LMA Ghiocei de martie-aprilie 2009 !! *203*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

cat sunt de frumoase pozele olgutei
ne-ai adus si noua un pic de nisip si ceva scoicute?

si acum vin cu o intrebare tehnica - stii ca eu am ramas cu operatiunea scaunul nefinalizata ca inca nu m-am hotarat(dar nici nu am avut musai nevoie): scaunul de masina in care sta davidutul este cel despre care am mai vorbit noi, sau este altul (ca am vazut cat de mult se lasa pe spate si ce bine doarme in el si-s fff incantata)



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

dyana27 fa-ti curaj si mergi cu transportul in comun. ziua nu e aglomarat. pe multe trasee sunt autobuze care au platforme de handicapati, si in care se urca usor cu caruciorul. tramvaiul 41 e la fel.
si in caz ca nu poti sa urci, te ajuta lumea.
soacra mea se tot distreaza de mine, ca atunci cand nu vine tramvaiul 41 pt handicapati, caut cate un tinerel in statie si-l rog sa ma ajute sa urc cu caruciorul. niciodata nu m-a refuzat nimeni. soacra mea se distreaza, dar ea ar sta si ar plange langa carucior, ca asa ii e stilul.
pe ioana o plimb cu tramvaiul 41 de cand avea 3 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Si un sfat, va rog: vineri, cel tirziu luni, merg cu Ian la vaccin. Am vorbit cu "doctoritza" marti si EA FACE INTOTDEAUNA INFANRIXUL CU PRIORIXUL IMPREUNA PENTRU CA NICIODATA NU DAU REACTII ADVERSE.

Mi-a spus-o pe un ton raspicat asa cum, inainte, raspicat i-am spus, la rindul meu, ca lui Ian ii facem vaccinurile pe rind. Era foarte hotarita.

Ce e mai naspha: sa i le fac impreuna sau sa nu i le mai fac deloc????

La medicul de familie nu pot merge ca e crizata ca nu am inscris copilul la ea ci la "vecina" ei de cabinet dar, na daca asta e CEA MAI BUNA

Ce naiba sa fac???


PS. Anca, scuze ca stric ziua cu astefel de probleme


Gina lu' Ian
Ian are 1 an!
Ian 1 an +



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

dyana - iti inteleg perfect frustrarea ca si eu am trecut prin astea de nn-spemii de ori... dar.. de ce nu iei 105 pana la mall-ul din cotroceni este liber -liber la ora asta (pana spre 4) si autobuzul si mall-ul
sau oriunde vrei tu, asa cum ti-a spus si m-monique
nu sta in casa, sa vezi ce bine te simti imediat ce pleci



Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

inapreda - daca trebuie sa platesti vaccinurile, spune-i ca nu ai bani pentru amandoua si gata
oricare ti-l face este OK si ramane pe luna viitoare celalalt
asat daca nu ai chef si nervi sa o infrunti
dar si daca o enervezi si inteapa copilul cu rautate... ca am mai vazut si de-astea




edit: desigur nu m-am trezit bine si mai mananc litere (sau mi-o fi foaaaame


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Mi-am adus aminte de dilema Pisicaigri.
Imi permit si eu sa-mi dau cu parerea, desi nu am cine stie ce experienta intr-ale alaptatului.
Asa ca, Pisicogri, daca nu ti-e cu suparare, eu cred asa: DACA ESTI HOTARITA sa intarci, eu cred, asa cum ti-a mai sugerat cineva, ca ideal ar fi sa incerci sa o intarci acum, inainte de concert; asa, vei fi mai linistita -desi, tot cu gindul la copil!- pe perioada concertului. Succes, indiferent ce ai hotari.


Gina lu' Ian
Ian are 1 an!
Ian 1 an +



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Nu tine argumentul asta pentru ca nu m-ar crede ; acuma sa nu intelegi ca as fi vreo "boieroaica" ca nu-i deloc cazul, nici macar pe departe.
Sa ma cert, nu pot pentru ca eu NU ma cert NICIODATA cu nimeni; am, in general, oroare de conflicte; dar nu o inteleg pe ea: daca asta e optiunea MEA si MI=O ASUM, care e bai-ul ei???

A zis ca acum le facem pe astea doo si peste o luna Prevenarul ca ALTFEL IESIM DIN SCHEMA DE VACCINARE.
I-am zis lu' Coco sa mearga el "sa se impuna" da' si asta uraste "samintza de scandal".

Si la voi, in Bucuresti, doctorul face vaccinul? Ca la noi, asistenta.

Multu' pentru opinie


Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

inapreda - daca trebuie sa platesti vaccinurile, spune-i ca nu ai bani pentru amandoua si gata
oricare ti-l face este OK si ramane pe luna viitoare celalalt
asat daca nu ai chef si nervi sa o infrunti
dar si daca o enervezi si inteapa copilul cu rautate... ca am mai vazut si de-astea




edit: desigur nu m-am trezit bine si mai mananc litere (sau mi-o fi foaaaame


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor




Gina lu' Ian
Ian are 1 an!
Ian 1 an +



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

inapreda acum asa e schema de vaccinare. acum 2 ani, cand andrei avea 1 an, cele doua vaccinuri se faceau la interval de o luna.
eu am vb cu medicul, ca vreau sa le fac la interval de o luna si mi-a spus ca si ei asa i se pare normal, dar pe fisa mi le va trece pe ambele facute odata, ca asa vrea sanepidul. eu m-am oferit sa dau declaratie ca vreau sa le fac separat ca sa nu aiba ea probleme, dar mi-a spus ca nu e nevoie.
la noi medicul isi da acordul pt vaccinare, iar asistenta il inteapa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

La multi ani, Robert Adrian BB3!!!




http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

'neatza!

Multumesc de cafea! Am savurat-o impreuna cu pozele OLISHKAI din Grecia (ce mai poponeata expune David ...si nu numai) si pozele INEIPREDA cu impecabilu' blondin si supercool !

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput