sa ne numaram binecuvantarile (4)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Buna dimineata,
Ce bine este sa incep ziua uitandu-ma la poze superbe: Noe, sinteti atat de frumoase si esti atat de tanara.... o incantare sa ma uit la pozele voastre...
Happy, tare frumos in parc.. sinteti o familie perfecta; vreau si eu acolo . Legat de intrebare: intotdeauna am fost o familie, doar am ramas doar eu cu el de cand era in burtica iar eu nu am avut nici o problema in capul meu ca mama singura; dimpotriva, sint chiar mandra; recunosc, ca as fi preferat sa aiba Luca un tata, dar decat donatorul mai bine lipsa.
Trec printr-o perioada in care am nevoie de o transformare; incep prin cea fizica: imi doresc sa slabesc pana fac 40 de ani. Acum sint curioasa si daca reusesc....
Va urez o saptamana cat mai frumoasa..... incepe deja agitatia la munca Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Va pup gagici,

Care mai decare mai frumusele pe aici. Noe.

Io m-am enervat tare cu domnul toata saptamana trecuta, va povestesc mai tarziu ca iar m-apuca nervii.

Binecuvantarea mea de azi: Manichiurista!!!! Ca a data Dumnezeu sa fie la mine cand m-au inchis zgatiile pe balcon si a auzit intr0-un final apoteotic dupa 20 min de vocalize ragetele mele disperate, ca si acum sunt ragusita.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Yagmur, si eu cu slabitul... la 39 slabeam foarte usor, acum peste 40 nu s-ar misca acul cantarului in jos, numai in sus

Ciarli povesteste!

Binecuvantarea mea: am reusit sa fac o prezentare pps pt fiica prietenului meu Era important sa iasa bine, in sfarsit copila incepe sa iasa din carapace si m-a rugat s-o ajut, era tare nasol daca nu reuseam e prima mea prezentare de acest gen Alt succes pe azi: am reusit sa fac tema la romana (cls. a 6-a, gramatica) Ce de succese scolare...

Fii-mea isi face planuri: maine voi da test la romana, poimaine voi invata sa inot

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

binecuvantarea mea (binecuvantarile):

- am ajuns la termen cu sarcina desi erau sanse minime;
- nu ma mai afecteaza ce face si zice ex;
- am reusit sa ii fac petrecere in pijamale fetei mele, acasa... si a fost bestiala - as fi vrut si eu sa am asa ceva la 5 ani....;
- cuiva ii pasa de noi si ne ofera ceea ce cel de drept nu a fost in stare;
- am visat un inger, ceea ce mi se pare un privilegiu si o binecuvantare;
- ma simt fericita si eu si fata, avand linistea dragostea si la care am sperat mereu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Noideea, ma bucur mult pentru tine! Sa ai o nastere usoara, un bb sanatos si sa te refaci rapid!

Gagici, ati disparut toate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

noideea, chiar ma gandeam la tine. Ma intrebam daca ai nascut deja :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

fetelor, eu mai intru pe aici sa va mai pup din cand in cand, ca tare imi place de voi

yagmur - ce mai face nightlosers? la fel de meseriasi as ever?

happy - zici ca ai 20 de ani, nu 40. esti tare frumusica

ciarli - va doresc tot binele din lume, sa fiti fericite

morgano - te pup, sper ca esti mai bine

gabik - imi place atitudinea ta

noideea - cand nasti?

noe - intotdeauna mi-a placut de tine ca te porti ca o hippie girl, ma ia nostalgia. sunteti tare dragute si pareti linistite si multumite

conchita - mai zi de sonia

va !

eu , cu (DPN 27.08.2010), andi si tati
_

traduceri si asistenta

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

maine cica tre sa ma duc la doctor ca e termenul, da vad ca bebe nu schiteaza nici pas.
Din moment in moment ar trebui sa nasc. Cand o vrea Dumnezeu. Dupa menstra maine ar trebui sa se implineasca termenul. Dupa eco, ar mai fi cateva zile, maxim 5 mai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Noideea tinem pumnii, sa ai un bebe sanatos si mancacios si sa ai mult laptic la elSi ce-ti mai doresc? nopti linistite, sa nu aveti parte de colici, nasterea sa-ti fie rapida si fara complicatii, sa aveti apgar de 10

Binacuvantarea mea de azi: am intrat la un magazin de pantofi pt copii sa vad niste sandale. De fete n-am gasit, de baieti era sa lesine tipa cand i-am cerut 42... cica n-are de barbati. Pai nici 13 n-a implunit, e copil, nu? Dar ne-am ales cu o pereche de pantofi (in sfarsit nu-s adidasi) asa mai de primavara. De fapt asta era binecuvantarea fetei, ca eu tot am ramas cu gaura in buget, si nici sandale n-avem inca

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

Noideea, ma bucur mult pentru tine! Sa ai o nastere usoara, un bb sanatos si sa te refaci rapid!

Gagici, ati disparut toate?

live and let live


Scuze,dar imi permit sa ma mandresc si sa-ti arat bbul.Seamana cu un ratoi dar e al meu !

http://img685.imageshack.us/img685/1327/001poi.jpg




Gabriela
7+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput