HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

oricum sunt de parere ca mergeau niste sloganuri mai ,,strong,,...care sa-i intepe mai tare...chiar unele nesimtite rau de tot...oricum nu-i intreceau pe ei..


_
ALINAde Marie Rebecca Ayanna
Mariuca la tara




VIATA MEA PANA LA CAPAT...

" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me





sincer m-au uns la suflet alea cu FMI ul si imi placeau
numai ca, personal consider ca proasta manageriere a bugetului, risipa pe interesele camarilei politica...sunt cauza...
fmi ul e doar un varf de aisberg


Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


www.asociatiamame.com/ro/evenimente/evenimente-actuale/un-zambet-pentru-sanatate.html" target="_blank">
"Zambetul copilului tau iti aduce bucurie in fiecare zi.
Acum, zambetul lui poate salva vietile altor copii"


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Mteleleu foarte bine ai expus problemele noastre! Doamne ajuta sa fim auzite!


Maiestritza eu te-am citit si sint de acord cu absolut tot ce spui tu.




Mady lui Mihai - (1-aug-2006) si a lui Costin (21-apr-2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

dragele mele

specific aici ca sloganurile propuse de mine, de fapt erau sintetizate de prin mai multe locuri, majoritatea fiind luate cu copy/paste din mesajul elarei de aici de la prima pagina...unde mereu sunt actualizate actiunile!!!!!!!!!!

imi cer scuze daca am lasat sa se inteleaga altceva

elara

Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


www.asociatiamame.com/ro/evenimente/evenimente-actuale/un-zambet-pentru-sanatate.html" target="_blank">
"Zambetul copilului tau iti aduce bucurie in fiecare zi.
Acum, zambetul lui poate salva vietile altor copii"


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:



buna dimuneata.....la naiba buna...era doar un salut! Hristos s-a inaltat!

Mteleleu bravo! Azi la 12:00 sunt in centru!
Fetele din Brasov, poate veniti si voi azi la ora 12:00 in parcul central pt semnaturi deocamdata!

Fetelor, eu voiam sa va propun, in caz ca se hotaraste indemnizatia la 600 ron sau chiar si 15%, sa iesim in strada, dar de data asta toate sa mergem la Cotroceni, sa organizam ceva de amploare!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

alinuk...ai dreptate...si trebuie sa avem o viziune totala...caci..nu numai bebelusii sunt "in rahat"...ci toata tara e in el...se scalda...
si ceea ce a dus la formarea nebuloasei acesteia sunt un conglomerat de factori...unii care chiar existau...si majoritatea care au fost creeati de "razboinicii luminii"..ce ne conduc.
criza nu exista la nivelul la care incearca mai marii tari sa ne-o induca...criza a fost de cand ma stiu ei...si totusi...te taraiai..incropeai....adunai...innadeai..si dadeai inainte...dar acum..
practic de ce ni se iau banii nostri acum??????????pentru a nu se imprumuta iar...cica...pentru a face investitii cu ei...mda????????
va spun eu de ce ni se iau...pentru ca poporul roman e puricele..si FMI...este elefantul....de la noi pot "suge",fara sa le dam in cap...ei insa de la UE...NU!!!!!!!!...ca ii trag satia de urechi..si-i intreaba:CE ATI FACUT CU BANII PE CARE VI I-AM DAT??????
dar noi...noi avem acest drept?ni s-a prezentat noua vreun raport?
SI CEL MAI GRAV...BANII CARE NI SE IAU ACUM...NI SE MAI DAU INAPOI???FMI-ului DA..NOUA......

_
ALINAde Marie Rebecca Ayanna
Mariuca la tara
VIATA MEA PANA LA CAPAT...

" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Voi luni nu veniti cu bebelusii / copilasii dupa voi? Ca eu asa ma gandeam, sa-l iau cu mine, plus ca nici nu am ce sa fac cu el.Si ma gandesc ca impactul este mai mare daca venim cu bebelusii / copilasii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Citat:
citat din mesajul lui unducthable

BASESCU SI BOC-MANIA
NE FURA COPILARIA


"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf



dar tu esti chiat talentata....


Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)
si a lui Matei Catalin
Albumul printesei mele Vacantza de vara 2009 Maria - diverse nazbatii
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

camy_pus felicitari pentru initiativa. Sper ca si voi in brasov sa va uniti si sa va faceti auzite. Mamici din alte orase – VA ROG SA NU RAMANETI IMPASIBILE la gandul ca fac bucurestencele greva pentru toate. Haideti sa le aratam ca mamicile din toata tara au nevoie de pampersi si mamicile din toata tara vor avea de suferit de pe urma deciziilor lor.

fulguta28 , maiestrita imi puteti trimite va rog un PM cu televiziunile la care veti trimite comunicatul de presa? As vrea sa stiu si ce contine acesta. Poate ajut si eu la ceva.

maiestrita, cred ca deja fetele de pe DC stiu ca tu esti mamica curajoasa de pe MIRESICI care a umblat ieri toata ziua prin soare sa obtina aprobare pentru protest. Toata admiratia mea!

ariya, mi-au placut foarte mult sloganurile tale. ALINUK este pe faza cu siguranta si ia notite.

alinuk sunt foarte bune sloganurile alese. Ne reprezinta. Pe mine m-a impresionat si propriul meu slogan cu „BEBELUSII DE AZI, CERSETORII DE MAINE”. Daca e necesar imi fac singura baner cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandgeo spune:

Bai asociatia TATA, lasati orgoliile de-o parte si miscati-va fundurile pe 17 la demonstratie.

Pana la 1 iunie...e mult si bine...

Si ca sa nu raman dator, mamicilor, vedeti ca taticii au mare dreptate. Discriminarea este garla. Numai la depunerea cererilor pentru indemnizatii/alocatii m-am lovit de o mare marlanie. Doua din cele trei cereri sunt formulate in asa fel incat sa fie completate de mamica. Noroc ca au fost dragute doamnele de la ghiseu si m-au lasat sa completez in locul sotiei. Dupa capu' astora, o mama nu are altceva mai bun de facut decat sa mute hartii de la un ghiseu la altul.

Deci, a ramas stabilit pe 17 mai, la ora 12 ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

FELICITARIIIIIII!!!!!!!
SUNTETI NISTE LUPTATOARE!!!!

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput