Fulgusori Nov-Dec2009(62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

si pantofii m-am dus in atelier la sot la lumina si i-am pozat...ca in casa la mine cu toate becurile aprinse tot nu se vede nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Mai eu dintre toti prietenii pe care ii am si au copii eu is cea mai dusa cu babycook, cu sterilizator, leagan, cantar, jucarii smechere si multe multe altele si toti se uita lung la mine si zic "pai da, daca faci copchii dupa 10 ani de casnicie(adic ff dorit) si nu ai ce face cu banii.... La haine nu mai zic(ca si la voi) unele nici nu a apucat sa le imbrace si nu ii mai vin sau le imbraca doar odata dar eu tot ii cumpar ca imi e drag tare sa il vad cu ceva frumos pe el. Sunt constienta ca multe nu le folosesc si se poate creste copilul cu mai putin dar asa fac eu.


mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

aaa...sa va mai zic ceva. i-am luat lui rares cereale de la milupa cu orez si porumb, si am zis sa le incerc sa vad ce gust au....si bineinteles ca le-am incercat...si am ajuns sa imi fac jumatate de punga...si le-am papat!...nu`s normala...dar au gust bun...sunt un bebe mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

Lavi stai linistita ca nu esti singura care mananca cerealele `copilului.
Eu i-am luat lui Matei de la Hipp cu banane si piersici.hmmmmmmmmmm delicioase , poti incerca
Misto rochita iti vine tare bine.


mami Matei Constantin
roxyaly-poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Vazut pozili frumoase ale lui Monis, pe mandretea de STRUMFITA cu freza creizi, pe Chiara cu ochelari de soare si pe Amalia cea - always on fashion, dar si pe Bubulica cel dulce, si ep aleasa inimii lui, Maia, tolanita pe Relaxa.Faine pozili!


Roxy, am sa incerc si alea de la hipp...pana i le dau lui Rares ma alint si eu!

Multumesc de aprecierile cu privire la rochita tuturor. In poza nu prea se vede bine, dar imi place ca imi cade bine si imi acopera colaceii...ca asa slaba cum sunt. Am vreo doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Beeeiii, nu mai tin pasu' cu voi! Lipsesc ptin si voi va faceti de cap?!

Avem 7.900 gr si 67cm.
Am facut Si Infarix IPV+Hib..momentan Matei e f jucaus, nu e marait deloc. Nici nu pot spune ca a plans, s-a smiorcait 30 sec pana a facut ochii mari la dna dr. care ii canta "In padurea cu alune"

Nu am timp sa respund la toate gagicile pt ca e mama cu matusa le mine. Scriu mai tarziu!

pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

asadar, pe tizu' lu' fi-tu l-ai sarit...no, bine....diseara te-ai lins pe bot de bacardi
.....nominal!

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

Vazut pozili frumoase ale lui Monis, pe mandretea de STRUMFITA cu freza creizi, pe Chiara cu ochelari de soare si pe Amalia cea - always on fashion, dar si pe Bubulica cel dulce, si ep aleasa inimii lui, Maia, tolanita pe Relaxa.Faine pozili!


_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

ai mei copii dorma amandoi(sotul si stefan-al mic da semn de trezire.).
toate fetele.
l-am admirat pe micutul bubu al lui raluci.sper si al meu sa pape la fel.
mi-a placut de bucalatul kreliei.imi vine sa-l pap.
la multi ani paula gabriela de fdaniela
mia de li-am
si lu' fi-miu.
am fost si noi la doctor.
avem 7.100gr.am luat 670 de grame intr-o luna.
incepem si noi diversificarea.
experimentam gusturi noi.
putin mar copt sau ras vreo 5 zile,apoi punem si banana.
dupa ce adaugam banana la 3 zile servim la pranz supa din morcov,telina,pastarnac si dovlecel.
dupa alte 4 zile adaugam si piure de legume.
dupa 3 zile de piure si supa punem si cartofel in supica.
seara papam cereale.
si foarte important san pana cand cade el de acord ca ii ajunge cat papa.asta mi-a placut.
fac si eu o schema de diversificare si o trimit.
cred ca pe duminica e gata.sa mai citesc ceva.
i-am dat mar bucata si a rupt un pic din el.l-am scos imediat chiar daca el era multumit.
nu prea ii place cel ras sau copt.ii place felia.
trimit si eu foaia de jurnal.
am citit tot din urma.
all.

Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

http://picasaweb.google.com/105038517007457819848

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

am gustat si eu cerealele bebelului si mi-au placut.
doctora nu a fost prea incantata ca ma mulg si fac cu lapte cerealele.mi-a zis ca pot lua milupa ca sunt mai zaharoase ca nestle si ii vor placea sigur.au gama mai variata.
o sa vad ce contin hipp si poate mai luam ceva,dar pana atunci le consumam pe astea(mie imi plac milupa dar nu stiu daca si orezul are zahar mai vedem).

Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

http://picasaweb.google.com/105038517007457819848

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxyaly

Lavi stai linistita ca nu esti singura care mananca cerealele `copilului.
Eu i-am luat lui Matei de la Hipp cu banane si piersici.hmmmmmmmmmm delicioase , poti incerca
Misto rochita iti vine tare bine.


mami Matei Constantin
roxyaly-poze



pe astea de la hipp de unde le-ai luat????

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput