Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Nikole de capitol ...sa fie plin numai cu vesti bune despre bebei sanatosi si mancaciosi

_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Alaptatul - My Story
Poze mai vechi si mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Miremia vin colaceii ...superrrrrrrrrrr ......abia astept ...ramane pentru marea "ieseala"?? sau ne intalnim inainte ? si apropo de asta ...tu ziceai ca dezinfectezi cada cu ceva de la amway ...cu ce anume si cam cat costa? sa dau si eu comanda

_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Alaptatul - My Story
Poze mai vechi si mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

MIREMIA, o sa asteptam toate cu de colacei si scaldat bb

ALEXUTZZA, nu realizasem ca ema avea deja o reputatie. tre sa invatz sa ma "plang" altfel, k stric imaginea fetei. FELICITARI PTR SPORT
. io de vreo 4-5 zile nik, de la raceala.imediat mi se pufaceshte burta la loc. asa e/era mereu: abdomene trebuie la maxim 3 zile, altfelle fac geaba. materialu prost

MAMIDEPUIUTI io doar intrebam daca e vreo asemenare...nu va fi asa, Alex deja e un scump si un gentleman, nu seamana cu simptomele din sarcina

RUXITA ai PM (dupa ce trimit aici)

AYANNA ies kestii faine la terapie

ELEFANTICA, BINE ca ai rezolvat..time flies. o sa vina fix inainnte de mare, k tot vrei sa mergi

ONITZA, sa nu cumva sa te gasesc in butoi

fete, io la calculul somnului am zis ca pun si motzaitul la san, da? asa avem noi azi vreo 5 ore fara sa mai socotesc carucioru/afara.

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

oops, RUXITA, nu poci trimite PM, ca nu ie activat...pliiz, activeaza, ca sa plictisesc fetele pe aici cu intrebari legate de...biznisul tau. multam!

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Plateea, sa stii ca la tine m-am gandit adineauri cand am mancat a treia felie de chec. La faptul ca am nevoie de dulce pentru alaptat. Ce-i drept, am mancat checul dupa o salata, dar ce mancare e aia? Am sperat ca otetul din salata o sa-mi taie pofta de mancare, dar de unde... Ceva imi spune ca as avea nevoie de un regim personalizat, dar pana una alta cred ca o sa ma complac in situatia de fata. Doar sunt maritata, nu, la ce-mi trebuie sa slabesc?

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

ana_g poate ar fi mai bine sa consulti un ortoped specializat cu bebelusi. Nu toti pediatrii identifica un torticolis. Clinica recover este specializata pe asa ceva.
In afara de zona guritei ai mai observat si alte zone vinetii? Si eu sunt obsedata de problema aceasta pentru ca asa este si la Tudor si mi-a zis pediatra inca de cand l-am adus acasa ca la bebelusi este normal sa fie asa. Pielea este alba si la bebei circulatia nu este total reglata. Si ieri mi-a zis acelasi lucru. Inima ii date ok (acelasi lucur mi l-a spus si pediatra de la Medicover unde il mai duc la control lunar caci avem abonament de la firma si m-am gandit sa mai vad si alte pareri).

Am vazut discutii legate de ceai. Eu nu am vrut sa-i dau desi papa LP. Pediatra m-a sfatuit sa nu-i dau ca ea uraste ceaiul la copii. Am mai citit si eu ca nu este necesar si ca s-ar putea sa refuze laptele care nu este dulce in comparatie cu formulele de lapte. I-am dat totusi pt constipatie ceai de musetel si l-am facut meru ca poate trebuie. Si chiar a trebuit caci l-a un moment dat am constatat cand a avut vreo 4 seri la rand serie de plans dupa baie, ca pana n-a tras zdravan din ceai nu a acceptat biberonul. Probabil ca-i era sete. Si acum mai face asa ceteodata. Scuipa biberonul daca nu bea putin din ceai (mai ales dupa vorbit mult si ras - care acum este si cu chicoteli).

Parca la cap 45 sau 46 cineva a pus un link cu ceva de pe net care adoarme copiii, sau vizez eu?

mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Cris.d la mine cam asa a fost, adica cum am fost in sarcina cam asa s-a comportat si isabela pana acum ...e de bine ...

_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Alaptatul - My Story
Poze mai vechi si mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Ayanna ...am uitat...dar am admirat balansoarul si pe frumoasele din el ...super !!!

_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Alaptatul - My Story
Poze mai vechi si mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Hehehe ..si ca sa maresc suspansul ..acum ies cu isabela in parc ...la tzantzari ...si daca scapam intregi ...o sa postam si mesajul cu numarul 500 ...yuppy ...

_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Alaptatul - My Story
Poze mai vechi si mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

cris d. cum e cu raceala?

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput