sa ne numaram binecuvantarile (4)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Va pup gagici.

Yasmine, sper sa scapi de tot de nemernic.
Eu am fost cu piticele la calarie. Niciodata nu le-am vazut atat de fericite. S-au trezit peste noapte din somn sa-mi spuna sa-i ducem morcovi lui Contesa (caluta pe care au calarit). Este spectaculos ce simbioza este intre copiii foarte mici si animale, in special cai. Nu le-a fost absolut deloc frica sa stea in sa, miscarile erau in perfecta armonie cu calul, il ascultau pe instructor care le spunea sa stea drepte, sa mangaie si sa vorbeasca cu calul, le-a povestiti ce manaca, au fost foare receptive si culmea (!!!) si-au taiat cordonul ombilical , au plecat de langa mine singure si nu s-au smiorcait deloc, radiau.

Caii erau enormi, cai de concurs, capul era mare cat o pitica de-a mea.

Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Yasmine, ma bucur enorm pentru tine, in sfarsit rasufli usurata! io am cont pe FB si dau la schimb, bineinteles. :-)

Gabi, te rog mult sa ma ierti pentru gafa.

nimic


nici o pb, e baietoasa raaaauuuu...

si eu am cont pe facebook, sunt de acord

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Yasmine , bine ca ati trecut hopul asta, nici nu-mi ot inchipui ce a fost in sufletul tau :(

Si eu am cont pe FB, cum sa fac? Va trimit PM-uri?

Citeam acum la un alt subiect, despre situatia dupa divort, despre implicarea tatalui, de unde, pana unde etc.

Azi sunt tare suparata, pe mine de fapt, am avut gura sloboda si am zisf etei mele lucruri pe care le regret, tare m-am suparat - pe mine... Pana la urma am avut o discutie lunga, in care i-am descris situatia din toate unghiurile posibile, cu tatal ei, cu mine, cu noi... cat mai sincer posibil, si i-am si explicat ce vroiam eu de fapt sa zic, ce am simtit, de ce s-a ajuns aici etc. Pana la urma ea (cred) a fost ok, a intlees si a adus si ea in discutie unele aspecte car o macinau, totusi...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Am revenit
Yasmine, bine ca s-a terminat cu bine.... tare greu cred ca ti-a fost...
Binecuvantarea mea: prietena mea Danuta (noroc cu ea ca altfel nu stiu ce faceam), care este bagheta mea magica si strange casa.... duminica ne mutam....
Plus un copil tare cuminte, care intelege ca ne mutam si nu scoate lucrurile din cutie
Happy, m-ai innebunit cu prajiturile tale.... arata minunat si pun pariu ca sint tare gustoase... eu te vad proprietara de cofetarie. Intr-o zi iti voi cere retete, dar asa ca ptr blonde ; nici clatite nu stiu sa fac
Am trimis contul de FB la cateva persoane... cine mai vrea sa ma anunte ca sint uituca :)
Pitzinuca, trupa e la fel de talentata si haioasa. II cunosc de 16 ani si sint foarte faini....
Morgano, ce mai faci? Dupa ce ma mut si ma intorc de la concert AC DC musai sa ne vedem..
Va pup pe fiecare in parteYagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Buna tuturor!

N-am mai intrat de mult pe aici de am ratat acest subiect. Dar ma incadrez si eu in profil .

Asa ca imi fac o intrare timida, daca ma primiti.
Sunt mamica de fetita de 5 ani si ea este binecuvantarea mea cea mai mare.

Binecuvantarea pe ziua de azi ar fi ca e VINERI! Maine e SAMBATA si vrem sa merge la o activitate ecologica pe munte. Problema ar fi transportul, dar gasim noi o solutie.
De cand e asa frumos afara nu prea mai vreau sa stam in casa.

Un weekend frumos tuturor!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Bine ai venit Sanziana!

Va pup gagici, binecuvantarile mele: am reusit sa inchiriez apartamentul de la mansarda si m-am apucat de sala . Antrenorul mi-a facut un compliment, doamna aratati OK, de era sa-l iau la bataie !!!! Eu vreau sa arata BETON nu OK. L-a pufnit rasul si a a zis ca ma ajuta, target 1 luna jumate. Abia astept.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Sanziana

Ciarli ce target ai? (al meu e 6 kile, offf, dar stau tare lipite de dosul meu)

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

sanziana, bine ai venit printre noi. ce activitate ecologica planuiesti si unde? nu poti sa iei trenul sau e dificil?

adinag, respira adanc, invata din greseala si incepe din nou de azi, ca noua. copiii sunt rezilienti, daca le explici ca si parintii sunt oameni si-si mai ies din pepeni si ca furia nu era catre ea, sunt convinsa ca intelege. e greu pentru noi, nu suntem de piatra, mai si clacam. si, din nefericire, primii care suporta efectele sunt cei de langa noi, copiii.

Gabi, improscai ecranul cu cafea cand citii despre ce e lipit de poponeata ta. frate, de unde le scoti? mereu ma faci sa rad. :-))

Ciarli, calarie!!!! vai, cum de-am uitat. ia sa caut io o ferma pe-aici, ca-s o gramada, chiar eram in pana de inspiratie unde s-o duc azi pe sonia. o sa arati beton, sunt convinsa ca deja arati, io il cred pe antrenor.

Yagmur, esti o frumoasa!! idem Yasmine (multumesc ca m-ati agatat pe FB).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Eu azi nu simt nici o binecuvantare. Decat ca Sophia a adormit devreme si am putut sa ne certam cu sarg. Acum am timp berechet sa fumeg si sa plang. Cu pauze de alaptat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihuta

Eu azi nu simt nici o binecuvantare. Decat ca Sophia a adormit devreme si am putut sa ne certam cu sarg. Acum am timp berechet sa fumeg si sa plang. Cu pauze de alaptat....

mami de Sophia



off Mihuta, un copil care doarme, e totusi o binecuvantare

Conchita si io te vreau pe FB
Si zau ca mi s-au lipit alea 6 kile de untura pe coapse. Si din pacate nu pe piele, ci subcutanat, in forma de celulita


Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput