Bravo SORANA, ALINETTERO! Liliac mai-iun'10 (75)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Iar trisez: cit sotul e la dush:D...
devorat-am gratarul, ne-am plimbat, aerisit, facut bine burticii insa am spus ca e cazul sa ne temperam si sa urcam in camera.
Promit sa nu va povestesc picanteriile aferente acestei seri si sa ma opresc din povestit aici.

MIRA, cum we nostru e de fff scurta durata, avem de gind miine sa ajungem la Radauti si apoi sa rulam spre casa. De la Sv pina acasa nu fac mai mult de 2 ore cu 2-3 opriri, la toate statiile peco, cu toaleta. Te rog, daca miine nu esti disponibila sa mi dai un sms (ai nr in contacts)... ca sa ne modificam traseul, eventual spre Putna! Acum asul e la tine! Chiar vreau sa vin si sa ne cunoastem, numai daca si tu poti!


Andrada, da, schimbat lookul de vreo luna, cum spuneam. Am vrut sa devin mai serioasa... dar nu stiu zau cit mi-a iesit. Multumesc pentru incurajarile cu party-ul: sper si lui bebe sa i se para convenabil sa asculte muzica din burtica si sa se distreze impreuna cu noi!
Ai si tu grija in seara asta, poate nu ne grabesti miine la galerie, ca nu sunt acasa sa pot agita motate pentru tine, si nu vreau sa te ratez!




Marlena (Mary)35+cu minune de Tudor Mateo



AMR 4 saptamini

Doamne Ajuta-ma sa ajung aproape de termen iar baietelul sa fie sanatos si cumintel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui veronicach

azi am sunat-o pe Carla..sunt bine miercuri sau vineri cel tarziu spera sa ajunga acasa
Ruxi nu stiu daca mai este nevoie de formula, Carla le da laptic muls caci momentan fetitele sunt comode si la san doar se joaca cu mamii, sau adorm
Carla m-a rugat sa iti transmit(desi eu sunt absolut sigura ca nu va fi cazul tau) ca daca bebeii au sub 2.500 gr sa ceri transferul la aceasta clinica din Grigorescu unde este cu totul o alta lume fata de spital
eu mi-am facut datoria dar sunt sigura ca nu va fi nevoie

36+ Matei ...



ce ma pot bucura pentru Carla! Sa dea DD sa scape odata de spital; si de probleme si sa o avem din nou alaturi de noi!
Multu Vero!

Marlena (Mary)35+cu minune de Tudor Mateo



AMR 4 saptamini

Doamne Ajuta-ma sa ajung aproape de termen iar baietelul sa fie sanatos si cumintel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Buna seara burticute dragi,
Mai am de recuperat tot capitolul precedent.
Noaptea trecuta am dormit foarte rau, mai bine zis n-am dormit deloc. Imi amorteste toata partea corpului pe care dorm, da zona de sub sani ma frige rau. O sa ajung in cateva zile sa dorm in fund, cred.

Of, Cris, merci mult ca mi-ai zis de Anisca. Daca citesc pe diagonala, cam aglomerata cu trebaluitu prin casa, ca vine sotul degraba! Ei, Anishka, cand o fi atunci sa fie! Nastere usoara si bebe sanatos.

Arturica, nici Cami nu a acceptat suzeta, o scuipa mereu de sarea din carut! Atunci preferam sa o accepte ca plangea foarte des daca nu era la san. Dar nu i-a placut de suzi, si am renintat. Nici degetul nu a supt vreodata. Felicitari ca ati luat asa bine in greutate!

Rocsy, draga, nu glumi cu "mai bine degetul..." ca sunt persoane care nu pot dezbaiera de obicei nici cand ajung maturi. Am auzit si caz cand "nenea" de 40 ani iesea din birou ca sa-si suga degetul.

Carla, multa sanatate printeselor dulci! Va dorim sa mergeti cat mai curand acasa!

Roxy, tare frumusica e printesa ta! Bine ca ai laptic, iti doresc sa se adapteze cantitatea necesitatilor Dianei!

Nu am terminat de citit dar tre s-o adorm pe zvapalici!
fetele





www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 33+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Alina, felicitari pentru voinicul Tudor! Recuperare rapida si multa sanatate la amandoi!

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 33+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

... Acum am citit si eu pe blogul Carlei, si ma doare sufletul de cea ce intampla in maternitati. PAi cum sa mai poti alapta cu asa atitudine din partea personalului medical. Mi-au dat lacrimile, pentru ca mi-am adus aminte ca si eu, la prima nastere, am trecut prin acest cosmar. Sani durerosi si plini de lapte, dar din care nu reuseam sa storc nimic. Si nimeni nu te ajuta decat sa-ti spuna: Pai, stoarce si tu, ce vrei, sa stau eu cu tine? M-a strans o data o asistenta de san, ca vorba Carlei, mi-au iasit ochii din orbite de durere(cred ca fac asta ca sa nu mai apelezi la ele). Apoi a venit a doua zi mama si a muls ceva din sani, desfundandu-mi canalele, intretimp ce eu plangeam de durere. Datorita ei am reusit sa pastrez laptele. La Cami la fel. Fetelor, nu vreau sa sperii pe nimeni, sa dea Dumnezeu sa poata toate mamicile incepe alaptarea usor de la bun inceput. Daca avem parte de asistente de doi bani(sau nici atat) apelati la ajutorul cuiva din familie/prietene care va pot da o mana de ajutor!

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 33+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Felicitari Alina!!! Bine ai venit pe lume bebe Tudor! Sa fii un copil cuminte si mancacios, iar mami sa aiba mult laptic pentru tine si sa se refaca repede!

Am fost azi la Sucevita cu ai mei si cu nasii de cununie, am luat o gura de aer si ne-am plimbat putin, am mancat bine la o pensiune draguta si am fost putin si pe la manastire. A fost tare frumos si relaxant. Chiar cand plecam de acolo am primit mesaj de la Sorana, iar cand am intrat in casa primul lucru pe care l-am facut a fost sa deschid calcu' sa va dau mare veste.

Am impresia ca mi-a coborat burta. Cel putin asa o simt, si mi-e si mai greu sa ma misc... cand vine vorba de dat jos din pat e o tragedie... Da' ce sa-i faci? Inca un pic si nu ma voi mai confrunta cu acest disconfort

Va pup burticute si va doresc o noapte cat mai linistita!



Mira fericita 36+cu Maya Alesandra

AMR 3 saptamani

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Scumpele

In primul rand tin sa va multumesc la toate pentru sustinere si incurajari, Ali si sora mea m-au tinut la curent cu ce e pe forum si acum am rasfoit si eu si va pup cu foc pe toate.

In al doilea rand, ia uite ce de nasteri, o sa ma mai uit in urma sa vad cum s-a intamplat!Roxy, Sorana, Murica, Alineterro wooow, felicitari, recuperare rapida si sanatate multa puiutilor!!!

Noi suntem bine, am laptic, fata e cuminte, papa, doarme, mai are colici si ii tratam cu infacol. Partea grea a fost cu Mirci pentru ca vrea in brate si eu nu-l pot lua...tendinta a fost sa ne ignore pe noi, cu ea se poarta ok, dar sper sa trecem peste tot.
Ieri mi s-a imbolnavit asa ca l-am trimis la soacramea sa se faca bine si sa nu ia si fata ca tare stresata am fost...
Cu cezariana, pentru interesate, din experienta mea:
La prima cezariana am evitat sa fac toate calmantele pe care ti le pregatesc ei in seringi si mi-a fost f rau, m-am recuperat f greu pentru ca faceam putina miscare.
Acum am facut toate calmantele si pe ultima doza, timp de 3 ore m-am miscat non stop. astfel ca m-am mobilizat mai usor. Greseala mea de la prima cezariana ca incercam sa fac miscare in conditiile in care nu eram pe calmant, era ingrozitor...

DIn pacate nu sunt intreaga inca pentru ca am un muschi contractat undeva la spate de mai mult ma tarasc decat merg si nu pot face miscari bruste...mi-a facut soacramea saraca masaj cu tot felul de alifii, degeaba, nu ma lasa!

