sa ne numaram binecuvantarile (4)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

wow, numai frumoase pe-aici! Happy arati ca o fetita dulce, daca tu faci 40 anul asta, apai vreau si eu asa. :-))

Noe, sa vezi comedie, am dat sa ma uit la pozele tale si tot apasam pe x sa inchid, credeam ca sunt poze de reclama. ba am mai tras si-un fi-r-ar, ce ma enerveaza webshotu' asta cu adurile lui! pe bune ca ai album de reclama, sunteti amandoua de tras pe film si dat la televizor! :-)) Bia e superba, iar tu la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Simi, nu stiu, la 20 asa am simtit, ca nu mai sunt de 19, si m-am simtit mai batrana decat bunicii mei Era de fapt prima mea schimbare de prefix si era greu de suportat.

Adina, cat despre povestile mele (si sper sa povesteasca si alte fete), da, trebuie curaj. Societatea noastra ne critica pt simplu fapt ca nu ne-a iesit o casnicie fericita din prima incercare... dar eu consider ca a schimba ceva in viata ta, sa-ti fie mai bine, si sa asiguri copiilor tai ceva mai bun, nu e o fapta rea.
Sunt mandra, ca am avut puterea sa divortez, sunt mandra ca nu am ramas cu acel om, care m-a ajutat enorm de mult sa depasesc momentele urate ale divortului, dar ne era imposibil sa traim impreuna, sunt mandra ca dupa esecuri repetate am avut puterea sa ma ridic din nou, si ma rog in fiecare zi, ca prietenul meu sa fie intr-adevar alesul si sa nu mai fiu nevoita vreodata in viata sa incep o relatie noua.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

fetelor, multumesc mult pt complimente
Gabi, parca de curand am vazut poze si cu voi 3, sunteti o familie foarte frumoasa
sa aveti o duminica frumoasa, chiar daca inca nu vad strop de soare:)



Your heart is my piñata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Noe
Gabi, parca de curand am vazut poze si cu voi 3, sunteti o familie foarte frumoasa


poze cu Gabi???? unde, unde?? vreau sa vad si eu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Citat:
citat din mesajul lui Noe
Gabi, parca de curand am vazut poze si cu voi 3, sunteti o familie foarte frumoasa


poze cu Gabi???? unde, unde?? vreau sa vad si eu!!

nimic


La pagina 6




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Ieri a fost o zi superba in parc, astazi e urit si aici. Tocmai bine ca am o gramada de treaba, spalat, facut curat, lectii, mincare, aprovizionare.... si e deja 11.

Am stat cu maica-mea pe calculator, i-am aratat poze, am vorbit cu ea despre fete... De Craciun i-am luat un calculator ca sa comunicam mai des, sa isi vada fetele bunica macar pe Webcam :) Asta e.. generatia pe Internet...

Eu sint tare rusinoasa in fata aparatului, am facut un efort mare ca sa ma pozez, mai ales asa, cu totul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

Ieri a fost o zi superba in parc, astazi e urit si aici. Tocmai bine ca am o gramada de treaba, spalat, facut curat, lectii, mincare, aprovizionare.... si e deja 11.

Am stat cu maica-mea pe calculator, i-am aratat poze, am vorbit cu ea despre fete... De Craciun i-am luat un calculator ca sa comunicam mai des, sa isi vada fetele bunica macar pe Webcam :) Asta e.. generatia pe Internet...

Eu sint tare rusinoasa in fata aparatului, am facut un efort mare ca sa ma pozez, mai ales asa, cu totul.


live and let live



mai,mai ,mai da ai adevarate printese la casa !.Sa creasca mari si sanatoase.

Gabriela
6+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Multumesc, Gabriela! Ce frumos iti sade cu burtica la semnatura Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Noe
Gabi, parca de curand am vazut poze si cu voi 3, sunteti o familie foarte frumoasa



Mie mi-a luat mult timp (cred ca ani de zile) ca sa realizez ca ...da... fetele mele si cu mine sintem o familie completa.

Cum a fost la voi?

La inceput mi s-a parut ca am facut un rau mare de tot, dar pur si simplu trebuia sa imi urmez drumul separat, altfel nu se putea. Si tot auzind din afara "familie destramata" si alte minunatii... am inceput sa cred in asta. Adica eu si fetele nu eram o familie... eram o ruptura cumva... Ce timpenie mare!
Edit: "Familie dezbinata" suna si mai negativ. Parca ar fi tortura lu' Horia, Closca si Crisan cind i-au tras pe roata.

Ar fi bine sa se introduca alta denumire. Ca de exemplu: familie re-grupata, re-aranjata...dar nu destramata! Ca pina la urma copii nostri sint familie cu noi si apoi sint familie si cu exul si familia lui. Deci s-a rearanjat familia in asa fel incit sa existe mai multa armonie si echilibru, in situatia data (mama si tata nu se mai iubesc, nu se mai inteleg, etc).

Haide sa ne gindim la noi si copiii nostri ca la o familie completa. Eu asa am ajuns (in timp) sa gindesc si este un sentiment pozitiv care ma face sa ma simt mindra de mine ca femeie, ca mama, ca om. Sa nu ma mai simt ca un failure, ci ca o invingatoare. Uite dom'le, la urma urmei daca tragi line si vezi rezultatele... sintem in plus: avem copiii minunati si asta este ceea ce conteaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Happy, faine-s pozele!!!!

Noi totdeauna am fost o familie fara tata. Adica in timpul saptamanii eu eram cu cresele, gradinitele si scolile, in weekend tot cu mine, dupa masa tot cu mine, in concedii tot cu mine. Foarte rar venea exul cu noi, iar eu de rusine, de groaza, am ajuns sa evit iesirile cu el, fiindca se imbata mereu si ne facea de rusine in fata prietenilor. Deci la noi nu a fost mare schimbare, tot in trei am fost, tot in 3 am ramas, doar ca am schimbat resedinta
De fapt suntem in 4, ca mama e alaturi de noi si a fost mereu

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput