NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

Raspunsuri - Pagina 48

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Am scris si aseara aici, nu ma pot abtine sa nu scriu si acum... esi mi-am promis ca nu ma bag in acele discutii pline de injurii.
Dar nu mai pot, simt ca iau foc si pt ca cel mic a adormit si ma lasa, am decis sa scriu putin si parerea mea.

Pt toate acele persoane care considera ca "mamele ce aleg sa stea acasa nu au cariere", ca "suntem niste comode, lenese care asteptam cu mana intinsa de la stat si de la altii", ca "am fost inconstiente sa facem copii pt ca ne da statul bani", etc le spun urmatoarele:
1. Consider ca in voi vorbeste doar ura si acea atitudine de "sunteti inconstiente ca mai vreti si bani" nu le onoreaza deloc pe cele care s-au exprimat asa.
2. Cele care se bat cu pumnul in piept ca ele au crescut copii si cu 600 ron si ca si cele de acum vor trebui sa se descurce asa, consider ca sunt niste femei de joasa speta, pt ca prin simplul fapt ca ele nu au avut parte de aceste conditii de 85% nu inseamna ca ar trebui sa le dea dreptul sa ne jigneasca pe noi cele care au beneficiat de acest 85%.
3. Pt cele din diaspora care simt nevoia sa ne invete pe noi cele din Romanica ca ele stiu ca se traieste prost si acolo unde sunt ele si ca am putea sa nu mai facem atata caz de ceea ce ni se va lua...ar putea sa se uite acolo la ele si sa se bucure de ceea ce au ele si nu sa ne dea noua in cap cu ideile lor superioare provenite din emigrarea lor in alte tari, fie USA sau altele.
4. Faptul ca au aparut atatea insulte aici pe acest subiect, dovedeste ca in loc sa gasim o solutie eficienta cu care sa combatem aplicarea legii retroactiv (ceea ce se poate face legal, nu stiu exact detaliile dar stiu ca se poate face si pt cele aflate in plata, cu decizia clara ca li se va da 85%) preferam sa ne impungem intre noi si sa ne coatem ochii una-alteia, desi aceasta furie ar trebui canalizata constructiv.
5. Am scris un subiect si la Legislative, propun sa cautam un avocat/firma de avocatura care sa ne reprezinte si sa ne adunam, ca nu prin miting sau trimis de pampersi vom bloca aceste masuri de cacao ale "ilustrilor"nostri guvernanti.

Cine mai e de aceeasi parere?

Offtopic, Eseea, te-am admirat intotdeauna pt ceea ce scriai, acum pot doar sa-ti spun ca sunt 100% de acord cu tine si ca nu merita sa te amarasti de modul in care ai fost apostrofata, pt ca toate astea sunt doar rautati gratuite. de la mine si hai sa incercam sa facem ceva constructiv pt noi si pt copiii nostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

deci s-a stabilit ceva concret, se face ceva concret? ca n-am citit toate paginile.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

[green]au anuntat pe realitatea...decizia s-a luat:600 ron prt toata lumea...



nu se poate, nu pot crede asa ceva

pai si acum 5-6 ani tot 600 lei se dadea, astia sunt nebuni?
cum se traia in 2005 cu 600 si cum se traieste in 2010 tot cu 600 lei? ei n-au auzit de inflatie?



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

ne unim...si-i dam in judecata...
daca se strang mamici la guvern,in Bucuresti, vin si eu....vreau sa ii arunc lui Base inapoi cativa pampersi...folositi!!!!!!!!!!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

Daca intentionati sa dati statul in judecata sau sa faceti protest vin si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

cica pe 1 iunie se face marsul bebelusilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

Beren , sunt de acord cu Ariadna.

eu propun sa facem un subiect intitulat cumva "grup de sprijin/suport" la care sa nu fie acceptate mesajele jicnitoare, etc etc, ca de aia l-am numi asa, de suport....asa cum nu ne bagam si noi in seama aiurea la alte subiecte de suport, sa numaram abdomenele, binecuvantarile si altele, ca as fi prea rautacioasa.

Mami de fetita si de baietel
Noi, 2 minuni:
www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...




Am deschis un subiect la Legislative. Haideti sa cautam un avocat, sunt convinsa ca mai sunt mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

sdcristian, unde se va face protestul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

eu zic ca 1 iunie e cam tz...acum sa batem fierul cat e cald...
pe 1 iunie totul va fi rezolvat din punctul lor de vedere!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

vreau sa dau statul in judecata!
cine mai vine cu mine?
cred ca solutia este sa formam un grup...alegem un avocat, cotizam toate in mod egal!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE


Haideti la subiectul de la Legislative.

Mergi la inceput