Mamici si Gravidute Italia -70-

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Aaa, de inchis il inchid ff repede ... de deschis e mai greu. De aia zic, tu fa-ti noul cont, chiar daca nu il activeaza imediat. Si cand e gata, trimiti mail sa-ti inchida contul X si sa-l activeze pe Y. Si asta nu dureaza mult, depinde de cat este pe faza admin. E de preferat sa trimiti la Mirela, decat la Florin, el e mai ocupat si poate nu se ocupa cu de-astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Cu raceala .. mai bine. Ma indispune doar vremea asta ploioasa ... ca m-am saturat.

Am chef de o iesire la iarba verde, sa lenevesc pe iarba toata ziua numai sa nu mai stau in casa sau sa ies cu portia, in pauzele de ploaie.

Sunt bine ... merci de intrebare. Deci, voi ce ati facut in we?
Giulia, e bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Salutam toate fetele.
Inainte de toate imi amintesc ca am citit preocupari cu suzeta si dinti...pai sa va spun ca eu pana la 6 ani mi-am supt degetul mare, doar asa adormeam, si intre timp cu mana ma magaiam pe nas...ca asa aveam impresia ca e cineva langa mine si ma alinta...si nu am avut si nu am nici o problema cu dinti crescuti aiurea sau mai stiu eu ce...Asa ca eu una sunt pentru suzeta, mai ales ca feciorul meu daca nu are nimic la indemana isi baga mana in gura...dar cel mai bun a descoperit si el ca e degetul mare...asa ca are el ceva si de la ma-sa!
Am scapat de weekend, aseara ii spuneam sotului ca de mult nu mi-a mai fost asa dor de el, mai ales ca sambata noaptea nu am reusit sa il adorm pe Alessandro decat pe la 3 dimineata, dupa o tura de plans a mea, ca deja nu mai stiam ce sa ii fac, si dormit cu el pe fotoliu pe burtica mea (cred ca il deranjau colicile). Apoi s-a mai luat si curentul noaptea ca era vremea mare afara, si ma gandeam ca de se trezeste habar nu am ce fac . Numai bine ca s-a trezit sa pape dupa ce s-a dat curentul.
Azi am fost la pediatra, notam una bucata baietel de 4 kg...creste baiatul mamii de la 3.110 la nastere, nu degeaba manca toata ziulica. In rest e totul bine, i-a facut la tanti doctor si un pisu, ca sa vada ca avem putulica, ne mai da batai de cap acneea, nu ca l-ar deranja pe el, dar abia astept sa i se faca iar fata fina. Azi am fost la niste cumparaturi de pampersuri, ca sa vad care ma multumeste mai mult. Cand vine sotiorul meu acasa si vede ca am luat mai multe feluri cred ca ne bate pe amandoi.
Va dorim o zi superba!

P.S. Ioana astept sa vad pozele.

Mami de Printisor - Alessandro (15.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

citeva poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Nelia-scumpo vezi ca viata asta ne face sa ne maturizam fara sa vrem
una e sa stai acasa la mama sa ai tot si alta e sa iei viata in piept intr-o alta tara si f tineri si fara nici un ajutor
felicitari ca ai reusit ca esti f tinara
bucura.te de familia ta si de copilasul tau
Raluka-eu una te sfatuiesc sa o lasi in pace ca incepe ea singura
anul trecut am incercat si pe cind eram gata sa-l scoatem am plecat in tara si cum era mare rece nu o putem tine la chilotei,haine am dus cite am reusit sa pun si dupa ce le-a udat pe toate sii nu se uscau repede am renunat si i-am pus inapoi
am zis ca incerc din nou acum de cind vine caldura dar nu am apucat
s-a trezit dimineata ca vrea chilotei come mami si e f incintata ca o laud mereu si numai la baie merge,de o sapt a facut o singura data pe ea in rest deloc deloc
o sa vezi ca va merge usor si la voi important e sa nu te stresezi
fiecare are ritmul lui
raportez 2 nopti fara scutec
Abramburika-in prima noapte i-am zis cind am pus-o in pat ca nu-i pun scutec si daca vrea la pipi sa-mi spuna ca o duc la baie
pe la 4 dimi s-a trezit si s-a cerut la baita
a douanoapte nu s-a trezit deloc,nu a facut nici in pat,am luat masuri de precautie in caz ca face
cu suzeta am scapat tare usor
am prins un moment dupa ce a adormit de amiaz si pe cind s-a trezit i-am zis ca a uitat-o la gradinita la bimbi
si asa 2 3 zile i-am tot zis ca a uitat-o si s-a dezvatat
trimit si mai revin sa mai citesc ce ati mai scris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Georgy-ce scumpa poate fi giulia
si mie mi-e draga de mor cind vb prin somn sau ride
Ely-asteptam pozele de la mare
Alexandra-ce bine creste Alessandro
Nafi-saracutul sigur sint coliceii de-l chinuie asa
va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

katia - bravo!! AI vazut ca nu-i asa de greu? Si chiar de or sa fie accidente nocturne, macar incepe sa constientizeze ca trebuie sa se trezeasca sa faca pipi (dar cred ca G. a inteles deja, zici ca s-a trezit).
Iti sta bine blondul, imi placea insa si saten! Si G. e o scumpa! Si inaltaaa ... pare asa de lunga, sau am eu impresii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Abramburika-e lungana ca papi
el e inalt si slab si a luat tot de la el si parul cret
nici eu nu-s pitica
deci dimineata am trecut la gradinita de stat giulia e nr 23 in rezerva stiam eu ca nu intra......
maine trec si la gradinita comunala sa vad acolo prin ce rezerva e......
mai nasol e ca tre' facuta domanda in fiecare an si ti-l ia la 5 ani
peatunci ce mai are de mers
in toamna vreau sa-mi caut ceva de munca dimineata pe linga ce am acum si sa o dau la privat ca nu pot s-o tin tot acasa
saracuta nu invata nimic,altfel e la gradi invata una alta
in capatul strazii unde locuim e o gradinita,e aproape,trebuie sa merg sa vad ce preturi au
ce-am facut in week?
nimic deosebit,a montat sotul gratiile ca le-a terminat
aici in zona e plin de hoti
un pic la cumparaturi,la un kebab ,la o prajitura si gata a trecut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Am inteles, atunci are cui sa ii semene.

Vezi totusi si la gradi particulara ce preturi au. Si eu sunt pt. gradinita, pt. socializare, pt. ca invata una-alta ... vezi tu, cumva poate o rezolvi.

Gata, ziua mea de leneveala pe net s-a incheiat. S-a trezit mandra ... mergem sa vedem ce program ne facem.

Ciao a tutte !!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Ioana...sa nu ma bati...nu mai ai poze cu parul saten aici, dar din cate imi amintesc imi placea mai mult saten. E doar parerea mea, doar te faci cum te simti mai bine...asa ca nu ma bate.
Va las, merg sa ma odihnesc si eu.

Mami de Printisor - Alessandro (15.04.2010)

Mergi la inceput