Cu kg, am dat jos 7, am ramas cu 65 si o burta mare. Mi-am pus centura. Desi dr la prima ceza mi-a spus sa nu pun centura si asistentele asa recomandau sa nu pui ca mai bine pui la treaba musculatura, de data asa cand mi-a vazut burta mmi-a spus sa pun centura.
O port cand si cand.

Cam astea despre noi deocamdata, sper sa reusesc sa va mai citesc, cu Mirci acasa mi-e imposibil, a trebuit sa ne concentram numai si numai pe el, dar cu fata vad ca ma descurc f usor. Doamna ajuta sa fie la fel de cuminte si de acum inainte si voua va doresc copii cumintei si papaciosi si laptic mult!

Merci inca odata ca tare impresionante ati fost!
Un we minunat tuturor!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si Ilinca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Sabina ma bucur ca fetele au recuperat bine, noi am venit cu 2960 din spital si mi se pare asa miiica...ma gandeam la voi, fetele cu gemeni! Merci de complimente pentru fata, e exact ca Mirci mic, dar mai delicata Cu colicii...ai incercat infacol??? la noi merge f bine
Rocsy sora mea v-a dat vestea si pozele cu fata in brate sunt cu ea. Suntem gemene!

remarcati, eu sunt in recuperari, sa vad cat apuc pana plange fata...

edit: Bogdan a declarat-o pe fata doar Ilinca. A spus ca i se pare prea lung Ilinca Sabina si ca nu merg impreuna, in fine...toata viata mi-a placut numele asta, dar daca Bogdan nu s-a obisnuit pana in ultimul moment, nu am vrut sa trec peste el..

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Ruxi, eu nu cred sa te tina in spital daca nu au 2500gr, ptr ca dupa varsta nu mai sunt prematuri; uite, nici pe Sabina nu au tinut-o.

Ioana,

Philip, Yann, Sabina


Ioana mi se pare si mie o tampenie la faza asta cu 2500g, care numai aici in Cluj am auzit-o.
Stiu o tipa in Bucuresti care a nascut o fetita de 2100 g si a plecat acasa in 5 zile.
Numai la noi e regula asta stupida care pe mine ma ingrozeste

Ruxi 35 + cu
AMR ... cine stie ?


neata,

eu am plecat cu fetele acasa cu 1.850 iustina si 2 kg Ekaterina. Mi-au spus medicii,ca daca iau in greutate ascendent, nu au probleme atunci nu am de ce nu pleca acasa cu ele. Poti pleca cred si pe semnatura. Nu te poate tine nimeni cu forta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Sorana, Alina felicitari. Sa va refaceti repede si sa ne aduceti vesti parospete despre bebei. Va imbratisez pe amandoua.

Laurita ce bine ca te refaci. Tocmai am scris cu cat am iesit eu cu fetele din spital. Acum Ekaterina are 2.700 si Iustina 2.300. Se vede diferenta dintre ele, Ekaterina mi se pare ca un pepene, Iustina asa firava si slabuta. Important ca mananca bine amandoua, cate 90 la fiecare masa, sper sa ajungem repede la 3.500 sa le dam Nan1. Nasol cu Mircea ca e racit. Cu Bogdan ce sa zic, no comment. Eu in locul tau ma inverzeam. Deocamdata merg pe SabSimplex, care da rezultate cat de cat. Ce nu inteleg eu ziua dorm de nici nu stiu ca le am in casa, iar noaptea e circ. Daca le iei in brate tac instant. e posibil, sa se fi invatat si in brate, nu stiu, dar nu ma lasa inima sa le las sa planga. De unde tineam eu teorii peste teorii sa nu dormi cu bebe in pat, am ajuns si eu tot acolo. Noapte de noapte prin rotatie una din ele doarme cu mine, mi-e teama sa le iau pe amandoua ca nu le pot supraveghea indeaoproape. Ai voiam sa le scot afara, dar cum vremea e asa de nasoala, o sa stam iar in casa. Asa m-am saturat, nu mai suport vremea asta.



Mergi la inceput