Mamici si Gravidute Italia -70-

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Buna fetelor,

Traim vremuri grele...cu urlete non stop, n-avem idee de ce...cred ca de incapatanat ce e...Mananca 1 ora si pe urma sta linistit 15 minute maxim dupa care incepe show-ul, maini in gura..de zici ca n-a mancat de o saptamana!!!

De luat in greutate ia bine, ieri l-am cantarit si are 4195 de la 3890 in urma cu 7 zile.

Analizele nu mi le-am facut inca, asa ca nu stiu cu anemia inca cum stau, dar la cat de palida sunt..cred ca mai am de recuperat inca!

O sa incerc sa mai pun poze cand prind un moment liber.
Alexandra, sper ca te descurci singura!! noi in doi si suntem varza!!

Va pupic pe toate

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/
[

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Ciao!

Imi vine sa-mi iau campii cu vremea asta aiurea ... ba soare, ba ploaie, ba frig. Din cauza asta am reusit sa racim cu totii (nici nu e greu), de la mic la mare. Zici ca-i spital la noi ... care cu muci, care tuseste, care se zgribuleste etc. Ma doare in gat de mor si inafara de remediile bunicii (lapte, ceai fierbinte, miere, lamaie etc.) n-am prea multe de ales. Asta de pe la noi.

ely - la multi ani piticei tale (cu intarziere)! Pozele le-am sters, o sa le mai pun cand am mai multa dispozitie.

raluca - perfect de acord cu suzeta, pe mine ma derajeaza doar ca nu se intelege ce spune cu ea in gura. Deja vorbeste silveasca ei, turuie non-stop, iti dai seama si cu aia in gura ce e! Cu pampersul ... incearca mai pe la vara, cand e mai cald.
Gata bagajele, beati voi! Distractie placuta in Spania.

nelia - te-ai alaturat alpinilor la o grappa si un carnat? Ce mi-ar fi placut sa particip la o astfel de manifestare, imi plac festele astea ale montanarilor!

nafi - ooofff, nu o fi de la colici? Nu stiu ... zici ca mananca si creste bine, incearca si tu cu tinutul in brate, sa te simta, sa simta contactul piele pe piele. Eu nu cred in incapatanare si rasfat la varsta asta, deci nu te sfii sa il tii in brate sau pe langa tine. Te cred ca esti obosita si stresata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Nafi a avut si al meu niste zile dinastea, de eram cu sotul si nu biruiam...mai mult eu eram terminata ca urla si vroia mereu mancare...vorba ta..zici ca n-a mai primit de o saptamana ..le-am pus pe seama peseelor de crestere...Important ca acum e linistit...parca stie ca tati e plecat.Doamne ajuta sa il tina naravl.

Fetelor va salut, mai scriem maine, ca profit de fiecare moment ca sa ma odihnesc

Mami de Printisor - Alessandro (15.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

sal fetele...am o secunda liberasau mai bine spus aveam k DENISE a facut ochii cat cepele cand a auzit k tastez,sper sa adoarma in continuare(e cu tati pe canapea,sunt asa frumosi)

astazi am facut ragu,a papat si Denise un pic cu paste...apoi am facut ceci...k nush um le spune in roa gustat dar in secunda doi a scos tot din gurita...
am terminat si cu smotru pe la bucatarie,abia acumsunt varza,tre sa mai fac un dush...

georgy.ufff te inteleg cu scancitul si broscutik mea face la fel de cateva zile,nici nush ce sa-i mai fac..azi-dim am luat-o si am asezat-o pe burtik a apucat-o un plans de disperare k imi venea sa-mi iau campii,bn k am tzatzi am mufat-o si am reusit sa mai dorm putin...cred k sunt dintisori,maselutzele in cazul Giuliei k se maresc gingiile cred k deja stii cresc mai mult noaptea...tot atuni au dureri mititelelesa treaca toate...o sa incerc si eu de la Nivea..ms pt pont...distractie placuta!

nafi,alexandra:bine ati venit in randul celor "adormite"e greu u baieteii sunt mai putin rezistenti decat fetitele,mai aveti de indurat mamicutzelor cel putin pana la 3luni..curaj k apoi vin dintisorii....nu va dati batute la capat de drum...merita orice piticii...mai ales pt atunci cand ii ve-ti auzi spunand MAMA uitati de toate cum spunea ABRAMBURIK incercati contactul piele pe piele,da roade..eu asa procedam cu Denise iar cand era in somn o puneam pe burtica sa doarma,se odihnea mai bine...alteori puneam un sacut cald pe burtica,ii faceam masaj,am mai baut tisana della mamma... sa treaca coliceii

abramburik:sanatate maxima...multumim pt urari...

gata nu ma mai lasa sa scriu...vrea sa tasteze si eatrimit sa nu cumva sa-l stearga



ely mamica ....MARINA-DENISE


pozici cu noi

nasterea broscutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Da,deci ieri asa vroiam sa incep,cu urari intarziate pt Denise! La multi ani si mii de scuze ca sunt asa uituca!Asteptam pozici

Petro,tocmai azi ma gandeam cu disperare ca mai am 2 zile si eu nu am pregatit nimicDar macar am facut ceva util,am plantat zmeura,rozinchine si liliacVoua nu vi se pare ca timpul e prea scurt pt toate???

Georgy,bravo tie pt gandurile frumoase despre maternitate,sa dea DD sa ti se implineasca visul!Si ma bucur ca esti asa rabdatoare si lasi gogoasa sa faca ce vrea ea,ce bine ar fi daca am reusi sa nu ne stresam copiii in nici un fel...

Nafi,si eu ma gandesc ca sunt gaze.Cum hapaie el asa cu pofta,inghite mult aer si apoi are crampe..Bietii bebei!Ei uite,eu prin asa ceva nu am trecut cu Anais..dar a facut refluxul cat toate!Oricum,am uitat sa va spun,e mai bine de o luna de cand nu mai e pe medicatie si nu-i mai vine inapoi..am reusit sa-i dau chiar si mar crud!

O seara faina,fetelor!



Raluca

de Anais Iasmina si +25

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

cum a venit pe lume Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Petro,pt gatul tau,in nici un caz lapte.Eventual sodou (galbenus frecat cu zahar si amestecat cu lapte fierbinte).Fa-ti un suc din mere,morcov si cartof crud si trece garantat.Ai grija sa-l bei dupa ce mananci ca sa ramana si sa-si faca efectul.Unde mai pui ca are o groaza de vitamine.

Raluca

de Anais Iasmina si +25

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

cum a venit pe lume Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare!!
Am deschis de aseara fereastra sa va scriu
Pampers:am folosit mai multe marci, dar ma inteleg bine cu pampers nr 4, 56 de bucati la 11-13 euro, si cei de care zicea nafi, pillo/pallio, am uitat.
Pentru baita acum folosesc produse Prenatal.
Nelia, trebuie sa fii mandra, la urma urmei tot raul a fost spre bine, ca sa spun asa.Unde ai poze cu voi, sa va mai vad si eu?

Loris are 2 dinti , de cateva zile. Nu a facut scandal, i-am descoperit din intamplare
Am uitat ce mai era de zis...
Trimit si revin.

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Buna ziua fete dragi :)
am intrat sa va las cafeluta
m-am gindit sa-mi schimb nick-ul de o vreme incoace tot vreau sa-l inchid ca nu-mi prea place
Ambramburika-tu cum ai facut cind l-ai schimbat?
citesc ce ati mai scris si revin mai incolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Neata!

raluca - merci de sfaturi. Nu le-am urmat ca mi-a mai trecut durerea de gat ... dar indispozitia, nu. Din cauza vremii ... ma apuca nervii, oofff!!
Ce-i aia rozinchine?

katia - mi-am deschis alt cont cu numele nou pe care il vroiam si pt. ca intarziau sa mi-l activeze, am scris mail la admin sa imi inchida contul vechi si apoi sa-l activeze pe cel nou. O iei de la capat cu tot, moderatie, mesaje, puncte etc. Nu e posibil sa schimbi nick-ul vechi intr-unul nou, tre' sa o iei de la inceput.
Ce ati facut in we?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Abramburika-stiu ca o iei de la capat
moderare ,punte,etc
da cui ii pasa de puncte...mai mult mi-e de nick ca ma ha stuffato
revin cu pozici cind termin ca am reusit sa-mi fac citeva sa vedeti parul blond
ti-a inchis repede contul?
daca trimit un mail la admin si rog sa-mi inchida contul asta cam cit dureaza?
cum te simti cu raceala?

Mergi la inceput