HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fulguta28 spune:

Luna, cred ca trebuie sa gasim si un reprezentant al acestei miscari de protest. O persoana care are "papagal" pt ca in mod sigur aceasta persoana va fi invitata la diverse emisiuni televizate.


Citat:
citat din mesajul lui Luna9

alinuk si restul mamicilor de pe DC care organizam ceva concret si ne si miscam in sensul asta, am vorbit cu o mamica de pe miresici.ro cu care am fost astazi la primarie si am stabilit urmatoarele:

- sa pastram legatura in permanenta intre cele 2 forumuri si sa facem ceva IMPREUNA, organizat ca in fond suntem toate mamici, nu simple forumiste de pe DC sau de pe MIRESICI.
- mamicile de pe miresici vor face si ele o scrisoare oficiala pentru media. sunteti de acord sa facem asta IMPREUNA cu ele, si nu separat, pentru a avea o voce UNITARA?
- mamicile de pe miresici sunt de acord sa ne imbracam toate in negru pentru a avea un impact mai mare, in semn de doliu pentru suferinta provocata de guvern. voi ce spuneti?

Alinuk, iti dau PM cu numarul meu de telefon mobil. Cine mai doreste sa se implice activ si putem face ceva organizat si concret va rog sa-mi dati PM. va raspund garantat si va ofer si numarul meu de mobil pentru o mai buna organizare.

Multumim din suflet administatorilor forumului desprecopii.com pentru tot sprijinul oferit.

Ioana



uta28 este 18+

http://zaleboutique.wordpress.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiestrita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luna9

alinuk si restul mamicilor de pe DC care organizam ceva concret si ne si miscam in sensul asta, am vorbit cu o mamica de pe miresici.ro cu care am fost astazi la primarie si am stabilit urmatoarele:

- sa pastram legatura in permanenta intre cele 2 forumuri si sa facem ceva IMPREUNA, organizat ca in fond suntem toate mamici, nu simple forumiste de pe DC sau de pe MIRESICI.
- mamicile de pe miresici vor face si ele o scrisoare oficiala pentru media. sunteti de acord sa facem asta IMPREUNA cu ele, si nu separat, pentru a avea o voce UNITARA?
- mamicile de pe miresici sunt de acord sa ne imbracam toate in negru pentru a avea un impact mai mare, in semn de doliu pentru suferinta provocata de guvern. voi ce spuneti?

Alinuk, iti dau PM cu numarul meu de telefon mobil. Cine mai doreste sa se implice activ si putem face ceva organizat si concret va rog sa-mi dati PM. va raspund garantat si va ofer si numarul meu de mobil pentru o mai buna organizare.

Multumim din suflet administatorilor forumului desprecopii.com pentru tot sprijinul oferit.

Ioana



Fetelor, haideti sa ne organizam bine. Chiar daca facem parte din 2 forumuri diferite, ne-am unit fortele pentru cauza asta cu indemnizatia si trebuie sa fim unite si sa comunicam mai bine. Trebuie sa evitam sa se mai intample chestii de genul celei de azi cu 2 cereri depuse separat la primarie.
Inteleg acum ca si voi faceti un comunicat de presa. La noi sunt mai multe fete care lucreaza in presa, care s-au apucat deja de comunicatul de presa, au vorbit cu mai multe persoane din mass-media pentru a aranja terenul. Eventual putem sa facem impreuna, in ideea de a propune fiecare cate o varianta si le compilam.
Sau se pot ocupa de comunicat fetele noastre din media si voi puteti sa asigurati pancartele, care cu siguranta vor arata mai bine facute la tipografie decat ce-am putea noi sa manufacturam din te miri ce materiale...
Rugamintea noastra este sa nu actionam separat, este foarte important sa fim vazute ca un singur grup, da foarte prost la imagine sa trimitem comunicate diferite catre presa. Asadar, ne punem de acord?!

Noi vrem sa trimitem comunicatul maine in jur de orele 11-12, este cea mai buna ora pentru presa. Asa ca haideti sa facem un efort sa comunicam mai bine! Este in avantajul nostru si al scopului pentru care luptam!

In fond si la urma urmei, totul pana la copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

da luna

personal cred ca un efort unit al mamicilor de pe toate forumurile dedicate reprezinta o voce mai puternica

sunt de acord sa avem un demers unitar

spune-le ca de pancarde ma ocup eu - poate au si ele vreo idee de impact
(cu sprijinul DC, multumiri Mirelei inca o data)

pls daca poti fi tu legatura cu forumul miresici.ro ar fi minunat, eu tin legatura cu alt forum de mamici (nu-i pot da numele aici) dar si de acolo ni s-au alaturat si vor fi langa noi la protest!

eu am doi ostrogotzi si amandoi vor in acelasi timp ceva... si evident..numai cu mineeeeee

Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


www.asociatiamame.com/ro/evenimente/evenimente-actuale/un-zambet-pentru-sanatate.html" target="_blank">
"Zambetul copilului tau iti aduce bucurie in fiecare zi.
Acum, zambetul lui poate salva vietile altor copii"


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

dragelor, alinuk, eu pastrez legatura si telefonic cu fetele de pe miresici.ro.

o alta idee a fetelor era sa venim cu zorganitori cat mai "tipatoare" si cu pampersi nefolositi (pentru ca suntem totusi niste doamne) pe care sa-i strangem si sa-i donam elenei basescu pentru cand va avea bebelus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Am reusit sa semnez!

Ba sa fie folositi pampersii. Tot doamne ramaneti!

Florina si Elise (9 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Buna seara, dragele mele, am citit tot ce ati scris azi aici si sunt plina de furie si revolta. Si ii tot explic bebelului din burtica sa nu se agite, ca mami o sa aiba grija de el si o sa fie bine. Stiu ca il afecteaza tare agitatia asta...si mi-e ciuda, dar nu ma pot abtine.
Voi fi si eu luni la miting. Si va fi si tati cu noi.
Excelenta initiativa. Pupici.

_
BB e deja pe drum
5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

Dragelor, eu ma duc sa-mi odihnesc copilul din burtica pentru ca saracutul a suportat astazi suficiente neplaceri...Si mai avem si colul deschis...

Astept in continuare PM sa stiu daca pot ajuta cu ceva.

va pe toate

Sunteti niste femei puternice si ma bucur enorm ca exista astfel de femei in Romania noastra minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Ma gandesc ca ne pot fi de ajutor si taticii din diverse televiziuni, sa promoveze miscarea de luni...Mihai Morar (Rai da buni), Razvan Simion ('Neata cu Razvan si Dani)...mamici Andreea Marin, Adriana Bahmuteanu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenyi79 spune:

Vedetele de televiziune nu cred ca se implica atat de mult. Cel mult vor face un scurt comentariu, insa ...sa fim seriaose...tot noi , mamicile de rand trebuie sa ne luptam singure si poate cu putina mediatizare din partea jurnalistilor vom fi luate in seama. Vreau sa fiu optimista ca se paote schimba ceva, atat imi pot permite acuma sa cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui Christy76

este cineva si din timisoara sau brasov ?



eu sunt din Brasov, maine se strang mamici in parcul central la ora 12:00 pt semnaturi! Luni se iese in strada! PROTEST!!!!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput