Clopotei de ianuarie-februarie 2008 *262*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Roxana , Adela probabil a fost telepatica cu Andrei ce s-a trezit tot atunci nu de kk, el avea un zor sa se joace "cars" la psp2 ...cred ca asta visase noaptea...

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)



My hobby




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Roxana , Adela probabil a fost telepatica cu Andrei ce s-a trezit tot atunci nu de kk, el avea un zor sa se joace "cars" la psp2 ...cred ca asta visase noaptea...

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)



My hobby








Mai se trezeste si ea, 'setata' pe cate-o chestie; de obicei, pe "pumoasa donita" - Frumoasa adormita (dvd-ul).

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 2 ani
Albume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Buna dimineataaaa !!!!
si multumesc de cafeluta elle !

Ieri m-am "distrat" la fel ca-n ultima perioada cu eleni... mi-a plans din nou o ora incheiata. o tineam in brate, plangea ea, plangeam si eu cu ea...
am intrebat-o daca o doare ceva si nu mi-a zis ca ar durea-o ceva...
deci... nu vroia nimic... deci nu a trebuit sa-i refuz/dau nimic...
a vrut doar sa planga...
Dumnezeule... fata mea o fi deprimata ???
ce o avea de plange fara motiv????
of.

roli, ce baieti frumosi ai !!!
ce-mi place fotografia in care stau trantiti in iarba amandoi...

mirikule, de fapt stiam chestia cu inghetata de la cumnata-mea din grecia... fata ei mananca iaurtul direct din frigider, bea apa de la frigider si in 3 ani de viata cred ca a fost o data sau de doua ori racita
dar eu ma "cramponez" inca in povestile babesti....

stoisor, imaginandu-mi-o pe fata ta indragostita... scumpa de ea!!! vezi ca nu-ti mai motivam absentele asa ca... tine aproape

elle, m-am amuzat si de nedumerirea ta ( care a fost si a mea pana ne-a lamurit ramo ) privind 1 litru de unt pentru paine... eu ma gandeam doar cum sa masori in litrii untul... topit poate...

roxanici... stau de cateva minute cu ochii in monitor si nici nu stiu ce sa zic... m-ai bulversat cand am citit de distonocalm...
daca poti, scrie-mi pe mes astazi ca vreau sa te intreb ceva de decizia 2...
a mai facut adela moale de astazi de dimineata si pana acum? sper sa nu va "pasca" vreo diaree...

ceska, suna bine ce povestesti tu acolo!!! Doamne Ajuta sa iasa cum iti doresti tu! si cu serviciul, si cu mutatul, si cu sotul si cu copilu'



Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

iarna2009-2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta


buna gagici

ooooo avem lume noua pe aici ...

stoisor ma bucur ca sunteti bine. sa stii ca eu ma gandesc la toate zuzele dragi si ma intreb oare ce mai fac .. pup pe istetica mica si frumoasa!!

apropo .. gravidutele la raport ... eladea, cum esti cu burtica? dar tu, darene, totul e ok cu bebicu? miutza .. ce vine un fratior sau surioara ptr maia?

ceska cata emotie se degaja din postul tau .. tin pumnii sa primesti jobul!

ramo hai ca te barai la cap .. pui ingredientele caldute sau asa cum sunt? faina o cerni?

marinela spor la aranjat!

pupici










Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun
bio bebe

Nu pun nimic cald si nici nu cern faina.Si stai linistita ca nu ma pistonezi la cap, imi face placere sa te ajut

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA MARE 2009
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui ginnette

Neata si multzu de Helene,

Sunt chiauna: m-a trezit la 5:30 un "mami a pucut Ade kk, n-audi?!"
Si beleua este ca a fost cam moale - dupa ce n-a mai facut de miercuri dimineata; ciudat!

Vroiam sa-i spun lu' Mary, a propos de nefacut kk: eu ii dadeam Adelei bonisan - n-avea efect pt colici dar inmuia imediat kk si facea. Si ea mai statea cate 3-4 zile far asa faca, dar nu-i bagam nimik in fund (nici termometru, nici supozitor).

Ceska, Doamne-ajuta sa fie cu noroc!

Roli, fara pastile nu mai rezist (mi-ar fi trebuit ceva mai puternic, dar nu s-a riscat nici-un dr sa-mi dea)

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 2 ani
Albume


Ce scumpa-i buburuza cu "naudi?"
Imi pare rau sa aud ca ai nevoie de pastile.Chiar asa de grav e?
Te inteleg daca nu vrei sa vb despre asta, dar poate ti-ar face mai bine sa te descarci putin.Noi suntem aici cand vrei tu si ai nevoie de noi.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA MARE 2009
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Ziua buna, zuzelor!

O fi buna, oare?
Roxanici, ne luam de mana, mami? Ma paste si pe mine o depresie cand vad cat de tare se ingroasa gluma cu tara asta, cu lumea in general! Ba mai mult decat atat, sunt de-a dreptul panicata! Voi ce parere aveti? Mie mi se pare ca ne paste ceva major in curand...si nu de bine! Of! Si nu ma gandesc decat la puisorii nostri!

LauriciD, nu stiu ce poate avea Eleni, dar sa stii ca si eu am avut cu Ana cateva nopti, acum ceva timp, in care se trezea si plangea asa. Nu-mi spunea nici ea ca ar durea-o ceva, doar plangea. :( Imi pare rau! Sper sa fie ceva trecator, o indispozitie de moment! Pup fetele sa nu mai planga...ca daca nu, plangem in cor!

Am citit tot, tin pumnii Ceskule, pup Miriku, Stoisor, Roli, LalaD, Mary, Irlandeza, Gatta, Elle, Ramo si toata gashca...dar ma intorc in butoi! Roxi, arunca si la mine o pastiluta, please!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Ajutati-l pe Cata, un baietel de 5 ani, sa traiasca!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Buna zuzele !

Ce-mi place cand zuzele noastre absente mult timp mai baga okiul pe-aici...se animeaza iar forumul si am pagini de citit

Ceska ...sa fie cu noroc si sa reusesti sa realizezi tot ce ti-ai propus in vara asta ! Daca vii in zona Rucar-Bran , poate ne vedem...eu sunt in fiecare weekend la Campulung , care este foarte aproape. Just call me ! Iti pot recomanda doua pensiuni la care am stat si-am fost multumita...una la Moeciu www.romania-turistica.ro/Cazare-Moeciu-de-Sus/Pensiunea-Preda-Nicoleta" target="_blank">PENSIUNEA PREDA si una la Bran-Predelut www.muntelerece.ro/" target="_blank">PENSIUNEA MUNTELE RECE. A doua e mai scumpa si mai de fite , foarte frumoasa si luxoasa ...prima este mai primitoare , si face tanti Preda o mancare yammy . Poate ne faceti si o vizita la Badeni , ca este foarte frumos si acolo si va pot arata niste locuri super .

Stoisor...woow , ce bine a crescut Sara ! Mi-aduc aminte cand capiasem amandoua ca nu mananca zuzele...si acum sunt printre cele mai mancacioase clopotzici !

Roli , noi venim in IOR seara , dupa ce ies eu de la serviciu ...nu chiar in toate zilele , dar cel putin de 3 ori pe saptamana . Cand mai sunteti acolo , suna-ma , poate ne vedem.

Laurici D ...ooff mei , ce-o avea Elenita de plange asa ? Mai are dintzisori de iesit ? Sara imi plange asa fara motiv atunci cand este in eruptie dentara...mai avem 2 maselute si scapam .

Roxule...am trecut si eu printr-o depresie urata de tot acum catziva ani , am stat vreo 5 luni pe Xanax , apoi , la recomandarea cuiva am luat un medicament homeopat numit IGNATIA si in 3 saptamani am reusit sa ies din starea depresiva.

Gattasalvaje - mamica de Sara Eliza ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

ziua buna si de la Avrig.....

Gatta da ,stiu cat am tras si eu si tu cu Sararitele dar a trecut,acum papa si lemne ,eu cred ca cel mai bun a fost imuno royalul junior ,dupa el a inceput sa baloteze

Miri daca dai tare cu slapu ma nimeresti tre'sa am grija ,serios ........si din pacate asa este daca stai ump[ic pe tusa din div motive ,nu legate de voi de forum,efectiv lipsa timp si alte probleme,incepi sa citesti cand te mai eliberezi dar tare tare greu iti mai vine sa scrii,pe bune,citesti dar nu mai ai curajul sa dai un "buna ziua"si sa reintrii in conversatii......ai dreptate ,sigur mai sunt zuze pe tusa care doar citesc,poate reancep si ele scrisul

Laura fara chiul ,promit
ma duc sa culc printesa si revin ,asa am nevoie de un masaj dar nu are cine sa il presteze deocamdata,poate pe seara d-nul sot
va pup

Sara Ioana 15.02.2008
**************************
am un anisor
*************************
POZELE NOASTRE
INGERUL MAMI CRESTE MARE
22.10.20087.11.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=74ab4ff8f981e0e0705358" target="_blank">clip SARA IOANA
**************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina023

Ziua buna, zuzelor!

O fi buna, oare?
Roxanici, ne luam de mana, mami? Ma paste si pe mine o depresie cand vad cat de tare se ingroasa gluma cu tara asta, cu lumea in general! Ba mai mult decat atat, sunt de-a dreptul panicata! Voi ce parere aveti? Mie mi se pare ca ne paste ceva major in curand...si nu de bine! Of! Si nu ma gandesc decat la puisorii nostri!


Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Ajutati-l pe Cata, un baietel de 5 ani, sa traiasca!!!





Uuff , mai Alina ...te rog eu nu gandi asa ! Ce mama ei de treaba sa ne pasca ? Nu contest ca este o perioada grea , simtim asta cu totii dar...au mai fost crize , perioade grele ...i-a aminteste-ti anii 1996-1998 sub alte guvernari , cand totul era un haos in Romania , moneda nationala era varza , inflatia cat casa , locuri de munca ioc ...nicio perspectiva de mai bine , ca sa nu mai vorbesc de trecutul mai indepartat cu ororile comunismului sau cu distrugerile de dupa al 2 lea razboi ( deja m-am dus prea departe )...cum am trecut peste perioadele astea negre o sa trecem si peste criza asta. Sentimentul asta pe care il ai , de pericol iminent , este un semn de usoara depresie , stare anxioasa...incearca si tu remediul homeopat pe care i l-am recomandat Roxanei.

Gattasalvaje - mamica de Sara Eliza ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

Ramo ,scuze,acum am citit,o sa incerc si eu sa vad ce o iesi caci acum pot praji afara in bucataria de vara si nu mai am motiv fumul din casa,multam'
sincer ,eu nu am facut niciodata singura gogosi,iti dai seama ca este premiera si pt mine si pt masina


Sara Ioana 15.02.2008
**************************
am un anisor
*************************
POZELE NOASTRE
INGERUL MAMI CRESTE MARE
22.10.20087.11.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=74ab4ff8f981e0e0705358" target="_blank">clip SARA IOANA
**************************

Mergi la inceput