HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Mie mi se pare o idee foarte buna cea cu imbracatul in negru si de asemenea imi plac sloganurile Aryei. Eu as merge pe ideea de pampers curat totusi.

Nu mi se pare rea nici ideea de a iesi cu bebeii in carut la "plimbare"

.....dar mi se pare ca sunt asa multe idei....eu zic sa le concluzionam ca parca vin numai idei si nimic concret.

Mami puiutului Vlad Mihai si bebe mic de 4+

Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

maiestrita mesajele iti sunt moderate(primele zece) si apar mai greu,iar cum aici se scrie f mult este posibil sa sarim peste mesajele tale sa nu mai apucam sa le citim

de David si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui maiestrita

Citat:
citat din mesajul lui fulguta28

De mediatizare ma ocup eu, ziare, reviste, agentii de presa , radio televiziuni. Trebuie sa ne punem de acord asupra unui text si sa asteptam aprobarile pentru protest.

Somn usor si sa aveti grija de voi!

uta28 este 18+

http://zaleboutique.wordpress.com


Fetelor, va rog eu mult cititi si mesajele mele.
Am tot postat aici la voi dar nu primesc niciun ecou. Sunt printre initiatorii actiunii de pe miresici, demarata ieri la pranz si care se pare ca a luat o amploare destul de mare.
Va rog eu mult sa nu tragem fiecare in alta directie ca daca noi dam un comunicat, voi altul, nu stiu care organizatie altul o sa aratam la final toate ca niste pacalici si ne de-credibilizam total pana luni.
Avem fete din mass media care deja si-au asumat partea de contact cu presa. Deja suntem organizate din punctual asta de vedere! Azi au anuntat protestul la TV imediat ce-am avut o cerere depusa la primarie. Alta fata din Brasov (mteleleu) a aparut la TV. Avem deja contacte stabilite cu televiziuni, agentii de presa si publicatii print. Am stabilit deja comunicatul si maine vi-l dam si voua sa ne oferiti o opinie.
Fulguta28, te rog mult sa-mi trimit un id mess sau o posibilitate de contact pe MP sa putem lua maine legatura. Eventual vedem ce contacte are fiecare in presa si poate ne completam reciproc.
Haideti sa colaboram un pic sa nu mai organizam actiuni individuale ca ne faultam unele pe altele fara niciun folos. Nu suntem in tabere diferite, doamne iarta-ma. De ce sa nu comunicam si sa nu cooperam?
Am propus sa va ocupati voi de pancarte pt ca aveti sprijinul ofcial si suportul material al forumului vostru si puteti face materiale de calitate in sensul asta, ceea ce nu e cazul la noi.
Va propun sa ne ocupam noi de relatia cu presa.
E pacat sa iasa doua evenimente (sau mai multe) diferite. Avem acelasi scop, zau!
E pacat sa lasam ong-uri sau asociatii sa isi asume creditul pentru actiunea spontana a mamicilor si sa ne acopere. Haideti sa fim unite si sa NE ASCULTAM putin unele pe altele.
Va rog mult cititi-mi postarile la topicul asta si haideti sa colaboram in mod REAL.

Va multumesc.


eu ti-am citit postarile..de fapt eu am citit tot...la un moment dat o fata (ma scuza ca nu mai stiu cine) a spus clar ca suntem de acord sa se trimita doar un comunicat de presa. Si ca voi il trimiteti! Eu asa am citit!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

Fetelor,nu pot sa dorm! nu se poate sa nu ne asculte nimeni!trebuie sa reusim sa fim auzite neaparat...nu stiu cum ,dar sa fie acolo,unde venim noi,presa...trebuie!ma uit la cei 3 copilashi ai mei care dorm acum si-mi plange sufletul si ,ma gandesc,ca ,poate,ar trebui sa plecam iar din tara asta unde nu suntem considerati ca persoane...inainte de a lua o hotarare,vreau sa lupt inca o data...copiii mei cei mari s-au bucurat teribil in timp ce eu produceam slogane(uri)...si se chinuiau si ei sa inventeze... si ii ziceau celui mic,care are 1 an si 3 luni,ca trebuie sa invete sa faca la olita ca mami nu o sa mai poata cumpara atatia pampersi...ma simt ca naiba!!!!

va imbratisez pe toate si noapte buna!!!!

amedeo 12ani,annamaria 8 ani,miguel adriano 27/01/2009


sunt o mama implinita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

am citit cele 31 pagini, am semnat, m-am bucurat ca este initiativa. din pacate luni, miercuri si vineri nu pot participa la nimic. dar as vrea sa ajut altfel. un ban ptr bannere?
am lasat si adresa de email in tabel.
maine la 11 sunt la dr cu bb. dupa sunt disponibila.
mai e valabila intalnirea de la 12 in victoriei?
va pup si va admir pentru solidaritate!



Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) aici poze si povestea piticului


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiestrita spune:

Citat:
citat din mesajul lui nushulica

nu e adevarat ce a zis asistenta lui udreaa zis acum la stiri pe realitatea ca inca nu s-a hotarat nimic in privinta indemnizatiei luandu-se in calcul cele 2 variante: 600lei sau diminuare cu 15% din cei 85 cat aveam pana acum

s-a scos trusoul aia-i sigur! in rest nu se stie nimic clar si cred ca pana vineri nici nu vom sti asa zice base

de David si 19+



personal cred c-o s-o iau razna de-a binelea pana o sa stim ceva ori-ori... avalansa asta de informatii contradictorii din mass-media nu-mi face deloc bine la miocard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguta28 spune:

nushulica, nu faci nani?

uta28 este 18+

http://zaleboutique.wordpress.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

mi-a mai venit unul,asa de culcare:
ATI UITAT,VOI,LA GUVERN,
IMPOZIT LAPTE MATERN!

amedeo 12ani,annamaria 8 ani,miguel adriano 27/01/2009


sunt o mama implinita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiestrita spune:

Ma gandeam eu ca nu se poate sa vb singura chiar asa :)) trebuie sa fie undeva o explicatie.

Si cu asta 10.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenyi79 spune:

EU SUNT MIC SI VREAU LAPTIC
INSA BOC, NU-MI DA NIMIC
VOR SA NU MA FI NASCUT DELOC
CA SA LE DEA EI PE LOC
CASE, FIRME SI MULTI BANI
LA COPII DE BASTANI

Mergi la inceput