Clopotei de ianuarie-februarie 2008 *262*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gattasalvaje

Citat:
citat din mesajul lui alina023

Ziua buna, zuzelor!

O fi buna, oare?
Roxanici, ne luam de mana, mami? Ma paste si pe mine o depresie cand vad cat de tare se ingroasa gluma cu tara asta, cu lumea in general! Ba mai mult decat atat, sunt de-a dreptul panicata! Voi ce parere aveti? Mie mi se pare ca ne paste ceva major in curand...si nu de bine! Of! Si nu ma gandesc decat la puisorii nostri!


Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Ajutati-l pe Cata, un baietel de 5 ani, sa traiasca!!!





Uuff , mai Alina ...te rog eu nu gandi asa ! Ce mama ei de treaba sa ne pasca ? Nu contest ca este o perioada grea , simtim asta cu totii dar...au mai fost crize , perioade grele ...i-a aminteste-ti anii 1996-1998 sub alte guvernari , cand totul era un haos in Romania , moneda nationala era varza , inflatia cat casa , locuri de munca ioc ...nicio perspectiva de mai bine , ca sa nu mai vorbesc de trecutul mai indepartat cu ororile comunismului sau cu distrugerile de dupa al 2 lea razboi ( deja m-am dus prea departe )...cum am trecut peste perioadele astea negre o sa trecem si peste criza asta. Sentimentul asta pe care il ai , de pericol iminent , este un semn de usoara depresie , stare anxioasa...incearca si tu remediul homeopat pe care i l-am recomandat Roxanei.

Gattasalvaje - mamica de Sara Eliza ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE
Povestea nasterii




Multumesc, Simo! Da, aproape sigur am nevoie si eu de un pastil ca sa-mi revin!
Stiu ca au mai fost perioade grele, dar atunci nu aveam copiii si ma durea la bascheti! Acum vad totul prin prisma gandirii de mama si asta ma doboara! Mi-e teama pentru copii, ca daca ar fi doar de mine...m-as muta in munti si as manca frunze!
O sa ies eu din starea asta...sper cat mai curand!

Sper sa trimitem cat mai repede dosarul la Viena si sa stiu ca am facut primul mare pas! Acum stau incurcata de cartea mea de munca; am aflat de curand ca nu este la firma ci la ITM, iar mie imi trebuie originalul ca sa-i fac copie legalizata. Asa ca ma mai intarzie treaba asta inca vreo doua saptamani. Dar macar sa le am pe restul finalizate...
O parte din mine abia asteapta sa plece, alta....

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Ajutati-l pe Cata, un baietel de 5 ani, sa traiasca!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

LALA, mi se pare cam mult sa o las 10 zile. ea mititica nu se plange ca ar deranja-o daca nu face 5-6 zile, dar mie mi se pare mult.

Roxana, multi pupici, iti doresc sa se termine cat mai repede perioada grea prin care treceti. Bonisan nu prea i-as da, ea nu are inca colici. sa-l incerc doar asa?!

Ceska, cum a fost? da-ne o veste buna

Alinish, ce mai face Luca? pupam gashca

LauraD, pupici si tie


Daria


Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

RLC, Daria este destul de geloasa, a inceput sa-si arate si ea coltii mai ales afara in parc. si nu prea inteleg de ce pt ca acolo, in parc stau doar cu ea, mergem la topogan,balasoar, leagan, nisip, iar cea mica doarme in carucior si sta mama cu ea. merge la carucior si il zguduie, ii trage palme peste burtica sau cap surioarei, o trage de picioare...
am vazut si pozele de la botez, e dulce Casian si ii sta tare bine asa cheliuta. mi-a placut si tortul, poate facem si noi ceva asemanator.

ELLE, i-am dat si eu lactuloza, dar nu ii fiecarre zi ci doar in a 5-6. la inceput facea moale rau spre apos dar ultimele 2 dati nu a mai facut deloc de la ea. acum mi-=a spus pediatra sa nu-i mai dau pt ca ii creeaza dependenta. de sapt viitoare o sa incerc si cu debridat si lass baby, in acelasi timp, sa vedem daca iese ceva. si pediatra a spus ca se va regla sigur cand incepem diversificarea. dar pana atuci...mai e destul.

ne pregatim si noi de botez, pe 22 mai, sper sa fie vremea frumoasa pt ca o sa facem la un loc de joaca in aer liber, la curte.




Daria


Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

Ce de lume pe aici ... uauuuuuuuuuu
Ce bine e sa citesti pagina dupa pagina!!!

Si ce de poze am savurat azi ... mmmm chiar imi era dor de Sofia si de ochiul artistic al taticului( nu stiu de ce dar o surprinde atat de naturala ca nu-mi vine a crede si pozele alb negru sunt mortale), pe Adei de Lala imi vine sa-l mananc nu alta ... s-a bacut baiat mare si ii sta tare bine asa tunsulit. Am vazut si pozele de la botezul lui Casian si am admirat-o si pe Sonia, iar fetele Nataliei aproape sa nu le mai recunosc, ce mari imi par si ce cuminti pareau amandoua, Doamne cand a trecut timpul!!!
Am mai vazut-o si pe Eleni si niste privelisti de-mi vine sa fug din Bucuresti. Mai mami da ce vacanta ati avut si ce aer curat tb sa fi fost.
I-am admirat si pe baietii lui Roli si ii spun ca si noua ne place IOR-ul, dar la fel il practicam mai mult in week-end, iar in timpul sapt traiasca parcurile mai aproape de casa.
Iar Anei vroiam sa-i spun ca sunt capricornii tare incapatanati si asa e si Luca ... nu zice scuze sau iarta-ma decat in situatii extreme, extreme. Si tare greu ... are un caracter si o personalitate deja conturata si ma gandesc cu groaza la anii ce vor veni si daca vom reusi sa ne intelegem. El e capricorn si eu sunt scorpion si mi-e ca vor iesi scantei...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

pisicuta mea dorme linistita dar ne paste o furtuna groaznica ,mi groaza,i negru ceru si bate un vant nebun,mi-au zburat doua ghivece ce erau atarnate afara pe scari,am dat o raita si am adunat ce era prin curte si acum astept tunetele si fulgerele
ce nu-mi place vremea asta
cred ca o sa pice si netu

Sara Ioana 15.02.2008
**************************
am un anisor
*************************
POZELE NOASTRE
INGERUL MAMI CRESTE MARE
22.10.20087.11.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=74ab4ff8f981e0e0705358" target="_blank">clip SARA IOANA
**************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

Si fiindca tot am o pauza vroiam sa va mai intreb daca clopoteilor le plac desenele cu Mickey Mouse - Clubul lui Mickey? pt ca Luca e chiar innebunit dupa ele. Chiar daca se mai uita si Thomas sau la Chuggington tot cele cu Mickey sunt reclamate cu voce tare si cu trantit pe jos. Clopoteii vostrii ce urmaresc?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Natalia, Grati, multumesc de urari.

chiar ma gandeam la tine Grati ieri, tot ne chinuim sa alegem o statiune si un hotel pe Litoral dar nu ne hotaram. nu mai stiu unde mergeati voi in Eforie, parca la o vila, nu? era aproape de plaja?

am reusit sa vad si pozele Stancutei(aseara), ale Laurei si Nataliei din concedii, ale lui Roli cu baietii.

Miky, Daria e inebunita dupa Hello Kity, Clubul lui Micky, Pinocchio, Alba ca Zapada si Micile genii.

Mada, la Giulesti am dus doar Pampers, serv.umede, baneocion pudra si ulei sau crema pt masaj. ti-am trimis si PM. nastere usoara nasei.


Daria


Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Simonette, Theli, la multi ani cu sanatate, fericire si noroc!!


Nu stiu ce are DC-ul azi, dar sunt momente in care nu pot boldui si nu pot baga smiley-uri. Cred ca merge cu galme.

Mary, pup, Luca azi e cu mine la birou. Sta de azi dimineata pe biroul sefei (ea nu este) si se joaca pe net. N-am ce sa-i zic...altceva oricum nu are ce face. Si-a facut temele si butoneaza. :)
In seara asta merg sa-mi iau buburuza de la ei mei. Abia astept! Mi-e asa dor de ea!! Papusica mea!

Stoisor, eu sunt topita dupa furtuni, tunele si fulgere! Imi plac la nebunie!! Trimite-le la mine, dar mai pe seara, sa ajung la mandruta mea mai intai! :)

Micky, si Ana e topita dupa Clubul lui Mickey Mouse! Cand a fost bolnavioara si nu dormea noaptea si plangea, numai cu astea o potoleam, ba chiar o faceam sa rada. Avem DVD cu ele si ruleaza la greu cand e gaza acasa.

Pup!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Ajutati-l pe Cata, un baietel de 5 ani, sa traiasca!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui miky_mamica

Si fiindca tot am o pauza vroiam sa va mai intreb daca clopoteilor le plac desenele cu Mickey Mouse - Clubul lui Mickey? pt ca Luca e chiar innebunit dupa ele. Chiar daca se mai uita si Thomas sau la Chuggington tot cele cu Mickey sunt reclamate cu voce tare si cu trantit pe jos. Clopoteii vostrii ce urmaresc?


Miky de LUCA GABRIEL
Totul despre mine din burtica mamicii pana la zi
La 8 luni - la mare
Poze cu Luca Gabriel

Cea mai fericita zi din viata noastra a fost 29 Decembrie 2007 !!! si de atunci traim un vis ...

Razvan e fan, sau cred ca pot sa zic a fost.La tinut destul de mult, cred ca vreo 6 luni.Si acum mai cere dar nu mai e acelasi entuziasm.Inainte puteai sa faci orice, sa-i zici orice si nu te baga in seama, era ca si hipnotizat.Acum ii mai pot distrage atentia de la el fara sa il deranjeze.
Avea dimineata programu asa :Mikey, Manny Iscusitu (vrajit si acum de el, tot ce se strica el zice ca le repare Mimi Itzcusitu, chiar si degetelul fript cu calcatorul)Winnie the Pooh si Micile genii.
Astea le vedea la Dineychanel dimineata.Dar acum ca merge la gradi...

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA MARE 2009
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui stoisor

pisicuta mea dorme linistita dar ne paste o furtuna groaznica ,mi groaza,i negru ceru si bate un vant nebun,mi-au zburat doua ghivece ce erau atarnate afara pe scari,am dat o raita si am adunat ce era prin curte si acum astept tunetele si fulgerele
ce nu-mi place vremea asta
cred ca o sa pice si netu

Sara Ioana 15.02.2008
**************************
am un anisor
*************************
POZELE NOASTRE
INGERUL MAMI CRESTE MARE
22.10.20087.11.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=74ab4ff8f981e0e0705358" target="_blank">clip SARA IOANA
**************************


Si eu vreau furtuna!!!Imi plac si mie la nebunie tunetele si fulgerele, cat de spectaculoase sa fie.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA MARE 2009
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput