Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *132*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Monikus mami eu sunt pe aici ca nu m-a tras inima sa plec nicaieri pe vremea asta....stiu ca nu e bine, e a doua zi cand nu ies din casa, dar parca nu am chef de nimic....va urmaream din umbra.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Monikus mami eu sunt pe aici ca nu m-a tras inima sa plec nicaieri pe vremea asta....stiu ca nu e bine, e a doua zi cand nu ies din casa, dar parca nu am chef de nimic....va urmaream din umbra.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



Eu am fost jumatate de ora dar e tare vant. Bine, eu oricum ies si pe viscol pt ca Rares tre sa doarma jum de ora pe la 12 neaparat. Daca nu doarme urla toata ziua. Bine, urla el oricum dar asa e si mai si. Iar de adormit nu pot sa il adorm in casa asa ca il scot cum o fi afara. Doar la pranz reusesc sa il adorm in casa cumva. Zeina ce face?

Deocamdata sta cumintel plodul si pot sa mai citesc si eu cate ceva. Sa vedem cat il tine ca deja da din picioare.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Offf, ce greu trebuie sa iti fie mami, ma doare sufletul gandindu-ma la oboseala ta. Zeina mea e in patuz in cealalta camera, aproape ca adoarme...mi-e si rusine cat e de cuminte...ea nu doarme decat singurica la ea in patutz, si asta se intampla cam la fiecare 2-3 ore peste zi. Te pup si ma gandesc la voi de fiecare data cand mi-e greu cu ea, ca practic sunt doar fitze din partea mea.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

buna



va multumesc din suflet pentru sustinere, mesaje si telefoane!! pupici speciali pentru nela, alex, moni_iulia, raluk, cuscra mea iubita!

a fost greu, pentru mine, in special .. ora aia in care a fost in sala mi s-a parut cea mai lunga ever in my life .. am masurat holul in lung si lat .. vedeam cum ii scot pe copii pe targa ca pe banda rulanta din sala de operatii .. apoi, a aparut pe targa si bombonica (era imbracata intr-un body fuschia si ciorapei in dungi roz cu pupaza pe funduc .. ) deja maraie, se trezise nitel din anestezie .. va dati seama ca am bocit instant .. am intrat la TI si am luat-o in brate .. s-a lipit ca marca de scrisoare .. offf .. si mie imi curgeau lacrimi pe obraji .. apoi am mers la salon. ieri a dormit mult, a fost nesperat de cuminte .. nu mi-a vomat, nu m-a marait rau .. a papat tzitzi si a dormit mult. si azi-noapte a fost ok, s-a trezit mai des ptr papa. azi a fost vioaie si razacioasa, a impartit zambete tuturor .. cat despre operatie, ii vor ramane doua semnute de unde i-au scos hemangioamele .. poate mai incolo cand va creste, le vom putea inlatura cu laserul ..

of .. nu doresc nimanui sa ajunga cu copilasul in spital .. ce am vazut pe acolo, m-a ingrozit .. cat suferinta pe niste sufletele de ingerasi, cat chin .. daca as fi putut face ceva pentru fiecare din acei copilasi, as fi facut .. nu-mi doresc decat sa ne dea Dumnezeu sanatate .. si atat. in rest le-om face noi incet incet pe toate ..

va multumesc mult ca ati fost alaturi de mine!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



nu am citit din urma .. disera dupa ce culc zuzele, revin.

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Monikus, ,stiu ca prin ce treci tu nu se compara,dar sunt sigura ca la un moment dat toti bb-ii se vor face copii de gasca.
pun si eu aici niste poze nu stiu daca reusesc .
http://picasaweb.google.ro/103420065009604887088/PozeNouNoute?authkey=Gv1sRgCOCS9efJsuqekAE#5460347989122733250

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Vaaaai Elle cat de mult ma bucur ca sunteti ok, m-a apucat plansul cand am citi ce ai scris...sa dea Dumnezeu sa fim cu totii sanatosi....tinem pumnii sa se recupereze Anna repede si sa treceti cu bine peste...semnele alea sigur se pot inlatura. Multi pupici pentru fete!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Alex nu ai de ce sa te simti rau pt ca Zeina e cuminte. Eu as vrea ca toti copii sa fie asa cum descri tu dar asta e. Unii sunt mai nazbatiosi si colac peste pupaza eu m-am pricopsit cu unul dintre ei. Ii multumesc lui Dzeu ca cel putin e sanatos. Sper inca sa se cuminteasca si sa ma pot odihni si eu atat cer. Acum o sa vedem ce va mai urma. Deocamdata nu mi-am pierdut speranta.

Elle te strang tare in brate si iti spun ca tare ma bucur ca totul e bine acum. Sa dea DD sa nu mai treceti prin asa ceva niciodata si sa nu mai suferiti.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Doris ce papusica am vazut acolo, ptiu ptiu sa nu o deochi, tare frumusica si finutza!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Elle, pupam pe bombonica si pe mamica ei.Eu te inteleg, la fel am patit si eu acum 2 ani cand l-am operat pe andu.Simteam ca mor.Mai ales cand vedeam cum ii scoteau pe targa pe copilasi.Si cand l-am vazut pe andu ..nu iti inchipui am simtit ca mi se taie respiratia.Sanatate multa.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput