sa ne numaram binecuvantarile (4)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Ciarli, acum si oficial esti libera! Poti s-o consideri un sfarsit, dar de ce sa nu fie un inceput?

Fain-frumos azi ar trebui sa fie ziua cea mare cand iesiti tu cu fetele la un mall sau oriunde, si va faceti de cap! Deci lasa lacrimile pentru exu, ca nu stie ce pierde!

Eu exact asta fac azi: imi iau frumuselu' blonduletzu de manuta, si mergem la un film la multiplex, doar noi 2 si dupa aia probabil bagam la bord ceva nesanatos-ingrasator

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

ciarli,



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Ciarli
Binecuvintarea ta: macar ai un closure. Punct si de la capat, oricit de mult doare acum!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ciarli

Va pup gagici,
La noi s-a terminat azi. Am izbucnit in plans in fata judecatoarei, am incercat sa ma abtin dar asta a fost.

Va doresc o saptamana frumoasa!

Leia&Maia


of doamne...ciarli, te imbratisez strans-strans de tot si cu tot dragul! tu stii ca eu nici acum nu inteleg de ce ati divortat voi, deunazi ploua cu diamante, alea alea, voi sunteti in continuare in relatie frumoasa...dar tu stii mai bine. iti doresc putere sa treci peste perioada asta de dupa oficializare, mie mi s-a parut cea mai dificila, mai dificila decat despartirea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ciarli

Va pup gagici,
La noi s-a terminat azi. Am izbucnit in plans in fata judecatoarei, am incercat sa ma abtin dar asta a fost.

Va doresc o saptamana frumoasa!

Leia&Maia


Of Doamne! Gata, asta a fost tot.

Eu sunt convinsa ca relatia voastra se va inbunatati considerabil in perioada urmatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Ciarli, nu e usor, dar cu siguranta va fi bine mai bine asa in viitor...
Sint fericita; macar stiu acum unde, mai ramane sa ma organizez cu mutatul... . Inca o data o mamica minunata m-a ajutat. Morgano,
Va pup pe fiecare in parte si va urez o saptamana cat mai frumoasa....

Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Binecuvantarea mea de ieri: am fost la un film interesant, un pic cam trist cu fiul meu- am fost doar noi doi in sala Si am scapat si fara pizza si altele.
Azi insa mergem la falafel-party, ne indopam iar ca purceii

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Buna fetelor,

Va multumesc pentru gandurile bune, pentru faptul ca va simt alaturi.
Astazi sunt mai bine, eu traiesc cu intensitate momentul, dupa aceea ma calmez si rationez la rece.

Oricum imi este muuult mai bine azi. Daca "indraznesc" sa-mi plang de mila, ma mustrez singura si-mi spun, inca odata mai mult sa ma uit in jurul meu,

ma uit la sora mea si la fetita ei scapata de moarte printr-un miracol, care nu mai rezista la atatea intepaturi si analize si spune doctorilor printre lacrimi "intepa-ma odata, intepa-ma odata, ca sa scap"

ma uita la unchiul meu care se bombardeaza cu citostatice traind fiecare zi ca pe o minune de la Dumnezeu si spera ca peste trei luni sa primieasca vestea prelungirii miraculoase a propriei vieti,

ma uit la prietena mea care a nascut prematur la aporpae 34 de spatamani un bebe care a fost tinut la incubator si cu multiple fire iesind din el si ca si cand nu ar fi fost suficient celalat baietel al ei (de 2 ani) a cazut din pat si facut fractura deschisa la cot, i-au pus trei suruburi si ghips, a doua zi dupa ce a nascut de urgenta prin cezariana, si nu a avut niciun moment de odihna intre spitalele unde erau internati fiecare dintre copii

dupa ce ma uit la aceste probleme adevarate imi spun cu mana pe inima ca un divort (chiar daca este divortul meu, este vorba de linistea copiilor mei si de destramarea visurilor mele)nu este deloc o tragedie, o drama este doar o etapa in viata mea pe care trebuie sa o iau si sa o depasesc ca atare.

Binecuvantarile mele sunt: copii mei sanatosi, frumosi si zapaciti, casa pe care trebuie sa o "rascumpar" de la sotul meu, dar care este asa cum imi place mie si stau eu si copiii in ea, curtea mea superba, masina de "doamna", colectia de pantofi (cea mai importanta investitie financiara), dresingul meu nou pentru care ma "invidiaza" toate prietenele, noul ruj Chanel, roz bom-bom pe care il ador (si pe care il remarca toata lumea, inclusiv fostul meu sot).

Deci, sunt fericita!!!

Conchita, ieri dupa-amiaza, dupa divort, a venit ex-ul sa-si vada copiii si mi-a adus un buchet enorm de lalele Eu nu am mai primit flori de la el decat in primul an de love (ca sa ma impresioneze) si duipa ce s-a carat de acasa (tot ca sa ma impresioneze). Sincer, nici eu nu stiu de ce am divortat (de fapt am divortat pt ca el plecase de 7 luni si mi se parea firesc, macar dpdv administrativ sa-mi fac ordine), de fapt nu stiu de ce a plecat el,nici el nu stie, nu mi-a data niciun motiv, s-a saturat si era nefericit (asa, in abstract, nu pentru un motiv anume).

Va pup pe toate si inca odata va multumesc ca existati si chiar mi-a facut bine sa stiuca sunteti aici neconditionat si sincer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Ciarli, citesc si-mi vine sa rad...cele mai frumoase cadouri si cele mai frumoase flori (buchete impresionante, nu gluma) le-am primit de la ex evident, DUPA ce am divortat. Cre' ca de bucurie c-a scapat de mine

Asa ca pregateste-te, chestia asta o sa mai continue si o sa se amplifice. Nimic rau in asta, nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Adina, no fi acelasi exul meu cu exul tau?

Mergi la inceput