Bravo SORANA, ALINETTERO! Liliac mai-iun'10 (75)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madamar

Bun gasit de pe plaiurile Bucovinei!
Stau aici: http://www.pensiunea-mario.ro/ e super nice, aer din cel mai pur, liniste, riul in imediata apropiere.
Sa nu ma certati ca nu am rezistat sa nu intru, dar eram curioasa ce au facut fetele noastre! Am retinut din titlu ca avem vesti doar de la Sorana!

BRAVO SORANA!!!!!!!!!!!!
BUN VENIT MICULE TIZ TUDOR AL BEBELUSULUI DIN BURTICA MEA SI A ALINEI (ALINETTERO).


Azi a fost ziua Tudorilor - ca o dinastie!. Cu ALinettero am fost colega de generatie in liceu, insa nu de clasa. Ne stim deci de... 14 ani. Ohooo!
Am vazut ca nu a dat semne si i-am dat un sms. Sper sa raspunda curind si sa va reproduc aici ceea ce ne aduce la cunostinta saracutza tinara mamica!

BRB

Marlena (Mary)35+cu minune de Tudor Mateo



AMR 4 saptamini

Doamne Ajuta-ma sa ajung aproape de termen iar baietelul sa fie sanatos si cumintel!

Marlena, eu chiar ma gandeam daca nu poti lua tu legatura cu Alina, fiind amandoua din Iasi...gand la gand! Dar nu stiam nici ca va cunoasteti si, ma gandeam ca tu esti in mini-vacanta...insa iti multumim frumos ca ne poti tine la curent. Ce frumos e pe acolo pe unde te plimbi tu...ultima oara am ajuns in Bucovina prin 2001 parca si a fost de vis...

Theodora 30+ Stelios

AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

Pana sa postez mesajul, ai si raspuns inapoi, cu vesti bune.
Multumim frumos de vesti, Marlena.

Theodora 30+ Stelios

AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

FELICITARI
asadar mamicilor SORANA SI ALINA, si
BUN VENIT MICUTILOR TUDOR

Marlena (Mary)35+cu minune de Tudor Mateo



AMR 4 saptamini

Doamne Ajuta-ma sa ajung aproape de termen iar baietelul sa fie sanatos si cumintel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

BINE AI VENIT PE LUME BEBE TUDOR ANDREI!!!

Sa fii sanatos, mancacios, necolicios si sa-ti bucuri intotdeauna parintii ca in aceasta zi!

Mami Alinettero, sa te refaci repede, felicitari pentru puiul tau si mult laptic.

Theodora 30+ Stelios

AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:






Felicitari Alinettero !!!

Bine ai venit pe lume Tudor !!!






Ruxi 35 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Acum am terminat de vorbit cu Alina, aproximativ 30 minute - avea un tonus bun, a suportat anestezie generala la recomandarea medicului, dormise toata ziua si la acest moment e ok: joviala, fericita ca a dat viata celui mai frumos copil din lume. Necajita cumva ca era adormita cind i l-a scos pe Tudor dar impacata si fericita la gindul ca bebe este bine. A facut si o criza respiratorie imediat dupa ... cred ca dupa ce i-a scos intubarea s-a adaptat mai greu la aer din incapere sau a invatat mai greu sa respire din nou,...
Inca nu are lohii, a suportat un tuseu vaginal cam neplacut, spunea ca a resimtit o durere in coloana vertebrala parca, dar repet, in mare Alina este bine! Imi spunea ca e in fundul gol in pat, cu un imens tampon si lohiile refuza sa vina. NU stiam ca e problematic daca nu vin.... la ceva timp dupa operatie. Multumita de prestatia asistentelor extrem de motivate de altfel, dar cu bun simt... macar atit, la cit li se ofera lor!
La final de convorbire mi-a spus de multe ori CA VA PUPA PE TOATE SI MULTUMESTE PENTRU SUSTINERE!!!

Ies la gratar si va citesc la noapte, in insomnii!:)

Marlena (Mary)35+cu minune de Tudor Mateo



AMR 4 saptamini

Doamne Ajuta-ma sa ajung aproape de termen iar baietelul sa fie sanatos si cumintel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biajitaru spune:

Felicitari Sorana si Alinettero
Multa sanatate voua si bebeilor si sa aveti parte numai de lucruri bune.

Bia

Bia 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

inca un Tudoras
Felicitari mamica Alina si multa sanatate voinicului

36+ Matei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Mary multumim de vestile despre Alina

Sa ai distractie placuta in voiaj - ce bine de tine ca mai poti si calatori la varsta asta a sarcinii
eu am tot aceeasi varsta a sarcinii ca si tine si abia ma dau jos din pat sa ma duc la bucatarie sau baie
nu se mai pune problema de plimbari

Ruxi 35 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

FELICITARI PROASPETELOR MAMICI SI BUN VENIT PRIMILOR BAIETEI FLORI DE LILIAC!!! SA AVETI O VIATA PLINA DE BUCURII, SA FITI SANATOSI SI NOROCOSI IAR MAMICILE SA SE REFACA REPEDE SI SA AIBA MULT LAPTIC!

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si 35+ cu Alexandru Matei
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Sa ma trezesc in fiece dimineata luminat de raza unui zambet; sa fac o reverenta zilei, pentru tot ce-mi va oferi; cu mintea curata sa-mi incep munca; sa am clar in gand, chiar si atunci cand fac lucruri marunte, scopul ultim al muncii mele; sa-mi intampin semenii cu zambetul pe buze si iubire in inima; sa fiu bland, amabil si curtenitor in fiece clipa; sa adorm mangaiat de satisfactia lucrului bine facut - asa mi-as dori sa decurga mereu zilele mele." (Thomas Dekker)

Mergi la inceput