Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *132*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Neata!
Am luat brocoli pentru mica bestie . Il fac la abur si il dau blenduit? Se poate combina cu ceva? E bun pentru constipatie?

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Eu inteleg ca toata lumea e plecata in mall sau la cumparaturi pentru gratar, dar undeti ati disparut cu toatele?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



io sunt acilea... ca doarme pitix-ul (oare ce face Elle si fetita?). da' dup-aia o taiem si noi spre cumparaturi!



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

helou,

la multe lunite Isabela pui de Vik !

la multe lunite si sarbatoritilor de ieri-Carinutza dintzoasa,Dinutzu albastrel si Super Bruce !

Dana nu mai pot dupa Anuta ta Doamne ce scumpa e ea cum rade cu tati!

Hepi sa-ti traiasca Zana Florilor-frumoasa Maia,din toate pozele transpare imensa ta dragoste pentru ea

la multi ani cu putina intarziere Adinus !

io tre' sa entertain una bucata pui inca bolnavior(fara febra si voma dar cu o diaree de zile mari,uof) dar sper sa revin mai incolo dupa ce-l adorm.

m-am bucurat s-o vad pe luto,chiar daca asa in treacat.




Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"The moment a child is born, the mother is also born. She never existed before. The woman existed, but the mother, never. A mother is something absolutely new."





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna fetelor, eu sunt racita cu durere in gat..si imi e teama sa nu raceasca si puiul...initial am crezut ca a racit si el, ca era infundat..avea doat cateva coji...vad ca e bine...sper sa ramana asa si in continuare ..si eu sa ma fac repede-repede bine..


Voi va pregatiti de gratare...eeeee..sa va fie de bine si sa va distrati MAXIM!!!
Noi plecam in we la C de Arges..la parintii mei...abia astept sa ajung acolo...ma mai odihnesc si eu..

La Multi Ani dovleceilor nascuti intr-o zi de 15 sanatate multa le doresc!

Si doresc multa sanatate si dovleceilor bolnaviori!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Ola dovlecime,

sarbatoritilor zilei

Sunt la capitolul trecut si dupa cum se prezinta situatia sunt sigura ca de abia diseara cand adoarme va recuperez, deci se pare ca raman in urma cu 1 capitol.

pupici

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg

Neata!
Am luat brocoli pentru mica bestie . Il fac la abur si il dau blenduit? Se poate combina cu ceva? E bun pentru constipatie?

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii


mie mi-a zis dr sa-i pun la supa si sa-l blenduiesc cu celelalte. si spanacul e bun, stevie, loboda



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Camy putem sa ne luam de mana. L-am carat pe asta micul 15 minute afara in brate acum 2 zile si am racit. De atunci tusesc ca un magar. Sper sa treaca pana sambata si mai ales vorba ta sa nu i-a asta mic. Aseara mi s-a parut ca are febra asa ca i-am dat totusi in 0,5 ml panadol.

Uve, . Mi-a fost dor de tine.

M-am aventurat putin pana afara dar e tare mult vant. Offf. I-am si fular la gura pt vantul care era.

Asta mic a plans noaptea trecuta in somn tot timpul si zicea mammmmammmamaaaa. Dar in somn. Evident ca el s-a odihnit si eu nu. Nu stiu ce a avut. M-a facut praf. Sper sa ii treaca si la noapte sa nu mai faca.

Va pup.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Buna fetelor!Sunt terminata cu theo a mea.Stiti ca eu ma laudam ca e cuminte, ca papa.Dar de unde acum.Oiau de pe urma Ukai s-a facut o rasfatata, plange mereu, treb sa o iau in brate....Numai papa mai deloc.Nu stiu ce sa facEa nu se trezea decat odata sa papa.Acum se trrezeste de 3-4 ori pe noapte.Sunt cu nervii in pioneze rau de tot(nu stiu daca am scris bn)
Zicem si noi sarbatoritilor de ieri si de azi.
Raluci_b ms de urare.
Azi este ziua soacrei mele iubiteiar maine este a mea si a bunicii sotului.Luna asta am avut parte numai de sarbatoriti.Sambata ma duc la nepotel la mot.Abia astept,vine soacra din Spania cu , cadouriHai ca m-am intins.....Am sa incerc sa pun si eu niste poze


mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui doris_79

Buna fetelor!Sunt terminata cu theo a mea.Stiti ca eu ma laudam ca e cuminte, ca papa.Dar de unde acum.Oiau de pe urma Ukai s-a facut o rasfatata, plange mereu, treb sa o iau in brate....Numai papa mai deloc.Nu stiu ce sa facEa nu se trezea decat odata sa papa.Acum se trrezeste de 3-4 ori pe noapte.Sunt cu nervii in pioneze rau de tot(nu stiu daca am scris bn)
Zicem si noi sarbatoritilor de ieri si de azi.
Raluci_b ms de urare.
Azi este ziua soacrei mele iubiteiar maine este a mea si a bunicii sotului.Luna asta am avut parte numai de sarbatoriti.Sambata ma duc la nepotel la mot.Abia astept,vine soacra din Spania cu , cadouriHai ca m-am intins.....Am sa incerc sa pun si eu niste poze


mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi




La multi ani soacrei azi si la multi ani si pt maine tie si bunicii sotului.

Acum o sa iti spun ca stiu cum e. Stiu de asemenea ca nu te va incalzi cu nimic insa trebuie sa fii tare asa cum imi doresc si eu sa fiu desi nu imi iese mereu si o mai iau pe aratura. Pupam fetele sa revina repede la vechile obiceiuri si pe Andrei de asemenea. Sunt convinsa ca e doar o perioada si lucrurile vor reveni la normal.

Dana, am vazut-o si eu pe Anuka. E tare dragalasa. Ptiu sa nu o deochi.


Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Danuta, sper ca sunteti bine.

Claucia tare imi pare rau ca sunt bolnavioare fetele. Da Doamne sa nu ia oreionul.

Alex si tu ai fugit? Ce ti-e si cu mall-urile astea. Daca eu nu am cu ce sa ajunga stau si scriu prostii.

Uve buna afacerea asta cu oua de prepelita. Sunt foarte cautate.

Carina pana recuperezi tu eu iti trimit un tie si Mariei.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput