HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabidaniela

Eu nu cred. Am inteles ca a zis Baselu sa nu voteze pana vineri, ca sa treaca intai prin CES...


Legea compensatiei echivalente, exact ca si legea lui Newton in fizica, este precisa, implacabila si imuabila


da, desigur

doreste sa paseze responsabilitatea pe umerii CESului
parca'l vad ca zice... eu n-as fi vrut, dar ce sa facem...nu vedeti ca au votat???!!


lashitate fara margini

Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


www.asociatiamame.com/ro/evenimente/evenimente-actuale/un-zambet-pentru-sanatate.html" target="_blank">
"Zambetul copilului tau iti aduce bucurie in fiecare zi.
Acum, zambetul lui poate salva vietile altor copii"


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Eu nu reusesc nicicum as semnez petitia!!!!!!!!!!

Am incercat deja pe putin 20 variante la codul acela din 4 cifre si litere!!!! Imi spune ca e invalid, cu majuscule sau fara, cu spatii sau fara. De ce naiba? Mi-am pierdut rabdarea, ca de 20 minute ma chinui aici. Are cineva o explicatie?

Sunt si eu de-aci' din cluj cu gandul la voi! An anuntat pe unul altul de petitie, sa se stranga cat mai multe semnaturi!

Jos palaria pentru faptul ca s-a intreprins ceva si acest ceva etse dus mai departe. Sunt convinsa ca va fi o actiune cu un impact mare.

Rusine nesimtitlor!

edit: mi-am pus status la messenger adresa petitiei...poate mai vrea cineva sa faca asta

Florina si Elise (9 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Sunt nebuni la cap...

Bravo fetelor pentru aceasta initiativa!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Ingerasi mici,mami,tati si Bea nu va vor uita niciodata


MTHFR C677T heterozigot, 2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christy76 spune:

citat dintr-un un articol scris de constantin racaru, de pe ziare.com:
Elena Udrea-Cocos si Adriean Videanu - Marmosim, cunoscut si sub numele de cod Bordura, isi doneaza salariile intr-un cont de solidaritate, iar generalul imobiliar si de secretariat Gabriel Oprea, recuperat miraculos din mafia lui Adrian Nastase si recompensat cu doua stele pentru merite deosebite de intendenta, a deschis un cont de solidaritate. Este vorba despre salariul cu care doamna Udrea-Cocos nu-si poate cumpara nici macar o pereche de pantofi Chanel, iar domnului Videanu nu-i ajunge nici pentru o zi petrecuta in mod corespunzator pe Coasta de Azur.

In loc de asa sacrificiu devastator, ar fi bine ca domniile lor si colegii deocamdata nedonatori de salarii sa restituie, in contul de solidaritate, toti banii facuti de-a lungul timpului din contracte cu statul incheiate personal, prin sot, sau in folosul clientelei politice. Si domnul Blaga, de exemplu, sa restituie banii incasati de la stat de feciorul personal, dar si domnul Sebastian Vladescu superbele indemnizatii de prin consiliile de administratie si comisiile de privatizare. Cam de cate pensii si indemnizatii pentru mame credeti ca s-ar aduna in cont?

pare o solutie buna, nu-i asa ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenyi79 spune:

Ma gandeam si eu la un slogan:

"Indemnizatia copiilor =deficit bugetar?
Atunci
guvernul = incompetenti"

Sunt ff trista. sper ca totusi sa fie doar un zvon cu cei 600 ron. Sper pentru copii nostri ecva mai mult ed atat, ceva mai bun. Nu mai zic cat de nervoasa si dezamagita ma simt uitandu-ma la puiul meu si neputand sa vad un viitor frumos pentru el in tara asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Iar am incercat d evreo 3 ori...numai mie mi se intampla? voi ati semnat fara probleme???


Florina si Elise (9 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

sper ca nu e adevarat, offf Doamne pana unde s-a mers.

eu cred ca e ok sa scriem pe pancarda cadou de 1 iunie, legea ar trebui sa se aplice de la 1 iunie, deci chiar ar fi un 'cadou'


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

eu am semnat azi petitia fara nici o problema

Slogan: Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc.


Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

alinuk si restul mamicilor de pe DC care organizam ceva concret si ne si miscam in sensul asta, am vorbit cu o mamica de pe miresici.ro cu care am fost astazi la primarie si am stabilit urmatoarele:

- sa pastram legatura in permanenta intre cele 2 forumuri si sa facem ceva IMPREUNA, organizat ca in fond suntem toate mamici, nu simple forumiste de pe DC sau de pe MIRESICI.
- mamicile de pe miresici vor face si ele o scrisoare oficiala pentru media. sunteti de acord sa facem asta IMPREUNA cu ele, si nu separat, pentru a avea o voce UNITARA?
- mamicile de pe miresici sunt de acord sa ne imbracam toate in negru pentru a avea un impact mai mare, in semn de doliu pentru suferinta provocata de guvern. voi ce spuneti?

Alinuk, iti dau PM cu numarul meu de telefon mobil. Cine mai doreste sa se implice activ si putem face ceva organizat si concret va rog sa-mi dati PM. va raspund garantat si va ofer si numarul meu de mobil pentru o mai buna organizare.

Multumim din suflet administatorilor forumului desprecopii.com pentru tot sprijinul oferit.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Va dau aici linkul, sa nu mai cautati http://www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/indemnizatia_pentru_cresterea_copilului_sa_ramana_85_din_salariu-p43516046.html? cu rugamintea ca cineva sa incerce o data sa o semneze. Sa vad si eu daca la mine-i hiba, au ba. Va multumesc mult

Eu nu-s nici in CIC si nici gravidutza din nou...inca dar socata si bulversata sunt, la greu. Incredibil!

Florina si Elise (9 iulie 2004)

Mergi la inceput