NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

Raspunsuri - Pagina 49

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

eu am o cunostinta avocAT...AS SUNA ACUM...SUNTETI DE ACORD SA INTREB MACAR CE SI CUM????

apoi daca vreti un alt avocart e ok...

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

pt beren!

pt fetele cu credit, sunt sigura ca puteti negocia cu bancile o micsorare a platilor pe perioada ramasa din CIC...criza este pentru toata lumea. Dumnezeu sa va tina sanatosi ca veti gasi solutii!

daca in Romania hotia nu ar fi la loc de cinste poate ca masurile de criza ar fi acceptate mai usor. Din pacate, acum a venit momentul sa platim pentru anii de hotie la care am fost partasi (acceptand sau ramanand indiferenti).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luna9

sdcristian, unde se va face protestul?


La mars nu pot venii dar de dat in judeacata sunt prima pe lista.
Stiu ca deja sunt cateva precedente si s-a castigat cu usurinta. Legea cu 6 mil e discriminatorie si daca au revenit la ea va suferi bugetul statului pe alte cai.
O sa va citesc pe legislativ, sa vedem ce e de facut.
Succes !

Mami de fetite: Diana (15.dec.2007) si 32+

Nasterea unui Miracol: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134518

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

acum ar trebui sa mergeti in strada, am vazut la TV ca se aduna lumea. eu nu-s din Buc, ca as merge, insa daca se organizeaza si la mine in oras, merg negresit.
lasati forumul si iesiti in strada, acum!!!!!!



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

nu puneti link-ul? ca nu gasesc subiectul..

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manon spune:

ar trebui sa acceptam realitatea ca exista multe femei (multe !!!) fara nicio pregatire profesionala, fara cariera, fara alte perspective decat de a deveni nevasta si mama. pentru acestea orice solutie e convenabila, se mai angajeaza cateva luni pe te miri ce post, mai toarna un copil, mai stau pe prispa sau pe vatra... indemnizatia vine.
ar fi corect ca aceasta indemnizatie sa fie direct proportionala cu salariul si, implicit, contributiile fiecarei femei inainte de a-si asuma raspunderea de a deveni mama. nu cresti o viata un copil nici din 600, nici din 1200...cu cat creste copilul, cresc si cheltuielile, nu spun noutati. ideea ca banii sunt pentru copil e o tampenie, de parca toate mamele din tara asta cumpara pampers, laptele praf cel mai bun (care-o fi acela...), haine si alte chestii scumpe...am vazut bebelusi hraniti cu gris preparat cu ceai, cu supa de morcov la greu sau cartofi prajiti la 9-10 luni...
si-apoi...dupa 2 ani de concediu...unele mame se intorc la posturi bine platite, altele ingroasa randul somerilor, altele...bugetare, tinere, cu salariul diminuat. nu mai da nimeni 600-800 pentru copil, acesta ramanand la posibilitatile financiare ale familiei. ipocrizia e totala.
din pacate, logica "pe orizontala" a guvernantilor nostri loveste in categoria cea mai defavorizata (din cauza varstei, evident), aceea a familiilor de tineri dar incurajeaza sporul demografic al unor minoritari cu care nu ne mandrim. familiile "responsabile" vor amana aducerea pe lume a unui copil sau se vor limita la unul, tocmai pentru ca stiu ca nu-si doresc un copil pentru un beneficiu material ci afectiv. statul nu incurajeaza familia, sa fie clar!! statul incearca sa egalizeze societatea in mediocritate (trecand printr-o grava si evidenta pauperizare in acest moment). ma doare sufletul pentru tinerii care-si doresc "copilul iubirii"...viitorul nu suna bine deloc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

probabil in bucuresti se va face, acum vorbea un tip de la sindicate la tv despre asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:



Eu nu gasesc nici o sursa sigura referitor la stirea cu 600ron. Cautand am dat peste o alta stire care anunta moartea unui militar in Afganistan. Oare cati soldati avem acolo si cu cat sunt ei platiti din ai cui bani? Basescu asta ar trebui urgent bagat in camasa de forta si dus unde ii este locul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nilufera spune:

Nici eu nu gasesc subiectul la legislative, dar sunt de acord sa vin la miting cand se va organiza, cu copil cu tot, sa le urle in cap guvernantilor de foame, poate or auzi ceva!!!se organizeaza cumva, ceva, sa stim sa mergem cu toatele!! eu personal nici nu am unde sa ma intorc la serviciu daca as vrea, seful deja a angajat pe altcineva cu bani mai putini, iar daca ma primeste sigur imi face viata amara ca sa plec de bunavoie; ca s anu zic ca sunt atatea mame ale caror firma au dat faliment in perioada asta..unde sa se duca?/in somaj??cel diminuat cu 15%???hotii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg

Mda, recunosc ca nu ma asteptam la astfel de reactii din partea unor mame.
Ok, acu 2-3-4 ani era 600 de ron, dar ati stiut dinainte cat era, nu v-ati trezit dintr-o data.
Ok, in alte tari e 3, maxim 6 luni, dar acolo ai crese unde sa duci copilul, nu ca in Romania.



--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii


si in alte tari ai crese ca in Ro, PE BANI!!! si bani buni ptr o cresa decenta...

30+ AMR 9-
Hannah Isabela & printesa Anca-Maria (26.06.2001) pozele noastre

Mergi la inceput