Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *132*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

BUna dimineata dragutele mele va spune mama de coopii muciosi, dar albi si transparenti, dragii de ei, si copiii si muciosii . A fost ziua surioarei mele (gravida si ea pt a doua oara) sambata, si am fost cu fetele pe la ea la petrecere, Teo, baietelul ei racit asa ca Alessiuta mea a doua zi - racita. In urmatoarea zi, hop si Isa. Dar subtirel asa, cu prima zi apa, a doua zi se mai ingroasa, a treia zi si mai grosi (eu de muci vorbesc) un pic de tuse la final si gata. Clasic. Sper. Cel putin raceala Alessiei asa se manifesta.

Buuun, pana aici bine, sau binisor, dar duminica am iesit la mall, de fapt am fost la 2 malluri cautand loc de joaca pt copii, cu verisorul cel mare de 10 ani care sta in Franta. Frumos, ne-am distrat si ne-am jucat, am mancat si....ieri a fost la Budimex - are oreion!!
Alessiuta e vaccinata, eu am facut, Isa insa nu a avut cand sa faca vaccinul (sa ma felicit eu din nou ca l-am facut Alessiei) si sotul nu mai stie.
Toate bune, perioada de incubatie este de 21 zile maximum, asa ca aflam Doamne fereste daca a luat Isa pe 2 mai. Mai avem pana acolo sa ne perpelim si sa scapam de raceala nr 1. Sper alta nici sa mai vina.

Si din mai ma gandesc sa merg cu Alessiuta mea la gradinita, abia asteptam, o sa o las pana in somnul de pranz, pana pe la 1 sau 2, si ulterior pana dupa amiaza. Mergem la gradinita unde este si verisorul mic, atunci ne vom astepta din nou la raceli dese...
Cristina, cum a fost cu Andrei in primele luni de gradinita? A racit des? Eu abia astept sa mergem sa ne jucam cu copiii in loc sa ii cautam pe strada ziua prin parcuri.

Va pupam mult mult

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Neatzaaa!!

Cristina, mall mi-am propus si eu azi. Doar ca aici, langa mine, in Baneasa. As veni si la Cotroceni, dar dupa pranz. Daca va hotarati mai pe la 3, asa, vin si eu acolo.

Legat de gratarel, cred ca ne vedem la urmatorul pt ca mi-e dificil fara Cristi...si de cumparat questii si drumul pana acolo, doar eu cu bebe, mai ales ca nu cunosc deloc zona. Sper sa nu va suparati pe mine, dar e complicat pour moi. Mi-ar fi placut mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Salutare!

Mai, ma bucur ca v-au placut pozele. Nu am apucat sa va spun ca s-au incarcat pt ca nici nu stiu cand s-a finalizat procedeul. A durat cateva ore sa le incarce. Le-am incarcat de pe un alt calculator decat de pe cel de unde stau cu voi, asa ca spre seara am uitat sa mai verific si am uitat si sa-l inchid.
Oricum, bine ca a observat Uka si v-a dat de stire.

Sigur ca e functional gratarul. Astept doar sa se faca si fructele si sa se incalzeasca bine afara. Doar nu credeti ca ratam si la mine un gratarel si-un paharel .



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Neata, fetelor, sper ca nu ne-ati uitat...
Mi-a fost tare dor de voi, dar din pacate timpul nu imi permite sa mai intru pe forum...fiica-mea imi ocupa tot timpul - ziua doarme doar cand suntem pe afara, iar noaptea adoarme pe la 22-23:00 si daca plec de langa ea se trezeste in 10 minute. Imi e greu fiindca nu am timp pentru mine mai deloc, nu stiu cand vor veni vremurile alea in care sa nu mai planga cand nu sta in brate la mine Noi suntem bine, ieri am facut vaccinul de 6 luni, are 68cm si 8kg, a luat doar 350g luna asta, dar nu ne prea omoram cu papica dupa diversificare, plus ca e extrem de activa. Spune tata si de la aproape 5 luni are doi dintisori...inutil sa mai spun ca de atunci ne chinuie cei de sus care vor iesi in curand cred...
Sotul meu s-a apucat de afaceri cu prepelite, eu habar nu am ce e cu ele...daca citeste Raluk, sau cine stie cum se dau bebelusilor ouale, rog detalii
Racita pana acum nu a fost, in schimb la ochisor i-a aparut un ulcior si a trebuit sa mergem la oftalmologie, acum a trecut - am iesit intr-o zi cu vant cu ea si ... ne-am trezit cu bubita la ochisor.
Va pup bebelusii dragi, sa fie sanatosi si cuminti!
Incerc sa pun cateva poze, ce mi-e dor de vremea cand alaptam si puteam intra pe net cu ea mufata la tzitzi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

poale-n-brau, ha????


Buna dimineata



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Multumim Alex!
Vik multa sanatate si
La multe lunite Isabela!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Buna dimineata!

Un pupic dulce pentru Isabela ..sa cresti mare puiule drag!
mami te pup si pe tine si insanatosire grabnica!

Eu nu am reusit sa gasesc pozele cu Maia, Zana Florilor

Ioanna, Lullaby, Alex, Luci..multumesc dragelor..

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Am trimis acum link-ul cu poze pe mailul comun.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna dimineata!

La multi ani sarbatoritilor de astazi!!!!!!!!!

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Eu inteleg ca toata lumea e plecata in mall sau la cumparaturi pentru gratar, dar undeti ati disparut cu toatele?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput