venit de 3400 ron si am decis ca ma voi imbogati cu cei 600 ron dc fac un copil

Mergi la inceput