HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabidaniela

Eu nu cred. Am inteles ca a zis Baselu sa nu voteze pana vineri, ca sa treaca intai prin CES...


Legea compensatiei echivalente, exact ca si legea lui Newton in fizica, este precisa, implacabila si imuabila


Heh, CES! CES da un simplu aviz consultativ si gata! adicatelea sunt chematzi niste indivizi sa-si dea si ei cu parerea k o fi bine, k o fi rau, insa decizia finala nu se ia strict pt k CES a zis k e alba sau neagra. Nu CES decide, nu CES are ultimul cuvant! Insa din afara - adica noi, oamenii de rand, privitori la teveu - am putea vedea si/sau intelege k B ala a propus toata tragedia asta iar aia din CES au zis (eventual) un DA ferm (repet, consultativ!), care DA ferm a fost, vezi-doamne, decisiv. Adicatelea "bah, daca tzara vrea, io cum sa ma opun?? tzara, bah!"

In realitate, acest B se screme din greu acum sa partajeze uriasul deficit de imagine cu oricine numai sa mai salveze cat-de-cat ce se mai poate salva.

...sau am inteles io gresit??

Gizas, si cand ne gandim caaaate poale de bani (ieuro, nu lei) a putu sa dea poama aia jegoasa pe perdele, pixuri si alte chestii complet inutile! Iata unde dracului se duc banii, NU in amaratele noastre de indemnizatii care, apropos, ni se platesc maxim 2 ani, nu o viatza!

Nu pot sa dorm, carpesc cate ceva p'aici (da, am ajuns la frica daca am pus mana sa carpesc) si incerc sa va citesc.

Ira, mamica Elizei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_A_T_A spune:

Alianta Antidiscriminare a Tuturor Taticilor - T.A.T.A. va organiza MARTI, 1 IUNIE 2010, de ZIUA COPILULUI, in fata sediului Guvernului Romaniei, MITINGUL BEBELUSILOR, pentru a determina Cabinetul Boc sa renunte la masura reducerii indemnizatiei pentru concediul de crestere si ingrijire a copilului cu varsta pana la doi ani. Sunt asteptati sa participe la protest parintii afectati de masura iresponsabila anuntata de guvernanti, care vor fi asteptati impreuna cu bebelusii si care vor fi dotati cu scutece absorbante de unica folosinta. Cca 200 000 de mii de parinti sunt amenintati de Guvernul Romaniei cu reducerea indemnizatiei garantate de statul roman, fiind vizati asadar si cca 35 000 de tatici aflati in concediul de crestere a copilului.
Alianta T.A.T.A. cere guvernantilor sa prezinte cifre concrete opiniei publice privind economia pe care o va realiza Guvernul Romaniei pe seama bebelusilor. Cate avioane militare F-16 pot fi achizitionate cu banii recuperati de la familiile tinere, inalt calificate profesional, care au platit taxe si impozite proportionale cu veniturile realizate? Cate case de protocol pot fi intretinute de statul roman si puse la dispozitia unor demnitari ahtiati dupa imbogatire fara justa cauza, daca sunt infometati bebelusii pentru ca protipendadei certate cu legea si cu bunul-simt sa-i fie bine si pe timp de criza? Cati clienti politici care paraziteaza sectorul public si capuseaza bugetul public pot fi cadorisiti cu contracte supraevaluate si salarii sau indemnizatii nesimtite, pe seama tinerilor familii care sunt traumatizate deliberat de Cabinetul Boc? Cate campanii militare in afara granitelor tarii pot fi finantate pe seama generatiei de bebelusi compromisa de masurile sadice ale guvernantilor?
Alianta T.A.T.A. cere Presedintelui Romaniei, Guvernului si Parlamentului sa gaseasca solutii responsabile pe timp de criza, orientandu-se spre combaterea coruptiei generalizate si a evaziunii fiscale, spre eliminarea clientelei politice care devalizeaza bugetul de stat, spre concedierea personalului-capusa adus doar pe criterii politice in functii si in demnitati publice sau in consilii de administratie care dreneaza banul public spre buzunarele politice ale unor impostori sau chiar ale unor infractori.
In plina actiune de agresare a familiei si a copiilor de catre guvernanti, Cabinetul Boc a subordonat practic Autoritatea Nationala pentru Protectia Familiei si a Drepturilor Copilului (ANPFDC) Patriarhiei Ortodoxe Romane, pentru ca a numit la conducerea ANFPDC un cleric activ, care face naveta intre altar si biroul guvernamental, care cumuleaza cele doua salarii, care locuieste in casa parohiala si care a fost filmat in timp ce devaliza cutia milei. Cumulul salarial nesimtit si impostura de la varful ANPFDC sunt simptomatice pentru “peformanta” guvernamentala. Este incredibil cum premierul Boc ignora faptul ca Romania este un stat laic si aduce oficial Biserica Ortodoxa Romana la guvernare, alegand drept liant intre Palatul Victoria si Palatul Patriarhal un presedinte-cleric compromis si compromitator, in persoana diaconului Alexe Cristian Gabriel, sub deviza “SI POPA SI HOT SI PRESEDINTE”.
Detalii privind MITINGUL BEBELUSILOR si informatii suplimentare se pot obtine la tel. 0723.568.280, 0744.148.965, tel./fax 021.345.0123, asociatiatata@gmail.com, http://www.t-a-t-a.ro/.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui maiestrita

[quote]citat din mesajul lui fulguta28

De mediatizare ma ocup eu, ziare, reviste, agentii de presa , radio televiziuni. Trebuie sa ne punem de acord asupra unui text si sa asteptam aprobarile pentru protest.

Somn usor si sa aveti grija de voi!

uta28 este 18+

http://zaleboutique.wordpress.com



draga mea,

am vazut ca ai scris de presa
e cel mai important aspect

strigatul nostru de ajutor trebuie sa se faca auzit!
nemultumirea noastra e indreptatita

as dori un nr de telefon al tau (daca esti voce miresici.ro)

eu am zis:
ma ocup de pancarde, am spus la ce pret am gasit, am propus cu sprijinul tuturor slogane...

aleg 7 dintre ele si le dau azi la tipografie

o sa vin cu ele acolo

ti-as da nr meu de mobil dar vad ca nu ai PM activat

iertati-ma ca nu reusesc sa ma descurc si cu forumul de la voi sa intru sa citesc, mai tin deja un subiect si pe alt forum de baby... .ro de unde avem de asemenea sustinere si vor veni fete!!!!!!!




Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


www.asociatiamame.com/ro/evenimente/evenimente-actuale/un-zambet-pentru-sanatate.html" target="_blank">
"Zambetul copilului tau iti aduce bucurie in fiecare zi.
Acum, zambetul lui poate salva vietile altor copii"


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

CRISTOS/HRISTOS S-A INALTAT!!!!
sa dea DD sa aveti spor...rezultate bune si impact femomenal la manifestatie.sunt cu sufletul alaturi de voi..de noi toate.
vad ca nu v-au placut sloganurile mele.nu-i nik.
scot niste agitate pentru voi de pe acum....










_
ALINAde Marie Rebecca Ayanna
Mariuca la tara
VIATA MEA PANA LA CAPAT...

" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fetelor am citit niste mesaje smart de tot
Ariya, Mylady si toate care ati mai scris

din pacate suntem limitati... si oricum prea mult distrage atentia de la esenta

asa ca am ales astea:

mesaj de la bebelushul meu inca nenascut: NU VREAU SA MA MAI NASC IN TARA VOASTRA!

NU VREM POMANA, VREM DREPTUL CASTIGAT

ROMANIA NU SE NASTE, ROMANIA MOARE!!!

CU BORDURI SI SALI DE SPORT
VOM CRESTE COPIII-N CORT!

BANI DE BIBEROANE ARUNCATI PE VUITOANE

'Ajutooooor! Ramanem fara case, nu mai avem cu ce sa ne crestem copiii'

BEBELUSII IN RAHAT,
PAMPERSII NI I-AU TAIAT,
IAR ACUM,IN BIBEROANE,
NI SE DAU LACRIMI SI FOAME!!!



Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


www.asociatiamame.com/ro/evenimente/evenimente-actuale/un-zambet-pentru-sanatate.html" target="_blank">
"Zambetul copilului tau iti aduce bucurie in fiecare zi.
Acum, zambetul lui poate salva vietile altor copii"


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

alinuk....nu-i nik mami....

_
ALINAde Marie Rebecca Ayanna
Mariuca la tara
VIATA MEA PANA LA CAPAT...

" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

adevarat a inaltat!!!
mare sarbatoare DA!!!

fug sa-mi impartasesc copilashii

Maiestritza
mes tale, primele 10 sau 20 sunt moderate si de aia nu se citesc in timp real... apare online cand au trecut deja inca vreo 3 pg de cand ai scris tu...
scrie-le repede scurte pe alea moderate si trimite-le

ca sa poti scrie in timp real cu noi

daca vi se pare de inlocuit vreunul din mesajele de mai sus cu altceva mai tare

spune-ti

pana'n 12 le trimit la tipografie




Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


www.asociatiamame.com/ro/evenimente/evenimente-actuale/un-zambet-pentru-sanatate.html" target="_blank">
"Zambetul copilului tau iti aduce bucurie in fiecare zi.
Acum, zambetul lui poate salva vietile altor copii"


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

oricum sunt de parere ca mergeau niste sloganuri mai ,,strong,,...care sa-i intepe mai tare...chiar unele nesimtite rau de tot...oricum nu-i intreceau pe ei..


_
ALINAde Marie Rebecca Ayanna
Mariuca la tara
VIATA MEA PANA LA CAPAT...

" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Mteleleu

te-am vazut!

e un scump bebele tau

doamne cat de mici si nevinovati sunt si cata inocenta in privirea lor...

Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


www.asociatiamame.com/ro/evenimente/evenimente-actuale/un-zambet-pentru-sanatate.html" target="_blank">
"Zambetul copilului tau iti aduce bucurie in fiecare zi.
Acum, zambetul lui poate salva vietile altor copii"


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luna9

ideea nu este aceea de a politiza acest protest ci de a primi sprijin indiferent din ce loc sau de la cine ar veni acesta.

lavinia sandru a fost cea care a avut initiativa noii indemnizatii si mi se pare o voce foarte rasunatoare pentru noi.

daca nu vom avea alaturi si persoane cunoscute nu vom fi altceva decat o adunatura de carucioare si de mame care protesteaza. asa, si? pentru ei nu va fi decat un protest in plus...

parerea mea...


100% de acord.
si oricum e deplasat sa o indepartam tocmai pe aceea prin ale carei eforturi si tenacitate am obtinut acest 85%.


Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)
si a lui Matei Catalin
Albumul printesei mele Vacantza de vara 2009 Maria - diverse nazbatii
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput