sa ne numaram binecuvantarile (4)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Nu-i exclus da' daca-i asa, pai sa le faca cunostinta fetelor noastre, doar sunt surori, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

deci voi sunteti un fel de.... "cumnate"?

Ciarli ai facut exact ce trebuia in prima zi de libertate: sa tragi linie, sa cantaresti, sa evaluezi! Si DA, esti o norocoasa! Pana si exul tau e super!

Am o prietena, a divortat cu vreo 10 ani in urma de un barbat cu care avea doi baieti, dar casnicia lor nu le mergea nicicum. Dupa divort ea s-a cuplat cu un tip cu 9 ani mai tanar decat ea, el cu o femeie, deci fiecare si-a vazut de viata lui, prietena mea are un copil cu prietenul ei, si soarta i-a pus pe cei doi barbati sa lucreze impreuna din cand in cand, si s-au imprietenit toti patru. Prietena mea sustine ca exul ei e un prieten de treaba, de incredere, toti patru se inteleg bine, insa ca si sot-sotie n-a mers treaba. Toate chefurile, zilele de nastere le fac impreuna

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
Oricum imi este muuult mai bine azi. Daca "indraznesc" sa-mi plang de mila, ma mustrez singura si-mi spun, inca odata mai mult sa ma uit in jurul meu,


Iar maine iti va fi mai bine decat azi.

Eu cred ca si plansul de mila are rostul lui, de multe ori un bocet bun parca te elibereaza si a doua zi (cand se desumfla ochii ) simti ca incet, incet poti lua viata de la capat.

Citat:
Conchita, ieri dupa-amiaza, dupa divort, a venit ex-ul sa-si vada copiii si mi-a adus un buchet enorm de lalele


Eu cred ca asta-i felul lui de a spune ca te apreciaza ca femeie si mama a copiilor lui, chiar daca nu mai sunteti casatoriti. Si chiar daca nu esti cumnata cu Adina-Iulia , nu stiu de ce, dar in viitor io-l vad pe exul tau cam asa cum povesteste Adina despre exul ei.


Ciarli, ai atatea binecuvantari langa tine, bucura-te din tot sufletul de ele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia

Ciarli, citesc si-mi vine sa rad...cele mai frumoase cadouri si cele mai frumoase flori (buchete impresionante, nu gluma) le-am primit de la ex evident, DUPA ce am divortat. Cre' ca de bucurie c-a scapat de mine

Asa ca pregateste-te, chestia asta o sa mai continue si o sa se amplifice. Nimic rau in asta, nu-i asa?


what the... :-)) care e explicatia? si io am primit flori, de fapt un copacel, o camelie rosie in ghiveci. care-i chestia cu barbatii astia, dom'le?

ciarli, fruntea sus, zici ca rujul e roz, huh? :-))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Azi a implinit Calin 10 ani. :)
Binecuvantare: de 10 ani sunt mamica lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui casandra

Azi a implinit Calin 10 ani. :)
Binecuvantare: de 10 ani sunt mamica lui.


La multi ani!

Sa fiti sanatosi si voiosi si fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui casandra

Azi a implinit Calin 10 ani. :)
Binecuvantare: de 10 ani sunt mamica lui.

da-mi voie sa te corectez: de 10 ani si 9 luni esti mamica lui

La multi ani! Si cum suporta trecerea asta la o varsta de doua cifre?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

BUna,

v-am citit mai mereu dar nu reusesc sa raspund, sunt si eu intr-o faza tare proasta, copil din nou bolnav, nici eu nu stau asa straclucit la capitolul sanatate.

Ciarli, . S-a sfarsit. Si a inceput o viata noua. Multa forta in noua viata! Dar chiar repede s-a terminat partea asta oficiala la voi...

Casandra, LA MULTI ANI lui Calin!

Gabi, v-am vazut pozele, pusesesi un link. Ce frumosi copii ai! Eu as fi jurat ca baiatul iti seamana tot tie, dar tu stii mai bine :) SI mie imi zice lumea ca-mi seamana fata, pana il vad pe ex, cand isi schimba radical üparerea, ei fiind ca doua picaturi de apa.
edit: vroiam sa iti zic ca si tu esti o femeie frumoasa, se vede si ca stii ce vrei si esti puternica!

Nu mai situ ce am citit, ma duc la ale noastre, trebuie sa conving cumva pa cel mic sa manance ceva, ca a slabit enorm :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Multumesc Adina, multa sanatate si tie, si lui Floris!
Ai grija de voi! Ce te framanta? Asa printre randuri parca se citeste ca nu e numai o problema de sanatate, asa-i?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Gabi, si . Ma framant si eu, na... Dar asa sunt eu, ma framant, si ma framant, nu gasesc cuvinte sa exteriorizez, ca trebuie intai sa pricep eu ce se intampla.


Mergi la inceput