Bravo SORANA, ALINETTERO! Liliac mai-iun'10 (75)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

si inca ceva Ruxi. Eu mi-am adus pediatrul in spitals a le evalueze si daca mi-a zis ca e ok ca pot pleca, am mers pe mana medicului cu ochii inchisi. In plus dansa vine la sapt acasa sa le vada si vb la telefon ori de cate ori este nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Laurita, ne bucuram ca avem vesti de la tine, ca sunteti bine tu si fata. Imi pare rau pt Mircea, dar se face el bine! Frumos ca-i e draga fata si sper sa o iubeasca mult!

Sabine, bine ca ne mai dai semne si tu. Sper din inima ca micutele sa scape de colicei...

E gata micul dejun - pregatit de sot.
Papam si ne punem iar pe drum!

Sugestie de duminica, in cazul vostru (ca eu de citeva zile m-am dat ispitei): Spuma de capsuni. Acum le "espumisam" la furculita, ca nu pot nici in deplasare fara ele... in ideea ca nu voi putea devora cirese imi fac acum de cap, cu capsunile! Deci care din voi inca nu e nascuta... merita sa dati gata acum capsuni (inca sunt din Spania sau alte meleaguri... dar bune).

Pupici! V-am lasat, pina pe diseara, asa.

Marlena (Mary)35+cu minune de Tudor Mateo



AMR 4 saptamini

Doamne Ajuta-ma sa ajung aproape de termen iar baietelul sa fie sanatos si cumintel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza09 spune:

Neatza,

FELICITARI SORANA SI ALINA BINE ATI VENIT PE LUME PITICILOR MUUULTA SANATATE SA CRESTETI MARI SI VOIOSI


Azi ne reveni la o cafelutza si mic dejun dupa o zi frumoasa de plimbare prin gradinile palatului Hampton Court ...frumoasa vreme a fost pt Londra(21grade) si am avut si marea confruntare de burtici me and Cusa adica Luca 33de sapt si Emma 35de sapt....a fost super si am pus si ceva poze pe webshots http://family.webshots.com/album/576418133emrLdk?start=24


Carla multa sanatate si asteptam vesti de la tine de acasica cu printesele

Laurita imi pare bine ca suntetzi bine si recuperarea nu e fff grea, sanatate multa piticului Matei

Sabina si voua cate un si energie maxima

Ne retragem sa facem ceva de papa trebuie sa mergem si la cumparaturi asa ca va trimitem un la toate burticile si mamicile si sa aveti o duminica linistita

33+ Luca Octavian+ Cristina 12.01.1999

www.dropshots.com/madutza09#" target="_blank">POZICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

vin bebeii?SA VA DEA DUMNEZEU SANATATE SI SA VA CREASCA BEBEII MARI SI SANATOSI !Cat ma bucur ptr voi !

Gabriela
6+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

MAdamar unde va puneti la drum?? inca nu am citit tot, m-a chemat fata. dar niste spuma de capsuni nu as refuza nici eu...
Madutza superbe poze! si frumoase burtici...nu-mi vine sa cred ca nu mai am...
Sabina daaa asa a facut B al meu...m-a prins si pe cezariana, cand eram deprimata si mai plangeam, nu am rezistat sa ma contrazic...mi se parea ca neputinta mea e mai mare decat incapatanarea.
ce bine au crescut fetele!!!
Si eu am mai pus-o in pat, dar oricat ar parea de greu de crezut, mi-e mai greu sa ma intorc de pe o parte pe alta decat sa ma ridic. Asa ca doarme in patutul ei. Nu se trezeste des, de vreo 3 ori pe noapte! E ok...tu biata de tine cu 2!!...grea perioada!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata burticute si proaspete mamicute!
Alinttero felicitari si refacere usoara!
Bebe Tudor bine ai venit,sa fii sanatos si sa le aduci numai bucurii parintilor

Discordia felicitari pentru bebe grasunel,nu mai pune accent pe masuratori...la mine a crescut doar cu 200 de gr in 3 saptamani,dar tot am incredere ca este totul bine,desi a decalat DPN-ul de la 9 mai la 23 mai...totusi sunt sigura ca bebe e sanatos si ecograful mai da si erori.
Laurita bine ai revenit pe forum,si cel mai important,acasa,ma bucur ca ai laptic,si ca micuta Ilinca e cumintica.Refacere usoara in continuare..si eu am crezut ca in poze esti tu,si te admiram ce fresh esti asa repede dupa operatie..machiata,aranjata...E pacat ca nu a declarat-o decat Ilinca...Mircea avand 2 nume,era frumos k si fetita sa aiba tot 2.Si al meu sot s-a razgandit la nume,nu mai vrea Sebi cu nici un chip,dar inca mai cautam...i-am zis ca daca vrea sa-si vada baiatul sa se hotarasca odata,ca eu mi-am pus dop si nu nasc pana nu cadem de comun acord
Mary plimbarica placutasi sa savurezi capsunile..si eu am mancat ieri..dar le-am indulcit cu miere,ca parca nu au asa gust ca alea din gradina

Pup fetele,sa aveti o duminica frumoasa

poze



Cristina38+ cu Sebi
AMR:12 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

NEATA !

Felicitari Alineterro !
Bine ai venit Tudor !




R_ocsy 35 + Ana Sofia
AMR 4 saptamani ! Mai avem asa putin pana apare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

laurita stiu cum e cu intorsul de pe o parte pe alta. Eu abia dupa 2 saptamani de la operatie am putut. Eu de aia mi-am facut fundul praf de la dormit pe spate si cu cearsafurile lor de plastic sub cele de bumbac a fost cosmar. Ale mele se trezesc cu randul peste noapte. Una peste alta azi noapte de la 3 m-am trezit pana la 6 din ora in ora, iara cum dorm de la ora 6, normal se refac pentru la noapte. Eu asta nu pot sa pricep de ce ziua sunt super cuminti si noaptea e jale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Discordia : eu zic ca nu are rost sa te stresezi pentru greutatea bebelusului, mai ales ca nici un ecograf nu da masurile adevarate !

Nati : eu deja combin somnul pe o parte cu somnul in fund ca nu mai rezist altfel ... tot din cauza amortelilor ; cu atatea plimbari la toaleta, cam una pe ora si atatea suciri, rasuciri si ridicari in fund pot sa zic ca nu prea mai dorm deloc; in schimb am inceput sa fur in timpul zilei o ora-doua de somn ca pur si simplu nu mai rezist la oboseala .

R_ocsy 35 + Ana Sofia
AMR 4 saptamani ! Mai avem asa putin pana apare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

Am intrat si eu sa felicit proaspetele mamici si sa incurajez viitoarele mamici!

Bravo fetelor! Bunul Dumnezeu sa va ajute pe voi si pe puiutii vostri!

Mergi la inceput