LMA Ghiocei de martie-aprilie 2009 !! *203*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Dyana, iti inteleg frustrarea; nici eu nu conduc. INCA
Eu as urma sfatul Biancai si m-as duce la cumparaturi undeva pe=aproape; daca o fi existind "aproape" in Bucuresti

pai mai fetelor la mine nu e chiar problema de condus, ca m-as urca instant in masina sa plec la cumparaturi, mai ales ca stau super aproape si de cora si de real; dar nu suport sa fac cumparaturi singura; adica oricum majoritatea cumparaturilor le fac eu singura cu mutzu, ca iesim cu carutul si ne intoarcem cu el plin de la piata si alte alea.... era vorba de cumparaturi de hainute, sandalute.... chestii din astea la care as mai avea nevoie de cineva sa-l tina pe mutzu cat il probez eu si ma joc printre rafturi; ca nu e o solutie sa stau cu el atarnat de mine sau sa ma tarasca prin magazin fix unde nu vreau eu... ca debgeaba ma duc; a, sa nu va imaginati ca el sta cuminte in carut si eu pot sa fac cumparaturile.., ca mai ales in magazine intra in priza si s-ar duce in toate partile; il pacalesc eu cateva minute sa stea in cosul de cumparaturi... dar gaseste el ceva dupa care sa se intinda; de obicei ii iau diverse chestii si i le dau sa se joace... dar se plictiseste repede, ca sunt toata alea colorate in jurul lui... il inteleg si pe el
PS: n-am vrut sa dau impresia de plangacioasa neajutorata- chiar nu sunt; de aia ziceam ca sunt idioata... si chiar nu stiu ce m-a apucat atunci pe loc... mai bine nu scriam...

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
UN ANISOOOOOOOOOOOR!!!!
dezMOTZarea
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

INAPREDA, eu zic mai bine sa faci vaccinurile impreuna decat deloc...ca sa n-ai necazuri mai tarziu, tot din pdv social. Uite, citeste aici la "interactiuni", sa te mai impaci cu idea :
http://sanatate.rol.ro/art/5494-46-INFANRIX.htm
http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=2996
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_5384_06.06.05.pdf?anmPage=852&ID=17035

Zice pe-acilea ca poti sa le faci fie impreuna, dar in locuri anatomice diferite, fie la distanta de 1 luna cel putin. Mai sunt copilasi care le-au facut impreuna si n-am auzit inca nicio mamica din gasca noastra sa acuze "fapta" asta. Risc de reactii naspa e oricum, si daca sunt facute separat...

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

LA MULTI ANI BB3!!!!!. Sa fii sanatos, la fel de cumintel si independent ca si pana acum si sa ai o viata fericita alaturi de fratiorii mai mari si mamica cea frumoasa si vesela

Pentru ANCA

Am admirat poze cu DAVID in funduletul gol la plaja. Un deliciu. L-am vazut si pe Ian, pe care mami clar vrea sa il faca shopaholic de mic

INA, nu stiu ce sa te sfatuiesc. Noi le-am facut separat si chiar la distanta mare (din cauza de boli, care ne-au impiedicat sa facem ROR-ul la timp), nu s-a pus o clipa problema sa le facem impreuna. Eu zic sa te impui, daca chiar simti ca nu e ok sa le faci impreuna. Desi stiu copii care le-au facut pe amandoua si sunt ok. Uitandu-ma insa la cat de maraita e Ana dupa un vaccin, parca nu m-as incumeta

DYANA, e usor de zis si greu de facut. Eu am masina la dispozitie non-stop, dar cu toate astea ma urnesc tare greu sa merg in alta parte decat in parcul de langa casa, din diverse motive. Asa ca te inteleg, dar daca simti ca situatia scapa de sub control, fa ce ti-au zis fetele, suie-te in autobuz, pleaca cu carutul pe jos, orice numai sa iesi din starea asta. Eu cand am avut pandalii m-am dus tocmai in Auchan in Militari, care e in partea ailalta de mine. Batea un vant de zile mari (in zilele alea friguroase), pe centura aglomerat, Ana a dormit cate 40 de minute dus intors, iar acasa m-am cam chinuit cu ea, dar na, mi-am facut damblaua, sa ma duc la cumparaturi si altundeva decat langa casa (stiu ca suna aiurea, dar mi s-a acrit la maxim de Baneasa Shopping city si Car4 feeria, ca numai pe astea le frecventez, din motive de 5 minute pana acasa)

Noi continuam zilele maraite si in care nimic nu ne intra in voie. Nu s-a mai trezit sa manance, dar de la 4 s-a tot marait din ora in ora, iar de cand s-a trezit a fost cu fundul in sus, drept pt care la 10:30 am culcat-o, desi vroiam sa iesim sa vizitam o gradinita. Daca ma duceam cu ea asa clar nu intelegeam nimic, asa ca o lasam pe maine sau saptamana viitoare.
Azi dimineata a facut kk moale si cu mucus, o fi tot de la vaccin? O sa o mai urmaresc sa vedem ce se mai intampla.

Hai ca m-am intins ca pomana tiganeasca



Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

DYANA, vad ca ai scris intre timp. Insemana ca e doar o pasa prin care treci. Si pe mine ma apuca din senin jalea, apoi ma gandesc ce oi fi avut. E multa oboseala acumulata si cateodata mai avem nevoie sa refulam, ca oameni suntem. Ma bucur ca esti mai bine. fata. Si stai linistita, ca pt mine nu vei fi niciodata o plangacioasa neajutorata, ci o femeie puternica si o mama extraordinara!

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

dyana - de unde ti-a venit ideea cu plangacioasa neajutorata? tocmai tu care rastorni muntii
exact asa am vazut-o , ca pe o pasa proasta
asta nu inseamna ca nu ti-ar face bine un pic de plimbare prin magazine chiar si numai pentru a bea o cafea (pardon, un ness mare) sau pentru a manca o inghetata cu mutzu la centrul de distractii



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Azi dimineata a facut kk moale si cu mucus, o fi tot de la vaccin? O sa o mai urmaresc sa vedem ce se mai intampla.



Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


poate se mai arata vre-o maseluta/dintisor




Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Si eu urasc sa fac cumparaturi si sa iau decizii de una singura dar cu cine naiba sa le iau ??? offff, mai ales acum ca Stefan e izolat in casa nu pot decat sa cobor la magazinul de la scara (noroc ca-l am) altfel murim de foame, ma rog, am ceva in frigider sa traiesc cel putin o sapt. fara magazin dar daca imi trebuie un medicament trebuie sa-l iau pe Stef asa bolnav cu mine , am niste babe in bloc dar sunt simandicoase si sclifosite...
Cat despre condus masina, sa va zic ca am urcat in ea cand eram insarcinata in 7 luni,(la 2 ani dupa ce am luat carnetul) ramasesem acasa singura si mi-am postat o bulina galbena IMENSAAAAA pe geamuri sa ma vada tot soferu` ca sunt incepatoare, toti radeau si imi faceau cu ochiu` .

Despre vaccinuri : cel de un an l-am amanat ca era stef cu febra si alte alea... iar synflorixul il facem la o luna dupa asta... eu mai fac si cum zic io nu numai cum vrea dr., eu platesc si il pazesc de febra, nu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Azi se fac 9 ani de cand tatutzul meu drag a decedat , tare imi este dor de el , as fi vrut sa merg a biserica si sa aprind cateva lumanri sa stie ca ma gandesc la el dar nu pot iesi din casa... o sa aprind la candela .
Ma bucur ca Stefan are cateva trasaturi de la el, mai ales chii albastri (si sotul are dar nu asa intens cum ii avea tata, te hipnotiza).

Ferice de voi care aveti ambii parinti, iubitii acum cat mai sunt printre voi, mi-as fi dorit si eu sa ma vada cu bb si implinita dar a murit la f.scurt timp dupa nunta mea si zice "bine ca mi-am vazut copii casatoriti" ... ce presimtire, el care nu era bolnav.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Si un sfat, va rog: vineri, cel tirziu luni, merg cu Ian la vaccin. Am vorbit cu "doctoritza" marti si EA FACE INTOTDEAUNA INFANRIXUL CU PRIORIXUL IMPREUNA PENTRU CA NICIODATA NU DAU REACTII ADVERSE.

Mi-a spus-o pe un ton raspicat asa cum, inainte, raspicat i-am spus, la rindul meu, ca lui Ian ii facem vaccinurile pe rind. Era foarte hotarita.

Ce e mai naspha: sa i le fac impreuna sau sa nu i le mai fac deloc????

La medicul de familie nu pot merge ca e crizata ca nu am inscris copilul la ea ci la "vecina" ei de cabinet dar, na daca asta e CEA MAI BUNA

Ce naiba sa fac???


PS. Anca, scuze ca stric ziua cu astefel de probleme


Gina lu' Ian
Ian are 1 an!
Ian 1 an +







Cumperi tu Infarix si Priorix sau ti le da ea? daca trebuie sa le cumperi tu, cumpara doar unul.

Mie mi-a spus clar pediatra ca trebuie sa fie distanta intre ele macar de o luna, dar in acelasi timp sa nu impingem Priorixul prea in vara, ca vin caldurile si asta e un vaccin greu care de obicei da febra si asta i-ar mai trebui unui copil.

Daca pe Ian l-ai inscris la alt medic de familie atunci mergi cu ella acel medic sa iti faca vaccin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Of, Ramona...Pacat. Eu imi ador mama mai mult decat orice in lume. Nu pot sa imi imaginez nici macar o secunda fara ea. Si ma tot macin in suflet caci are diabet si pe luna ce trece mai auzi ca o dor ba picioarele, ba ca nu mai vede la distanta, ba una, ba alta...Asta e diabetul. Boala parsiva. Azi a fost la analize si are glicemia 215 Desi ia tratament zilnic si tine regim. Ceva nu e in regula...Ea este (si a fost) o foarte mare luptatoare si a facut din noapte zi de multe ori. Acum NU intelege ca se intampla sa fii si bolnav si abia am convins-o sa mearga la alt medic. Deci...Desi nu se compara situatiile te inteleg perfect.


Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput