Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (36)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Vad ca bantui sg pe aici .. m-a lasat si cristies. Schimbul 3 unde sunteti??? Aveti copii prea cuminti sau prea colicosi?


de Yannis Andrei (23.01.2010)


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
Povestea nasterii



O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

eu nu sunt in schimbul 3, sunt accidental la ora asta la calc (ne uitam la cronica de 10 ani), Cai a adormit de pe la 10 si ceva - azi i-am facut baie ceva mai mult, obisnuiam sa-i fac baie mai putin de 5 min, puneam cadita in cada mare si-mi era complicat sa-l tin de cap si sa-l si spal in acelasi timp aplecata, acum am pus cadita jos in dormitor si asa am putut sa-l spal pe indelete vreo 20 de min, i-a placut f. tare, ii place tot timpul - da din picioruse, din maini, abia astept sa ne jucam cu jucariile, sa stea in funduletz, etc. (ma oftic ca inca nu manifesta cine stie ce interes pentru jucarii, stie sa apuce dar nu-l intereseaza).
Astazi mi-am inceput cariera de free-lancer, mi-e teama ca nu voi face fata, ca nu voi onora deadlinurile, ca imi voi neglija cu aceasta ocazie copilul... sper sa le reusesc pe toate. Cu un sot ca al meu si cu fiica-mea cred ca o sa ma descurc.
Va pupicesc pe toate (ne vom "vedea" mai rar).

Caius (21.01.2010)
www.onetruemedia.com/shared?p=a9d3cf557a086fbc51ce81&skin_id=0" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Eu mi-am mai adus aminte...

Alicredo, mi-ar placea si mie sa fug o ora pe zi undeva... Sper sa vina repede sotul si sa va iasa toate planurile cum v-ati propus!

Mariucasara, si Alexis are urme pe ceafa. Eu credeam ca sunt de la transpiratie, ca doarme doar pe spate....

Catalutza, de mult ma chinui sa gasesc exact formularea: citat din mama si copilul de fenwick: "copilul nu se infasa daca in camera sunt mai mult de 18grade celsius si daca are mai mult de o luna, ca i se submineaza miscarile" . Am citat dar nu exact, ca mi-e lene sa iau iar cartea din biblioteca.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

eu nu sunt in schimbul 3, sunt accidental la ora asta la calc (ne uitam la cronica de 10 ani), Cai a adormit de pe la 10 si ceva - azi i-am facut baie ceva mai mult, obisnuiam sa-i fac baie mai putin de 5 min, puneam cadita in cada mare si-mi era complicat sa-l tin de cap si sa-l si spal in acelasi timp aplecata, acum am pus cadita jos in dormitor si asa am putut sa-l spal pe indelete vreo 20 de min, i-a placut f. tare, ii place tot timpul - da din picioruse, din maini, abia astept sa ne jucam cu jucariile, sa stea in funduletz, etc. (ma oftic ca inca nu manifesta cine stie ce interes pentru jucarii, stie sa apuce dar nu-l intereseaza).
Astazi mi-am inceput cariera de free-lancer, mi-e teama ca nu voi face fata, ca nu voi onora deadlinurile, ca imi voi neglija cu aceasta ocazie copilul... sper sa le reusesc pe toate. Cu un sot ca al meu si cu fiica-mea cred ca o sa ma descurc.
Va pupicesc pe toate (ne vom "vedea" mai rar).

Caius (21.01.2010)
www.onetruemedia.com/shared?p=a9d3cf557a086fbc51ce81&skin_id=0" target="_blank">Filmulete


Succes! Ce anume faci (pentru mine freelancerii sunt doar in domeniul computerelor)?

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Sunt si eu pe aici. Doar ce am adormit matza dupa ore intregi de maraiala si somn aproape deloc all day long.
Ruxita bafta sa-ti iasa totul asa cum vrei!
Al3csa vazut mamica tanara si frumoasa.
Cristies spor maine la cumparaturi!

Pana am scris eu mesajul s-a si trezit. 10 minute de somn sunt destule se pare......

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

De obicei asa patesc si eu ziua .. doarme 10 - 15 min si gata somnul dar se pare ca lor le ajunge si atat. Singura sansa in timpul zilei sa doarma era in carut dar de cand cu criza asta de colici numai vrea nici acolo . Dupa baita insa doarme pana dimineata .. bine cu treziri .. dar doarme .. E la 7 trebuie sa fii in picioare ca deh .. e ziua doar nu?

de Yannis Andrei (23.01.2010)


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
Povestea nasterii



O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Cred ca am reusit!!
Nikole multumim pt capitolul nou facut cu mana stanga in 4 minute!!!!
Cum a ramas cu intalneala? Pe 9 mai la ora 12 in TIneretului?

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

nikole multumesc de info si multumesc si ayanneiptr carte. am scapat si de mamaliga...
mamidepuiuti,miremia,alexutzzza,cristies

vad ca va laudati cu libanezineaparat tre sa incerc si eu!!



din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Deci nu bantui singura.
Cum e cu tati, reuseste sa ajunga?

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza fetele
ce e linistea asta...haideti la

e bine ca nu am avut schimbul 3, au fost cuminti sefii in noaptea asta?

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre

Mergi la inceput