sa ne numaram binecuvantarile (4)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui noideea

am nascut!!!!!!!!! un baietel frumos rau. Seamana cu mine de data asta. Sunt cea mai fericita.


felicitari, multa sanatate si fericire, mult laptic, refacere rapida, bebe mancacios si cuminte... cam atat iti doresc deocamdata, ca n-am ajuns inca la cofeina Ioi mare surpriza ne-ai facut azi!!!!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

binecuvantarea mea- nu numai de azi: peste 2 sapt plec in vizita la iubitul meu!!! nu ne-am vazit din 1 martie... of ce lung a fost, noroc ca a trecut repede...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:


Saru'mana pentru urarile de bine!!!!!

maine ii fac certificat lu bebe!!!!!!!!!!!!
e cel mai cuminte bebelus. E farte sanatos si papa bine. Am lapte din belsug. Am slabit rau de tot. M-am descurcat greu. Mama a venit abea din a 7 zi la mine. M-am cam chinuit cateva zile dar acum ma refac frumos si sigur. M-a ajutat vecinica mea nitel. Fata mea e incantata nevoie mare. Sunt pe antibiotic ca am avut infectie de la fire. Mister x s-a evaporat. Prea multa presiune din partea parintilor, serviciul solicitant, l-a speriat si situatia si a fugit mancand pamantul. ne-am atasat de el foarte tare si mi-a cam frant inima. A fost un om deosebit pentru noi cat a fost, si imi pare rau ca a dat bir cu fugitii, dar asta e. Cat a fost, a fost de aur si nu imi pare rau ca a fost. Ne mai suna o data pe zi sau la doua zile sa vada ce facem.
Ex husbant a trecut sa ia fata la tara dar nu a avut curaj sa intrebe daca am nascut sau daca poate sa urce sa vada baiatul si nici eu nu l-am invitat. Sper sa nici nu ceara sa-l vada.

Mi-e dor de o bere, de o iarba verde, de prieteni, de mers cu masina, de plimbat si mers la servici, de stat cu fata in parc, de interactionat cu oamenii. Ciudat, ha? Sunt singura cuc. Ma simt singura cuc, dar mere si asa. Inainte nu ma simteam singura, dar sunt sigura ca e doar o perioada care va trece. O sa reintru in circuitul civil curand si o sa fie totul la fel de fain , numai ca acum o sa am si un baietel in plus cu care sa ma mandresc. O sa ies in parc cu fata si cu baiatul acum. Hihi.

AM DOI!!!! Nu-mi vine sa cred. Si sunt frumosi rau!!!!!!! Nu ma mai satur de ei.... Familia noastra e frumoasa rau. Si suntem aproape fericiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna Noideea......sa-ti traiasca baiatul si sa fiti fericiti toti.....
Imi pare rau de mister x....dar barbatii si casatoriti si bucurosi de copil si tot se tem......pacat ca ti-a frant inima.....ma bucur ca am mai aflat vesti despre tine,chiar daca altii te-au vorbit de rau.Esti mama si admir pentru taria lor pe toate fetele de aici..respectele mele fetelor.
de acum incearca sa treci pe planul doi barbatii cel putin pana treci de perioada asta...un eventual esec poate sa-ti agraveze o posibila depresie....roaga-l sa te ajute sa iesi in parc..cand va fi confundat cu tatal va simti ca e tare fericit de confuzie
Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Noideea, felicitari pentru baiatul sanatos, mancacios si frumos! Sa aveti parte de bucurii si sanatate si mai ales de muuuuulta liniste.
E si normal sa te simti singura, in perioada de dupa nastere multe femei se simt cam izolate.
Bine ca a venit mama ta sa te ajute, este greu cu doi copii singura, dintre care un nou nascut. Ai grija de voi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Noideea, spor la plimbari si iesiri
Poate sunt eu mai grea la minte, sau am pierdut firul povestii tale pe undeva, exul tau e tatal? Sau mr.x?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mikaela_a spune:

Noideea, ma bucur sa te recitesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu stric atmosfera ca sunt un car de nervi.
Iar si iar si iar ma trezesc singura cu toate pe cap si nu trece zi n care sa nu-l urasc pe ex pt felul in care se comporta cu Giulia, cu lumina ochilor mei.
Nu stiu daca sunt coerenta, incerc cu tot ce pot sa i asigur tot ce are nevoie, sa fie fericita si multumita si sa nu simta nicio lipsa niciodata.
Am zile in care simt ca inving lumea si ca totul e bine.
Insa am zile cand nu ma pot opri din plans, de nervi.
Dobitocul naibii (ii doresc foarte, foarte mult rau) a refuzat sa ma ajute cu plata a juma` din cursul de arte plastice. Pt mine acum e un efort maricel, si am zis, hai sa mi incerc norocul. Ca pana la urma le rezolv eu pe toate, credeti ca aputut achita faimoasa suma de 160 de lei ? Ei bine, nu. Pt asta il urasc azi.
Sunt intr-o perioada kkcioasa dpdv financiar, dar o dreg eu.
Ma gandesc serios sa uit sa -l chem la serbare, mai ales ca sta toata serbarea - nota bene - 20 de minute !!! cat tine la noi - cu ochii pe geam, nu-l intereseaza de Giulia nici macar atunci si acolo.
As vrea sa-l pot vinde, pe el, pe ex, la traficatorii de organe atat de mult il urasc azi. Si-n general.

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

mamagiuliei!!!! da-l in papugaiul lui de ex. de mandrie si nu ar trebui sa mai astepti nimik de la el. Astfel te scutesti singura de o gramada de ganduri negre.
Uite! Mie ex nu mi-a dat un leut pentru fata. Totul am suportat financiar singura. Totul. Si cu sarcina, si cu nasterea. Eu sunt si mama si tata si afectiv si financiar. Lui i-o mai dau asa ca se face ca e ta-su. Dar eu nu-l mai sun nici cand e fata bolnava si... cel mai important... nu mai astept nimik de la el, dar nici nu mai are in fata mea nici un drept, decat daca vreau eu si in masura in care vrea fata mea. Pentru mine el a murit. L-am ingropat undeva in mintea mea. Si el e "raposatul". Ajuta mult pentru un spirit sanatos si voios.

Capul sus,ca nu mor caii cand vor cainii!!!!!

P.S.: depresie? ce e aia? avem magne b6!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Daria totusi cand vei pricepe ca exul nu vrea sa fie tata? Cat mai vrei sa suferi din cauza lui? Da-l dreaq si mergi mai departe!!! Nu pricepi, ca Giuli nu are loc in capul lui, in inima lui, in viata lui? Si mai stai pe ganduri sa-l chemi la serbare? Stiu ca o doare pe Giuli daca taicsu nu vine, dar si o prezenta indiferenta o doare la fel, atunci mai bine nu te umilesti, si acceptati amandoua realitatea, il ingropati si gata.
Sa-i fie rusine pt toti nervii pe care ti-a scos la iveala magarul, stii ceva? Asta sa fie singurul lui castig in toata viata lui, ce a economisit pe cursul ala de arte!
Noah, acum sunteti chit

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput