Fulgusori Nov-Dec2009(62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Mai eu dintre toti prietenii pe care ii am si au copii eu is cea mai dusa cu babycook, cu sterilizator, leagan, cantar, jucarii smechere si multe multe altele si toti se uita lung la mine si zic "pai da, daca faci copchii dupa 10 ani de casnicie(adic ff dorit) si nu ai ce face cu banii.... La haine nu mai zic(ca si la voi) unele nici nu a apucat sa le imbrace si nu ii mai vin sau le imbraca doar odata dar eu tot ii cumpar ca imi e drag tare sa il vad cu ceva frumos pe el. Sunt constienta ca multe nu le folosesc si se poate creste copilul cu mai putin dar asa fac eu.


mami fericit de Dan Mihail


asa patim si noi, se uita lumea la noi crucis...mai ales soacra si ne intreaba de ce ii cumparam atatea...mai nou, soacra-mea a vnit cu un scaun auto luat de la cineva,..sa nu mai dam bani..si sotul i-a zis sa-l faca mai departe cadou, ca noi cumparam nou la baiat...
e de inteles...la voi vine dupa ce a fost atata timnp asteptat..iar noi...nu mai zic...


Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

Camy din carrefour am luat cerealele de la HIPP.

ce faceti? Flaviusica iar a racit?

va pupam

mami Matei Constantin
roxyaly-poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

ramonika sa-ti fie de bine cioco...
laurairina superba rochita, rechinasa nu mai zic
lavi iti sta bine rochita
camy, sunt aici
ralu_seby, felicitari pt grasunel

fetelor, tot vad ca scrieti ca nu-i voie zahar la bebei...si m-am uitat pe cutia de la siropul de colici si scrie indulcit cu zahar.......deci daca nu-i voie atunci in produsele special pt copii de ce se pune? acuma m-am trezit si eu .....


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biara spune:

Ne primiti si pe noi?, si daca mai sunt ceva ramasite de de beuturica pe fundul sticlelor le accept cu placere, de azi dimineatza am avut o zi de zici ca eram la munca nu alta.
Pe scurt ma ocup de un proiect pentru investitii cu bani de la ue si partenera cu care lucrez zici ca nu lucreaza pentru ea, ma rog(asta sunt eu cu datul de pereti, ca eu am recomandat-o)
Bun, sa termin cu cele zilnice, si pentru ca mi-am cam pierdut neuronii, la toate fetele multi si , pentru toata munca depusa.(ma gandeam ca poate ar fi mai bine sa va schimbam pupicurile in "lupte din dragoste" ca poate asa nu se vor mai supara\ unele persoane ca nu primesc pupici)
imi place la nebunie ca si-a revenit odiseea noastra si eu am ce citi
draga cuscra hai nu mai fi suparata pe noi, eu sunt mai rece (viata ce sa-i faci)la inceputul unei relatii da sa stii ca te iubim mult si eu si Maia, si de ginerica ce sa zic, e total, tati de Maia nu mai are nimic de comentat. Ti-am vazut rochita , macar cuscrela sa fie tanara si fermecatoare , ca mami e trecuta
LAURA - e totala rochita, cred ca mama nu mai scapa de data asta, ca eu pana imi fac curaj si timp se duce fata la intalnire cu Rares si atunci nu m-a lasa tat-so ca a zice ca e prea sexy rochita
Vazut poze cu fulgusori scumpi ,va zic aici ca suntcei mai frumosi, ca la comenturi sunt cam in pana de idei, v-am mai zis ca nu prea imi place sa scriu .
Despre noi ce sa va zic, crestem , suntem cumintele, noaptea dormim de pe la 12 pana la 8, 9, 10 (cu doua treziri pentru titi) depinde mjult si de vreme, ca daca e cum e azi doarme mai mult.
Azi am ajutat-o sa stea in fundel si nu mai vrea culcata acum , am inceput diversificare ca nu se mai putea asa, avea scaune foarte rare, cel mai mult am lasat-o 6 zile si si atunci a facut doar cu supozitor, si pentru ca medicul nu mi-a dat nici o alta solutie inafara de supozitor am zis cs asa incercam cu cereale de orez si pireu de fructe(am cumparat ceva bio de la real)si a fost un succes, nu imi face probleme, papa pana se satura si apoi isi intoarce capul. Problema mare e ca vrea ea lingurita si cum o prinde nu o mai lasa.
Cam atat ca deja cred ca v-am zapacit, va , am intorc la SF -ul meu, ca no asta imi lipsea sa invat sa mai fac si studii de fezabilitate cu pitica langa mine , dar asta e, vb nasei lui Maia "la tati ni greu" Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009) Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

mama dupa ce m-a zapacit biara cu mesajul ei vin sa zic ca tot nu am gasit, am luat humana cu mar si milupa cu 6 cereale, am luat de nebuna ca nu-i dau, poate cu mar, asa ca l-am bagat si pe sotulica in priza

Lavi hai ca ai trecut testul, treci la loc in banca, poti merge la botez

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

strumphy- si eu am o cratita de aia de gatit pe abur si vreau sa o folosesc, vom vedea cum va fi

Krelia- ft. dragut rares cu petalele pe capusor

Lavi-esti frumoasa cu rochita

am si eu o nedumerire> Amalia mi se trezeste noaptea de 4-5 ori, smiorcaie si daca ii pun bibi adoarme la loc, asta de vreo 2 sapt.numa cat sa ma ridic la ea

Ce urat e afara!


Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Buna fetelor!
Am fost ieri la medic cu Mihai la control si a zis ca pana in 3 sapt. ne ies si noua dintisorii. La greutate si inaltime am stationat. Cand am intrebat-o de ce e mai marait sau plange noaptea sau e mai agitat a zis ca e din cauza dintilor. In legatura cu diversificarea mi-am prins urechile. A zis sa ii pun in supa si fasole verde si mazare chiar si brocoli. A zis sa ii dau inca o masa de mar cu cereala sau biscuite sau branza de vaci. Intrebarea mea e ca nu e prea devreme br. de vaci? A si a zis banana , dar banana stiam ca nu e buna (ies bubite) asa am citit pe internet pe undeva, parca numai de la 7 luni in sus parca se da, poate gresesc eu. Si orez cu lapte a zis sa ii mai dau. A mai zis dr ca sa nu il mai las singur in pat dar in patut da, pentru ca se rostogoleste si e posibil sa cada. Si in legatura cu vaccinul a zis ca daca nu primeste ana in 15 mai atunci trebuie sa il cumpar, cica costa 170 lei.
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biara spune:

RALUCI , oferta ramane

Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009) Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biara spune:

a si la zapacit ma pricep cel mai bine,

Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009) Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

natalia, dar cu suzeta nu ai incercat ?

Bia cum sa nu, este oferta deschisa, avem in seara asta ultra all inclusive, ia sa va vad ce cereti ca nu am decat o prefetinta pana acum

Ali - eu dau lui Remus banana nu a facut bubite, so.....cu branzica de vaci ns ce sa zic, pare cam devreme, parca de pe la 6 luni

chiar fetele care aveti deja juma de an cum e ? doamne, juma de an, parca ar fi o groaza de timp

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput