Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Buna seara

Maine ma pregatesc si eu de o vizita la curte la bunici .. gratar .. etc .. sunt tare curioasa cum se comporta, sper sa fie vreme buna .. ca azi cat am stat afara la pranz a fost cam frig. Inainte si dupa ce am iesit a fost cald ..

Vb cu sotul meu si ii spuneam ca de abia astept sa vina vara sa fie si el mai mare sa putem sa iesim si noi la o terasa ceva ca intr-un spatiu inchis nu vreau sa-l scot ca la noi fumeaza toata lumea si daca mergem .. mergem la fumatori si nici nu vreau sa ma gandesc cat fum inhaleaza . Si ma bucur tare mult ca suntem asa de tineri si mai incolo vom merge toata trupa la distractie Doamne de abia astept

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR) 23.01.2010


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
Povestea nasterii



O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

De luni pun si io AMR si ma apuc de ceva...nu stu...fitness poate, dieta nu e genu meu. Azi am vazut nistechestii ca de celulita pe burta!!!! Doamne!! io stiam ca aia apare pe coapse!!! e posibil sa apar ape burta sau nu vad io bine????
unde eabdomenul meu vorba lui ANA G masa de calcat!!!!

Yannis doarme de la 6....brrrr mi-e frica ...sigur nu mai doarme la noapte, dar asta e , nici nu vreau sa il trezesc

Si am mancat libanez!!!! am fost cu bebe pana jos ca daca tot s-a deschis sub apartamentul nostru. Am plecat complet neinarmati: fara lapte, fara suzeta, la un mom dat Yannis s-a trezit, a admirat decoratiunile, a incercat sa danseze dar exact cand cerusem nota de plata s-a plictisit asa ca l-a luat tati sus si io am ramas sa platesc....e bine totusi sa ai restaurant la parteru blocului....ma mai gandesc daca ma mut...a meritat 5 luni de boc! boc! boc! brrrr brrr , au decorat super frumos iar mancarea e dementiala!!!! singurul loc cu frigarui de berbecutz moi de ti se topesc in gura

de Yannis




Da da da .. vezi bine Si eu am

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR) 23.01.2010


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
Povestea nasterii



O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Numai stiu .. zicea cineva ca pe la 3 luni e o criza puternica de colici .. mare dreptate a avut e groaznic .. se strange saracutul si plangeeee .. nici afara nu mai este asa de linistit cum era .. Inainte dormea si atat .. acum plangeeee !!! Sper sa treaca repede .. s sa fie un pas spre eliminarea lor

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR) 23.01.2010


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
Povestea nasterii



O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Si noi pe firmament... tati a dat in balbaiala azi tot plimbandu-l pe fi-su... a zis ca nu se poate chiar sa nu doarma deloc (el il mai vazuse in carut dormind si credea ca face asta constant...). In timpul asta am pus si eu casa cat de cat la punct (mai am maine un hop cu bucataria - sa pun silicon la tevi ca mi-a curs ceva de la vecinii de deasupra si ma declar satisfacuta.

Am fost si la party, am stat afara in curte... a fost bine!

Cris.dogarel, ma duc in kika, s-ar putea chiar maine...
Cu biberonul a fost meritul total al maica-mii - am avut in total 4 recipiente de analize in diverse stadii (in total vreo 300 ml) duse de la Bucuresti cu lada frigorifica si pusi de mama in continuare la congelator. Pentru ca aveam treaba dimineata scotea din congelator seara si lasa in frigi pana dimineata (se topea tot). Cand se trezea bebe incalzea apa in ibric, punea recipientul (nu stiu cat) si apoi il turna in biberon (ca sa se omogenizeze) si gata... La restaurant a venit cu biberonul intr-o caserola fiarta inainte. Acuma nu stiu cum sa zic, daca o fi bine sau nu... cert e ca fi-miu nu manca mai mult de 60 de ml (maica-mea a cumparat un bibe de la primii pasi de 100 de ml, ca eu ii dadusem unul de la nuk de 250 si i se parea ei prea mare) la o masa, dar era foarte satisfacut dupa masa cu bibe... Am vrut sa intreb (pe Onitza) care sunt semnele ca nu vrea sanul? (maica-mea i-a adus si la restaurant bibe ca a zis ca de la mirosul de fum/parfum/transpiratie sa nu refuze sanul si sa-mi fac de lucru - neverificata, dar macar nu mi-am mai facut o noua pata pe rochie (v-am zis ca inainte sa vina nasa am varsat rollul pe rochie, nu?).




_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Si daca tot va laudati voi acolo cu silueta voastra dinainte de sarcina .. Na ca am pus si eu niste poze .

A si sa va mai zic ceva .. I-a facut si tati baita azi si ieri .. si vrea incontinuu .. nu ma mai lasa pe mine .. cica ii place .. Nu ma deranjeaza chiar deloc .. Sunt tare mandra de el .. isi da toata silinta .. ma ajuta enorm .. Ii multumesc lui DD ca am asa un sot .. nu regret nici o clipa ca l-am ales .

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR) 23.01.2010


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
Povestea nasterii



O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Am racit si eu azi... imi curge nasul, ma doare in gat si am o durere in spate... am luat capsule de la fares de raceala si gripa, am pus in candela ulei esential pentru raceala si gripa, ceai imunitea cu miere si lamaie si sper sa treaca pana maine.

Cris.dogarel, poze cu pantalonii sexy!

Mamidepuiuti, ce ziceai in germana? Eu stiu germana la glezna broastei, am niste expresii, acum imi dau seama ca pot sa le pun la titulatura.

Cris.mario, ce zi frumoasa ai avut! La mai multe! (Si daca inventezi povesti pentru Alexandra sa mi le spui si mie sa stie si Gargaritzul povesti, nu doar ecuatii).

Andre_lina, cum se simte patriotul? Mai are muci?

Decenuela, parerea mea ca trebuia sa iei PETRECARETUL la petrecere! Din egoism plangea... toata lumea pe mese si el sta cu doua doamne la varsta a doua spre a treia? Nu e frumu!!!

Alexutzzza, eu vineri am prestat la libanezi.
Si eu de luni ma apuc de bicicleta! AM ZIS!!!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Eu maine cand ma duc la bunici vreau sa fur niste carti cu povesti .. stiu ca are tataie pe acolo unele pe care mi le citea mie cand eram mica si imi placeau f mult ..vreau sa ma apuc de citit pt Yannis ..

Si ziceati zilele trecute de soacre .. eu cred ca am sa fiu cea mai rea nu stiu de ce am impresia asta ... da tare sunt geloasa

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR) 23.01.2010


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
Povestea nasterii



O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Si daca tot va laudati voi acolo cu silueta voastra dinainte de sarcina .. Na ca am pus si eu niste poze .

A si sa va mai zic ceva .. I-a facut si tati baita azi si ieri .. si vrea incontinuu .. nu ma mai lasa pe mine .. cica ii place .. Nu ma deranjeaza chiar deloc .. Sunt tare mandra de el .. isi da toata silinta .. ma ajuta enorm .. Ii multumesc lui DD ca am asa un sot .. nu regret nici o clipa ca l-am ales .

de Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR) 23.01.2010


DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

Poze
Povestea nasterii



O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis


Bravo lui!!! Sa stii ca mi-a amintit azi de postarile lui fata care a intrat... foarte sufletist!
Frumos din partea ta ca nu-l duci la fumatori! Cand am fost intr-o toamna in Anglia erau parintii iesiti la tigara in curtile interioare ale restaurantelor pe niste ploi urate si-si admirau odraslele lasate la masa in interior. Faza tare era ca ii lasau in landouri pe canapele si plecau toti adultii. Mai treceau chelnerii si mai zambeau la ei... Mie mi se parea asa ciudat... in primul rand de ce vin cu ei asa mici in restaurant. Acum nu mi se mai pare.



_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Stai A;3csa ca am uitat esentialul ce sexy mami!!!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Oare ce mai vroiam sa spun?

Deocamdata noapte buna!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput