Pufuleti de ian-feb 2010 (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatzaaa

multumim de cafea...
am avut o noapte super...a dormit bebe de la 11 pana la 6:30...a papat rapid 100 ml de laptic si nani iar...ieri la fel a facut..si a dormit pana la 9:30 si eu impreuna cu el sa speram ca il tine asa

am citit aseara dar nu am retinut prea multe. Intreba cineva de oale pentru diversificare...eu inca nu cumpar nimic..folosesc ce am in casa, copilul mananca oricum putin ca sa trebuiasca separat gatit pentru el, pana o putea sa pape din farfurie singurel ii dau din ce am..apoi cumparam ceva frumos doar pentru el

Atat imi aduc aminte in dimineatza asta..revin

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulenca spune:

Noi am avut sambata botezul si a fost super. Vladimir in ciuda tuturor predictiilor a fost f cuminte a ascultat toata slujba si a fost f atent la popa, ba chiar din cand in cand il mai si ingana si dadea din buze. Nu l-au bagat cu capul la fund si el a crezut ca face baita. A zis popa ca un singur copil ca el a mai avut si nu a crezut ca are doar doua luni jumatate pentru ca arata mai mare si nu neaparat ca si greutate (peste 7 kg cred) cat ca si privire, atentie. Ziua a fost superba in continuare am petrecut frumos, au fost multi copii si o chitaiala maxima. Poze o sa pun maine sper pentru ca desi nu am vb m-am trezit cu 3 prieteni cu aparate super misto si cu talent asa ca o sa avem poze super.

In alta ordine de idei stiti pe cineva interesat sa inchirieze un ap de 2 camere Colentina - 300 eur?

Amiss Zip bine ai venit, noi ne stim de la piersicutze.

Legat de diversificare si eu zic ca e mai bine sa pasam cu furculita sa ramana bucatele mici decat sa fie o pasta f fina. Mariei i-au iesit dintii f tarziu aproape de un an dar manca si mesteca cu gingiile perfect. Stiu copii care s-au dezobisnuit f greu de mancarea pasta.

Noi suntem raciti cu totii. Eu care racesc f rar acum sunt ragusita de 3 zile la modul ca nu pot vb decat in soapta. Am baut la botez niste sampanie pt copii rece rece si aveam un pic gatul iritat si gata. Maria e plina de muci si tuseste, taica-su idem iar Vladimir az-noapte a avut si el mucisori dar il aspir bine si il rezolv. Eu ser recomand la punga sau la sticla d-ala perfuzabil pt ca la fiola e infernal de scump si la noi se foloseste destul de mult. O sa incerc si eu cu un pic de lapte la Wladi ca si asa ii ajunge in gat.

Va pup si va urez o zi buna.

Nush daca a dat cineva cafea, daca nu luati un ceai de la mine - cimbrisor, coada soricelului, tei, menta.

MARIUKU PUI DE IULENKA - POVESTEA NASTERII

VARSTA MARIUKU

www.flickr.com/photos/64178045@N00/sets/" target="_blank">PUIUTII MEI VLADIMIR SI MARIUKA

www.webshots.com/user/iulenca" target="_blank">TOT PUIUTII MEI IUBITI

www.dropshots.com/iulenca" target="_blank">MARIUKU MIK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

buna dimi!

ARWEN, multzu de cafea si k ai mai trecut pe la noi. sper ca s-au rezolvat problemele

CRISTIES, pai dupa banda, bici si multifunctional...si eu as fi dormit. poza 9 e the best, totusi
as alege bona cu acte, dar mere si doamna cumsecade.. daca e "in putere", bunica rules, cu toate dezavantajele. eu pe ana am lasat-o cu mama mea, la 1 an jumate, cand a trebuit sa incep serv. ma certam cu ea zilnic pe diverse teme, ii ziceam replica finala:"io sunt mama, io decid cum e mai bine", etc. dar psihic pt minea fost ok. am cautat bona 3 luni si...mi-era frica de necunoscut(e).oricare varianta are dezavantaje. cresa=colectivitate si..multi copii la un educator. daca ai noroc sa nu se imbolnaveasca des, e ok. ana a avut o reactie anti-gradi f urata la 2 ani si un pic: plans, vomitat, spasme, febra...am luat-o acasa dupa 4 ore (atunci am putut ajunge), cu sfatul de a mai astepta cu gradi... dupa 5 luni, a fost ok, no crying. e grele

Cris, mami de Ema (13/01/2010), si Ana(4/4/2003)
AMR: 1,5 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Neata fetele!!!!

Merci de cafea Arwen! Bine ai revenit!

Azi mergem la vaccin si la control. Dimineata i-a zis lui tati un "ADU" care l-a topit pe tati pe care il cheama Adi... Va dati seama ca nu-i mai venea sa plece la serviciu.

Ma duc sa mananc.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Neata,

Multumim de cafea Arwen!

Xela, super, astept un semn, poate reusim sa ne vedem!
Cu cresterea copilului, eu ma tot gandesc ca ca primul cum sunt eu, mai e cum mai e, sa pot incepe serviciul, insa de la al doilea incolo, o sa ma gandesc serios daca ma mai intorc inainte de 2 ani...

Oricum, am un noroc fantastic cu maica-mea, saraca, sa-i dea Dumnezeu sanatate, nu am nici un stress sa il las pe Andrei cu ea, pentru simplul fapt ca imi amintesc cum m-a crescut pe mine si o si vad aproape zilnic cum il gestioneaza pe asta micu!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Amiss, nu stiu ce sa zic. Daca zici ca a trecut e ok. Oricum trebuie facut cumva sa nu ramana pe acolo pentru ca predispune la aparitia otitelor.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

morning

doarme iarsi,i-am facut manichiura ... akm ma delectez cu un 3in1 si recuperez
s-a iritat la poponet...oare de la pamp??? k am luat nr 3..si de knd i-am sch au aparut probl...o sa incerc si eu babylove de la Dm ..akm ii dau cu sudocrem

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulenca spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

morning

doarme iarsi,i-am facut manichiura ... akm ma delectez cu un 3in1 si recuperez
s-a iritat la poponet...oare de la pamp??? k am luat nr 3..si de knd i-am sch au aparut probl...o sa incerc si eu babylove de la Dm ..akm ii dau cu sudocrem

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...




Noi de la pampers 2 ne iritam iar cu 3 ne-a trecut (d-ala cu aloe si cu musetel)
DM este si in realul de la afi?

MARIUKU PUI DE IULENKA - POVESTEA NASTERII

VARSTA MARIUKU

www.flickr.com/photos/64178045@N00/sets/" target="_blank">PUIUTII MEI VLADIMIR SI MARIUKA

www.webshots.com/user/iulenca" target="_blank">TOT PUIUTII MEI IUBITI

www.dropshots.com/iulenca" target="_blank">MARIUKU MIK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

neata fetele!

arwen merci de cafea!

noi am scris rapid azi-noapte ptr ca se ia netu la 1, si citisem sa recuperez si eu din urma, binisor...

vroiam sa va interb ceva, despre ce imi suna mie a prostie a mea: l-am tinut pe bb la soare, in carucior la plimbare si acum are pe picioruse, in zona expusa (gambe-interior) pielea iritata dar nu rosie. ci cu un fel de brobonele mici-mici sau gen pielea-gainii dar marunt brobonelizata. ii dau cu crema de la bioderma, atoderm, dar nu trebuia sa ii fi trecut? ce ma sfatuiti sa fac, poate mamicile de bb2, care poate au facut ca mine?





Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) aici poze si povestea piticului


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

neata fetele
multam de cafea arwen;rezolvate problemutele?
xela ce fain a iesit cristian in pasaport
cristies bafta la vaccin! gargaritul sa nu-l doara prea tare
la multe lunitze :alexandru si simon!

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput