Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *130*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Ma ufla si rasul, la asa living asa loc de joaca....a se face diferentele intre pozele mele si ale TEchilei

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



lasa draga ca daca vii sambata la gratare o primesc puii mei si pe zeina in locul de joaca. si vor primi si pe emma si pe andrei si pe maia si pe natalixa si pe carol....ha ha ha...ce de fraierici mici taraitori vor fi

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Mihnea la multe lunite!

Alex vad ca vorbeati de iesire in Carol, de mult vreau sa vin, vedem cum se anunta vremea. Pup printesa mica dulce si jucausa.

Ioanna bine ati venit acasa!

Hepi

Selen multumim pentru pont, se pare ca la voi au fost mai rapizi. Ce scumpa e Ebru, ptiu, ptiu, ce repede cresc. E o dulceata cu palarioara roz.

Se anunta petrecere mare la Techila ... uuuu ... convoc o intrunire de familie si daca ne primiti, venim cu mic cu mare.

Doris multa sanatate!

Iuliapapusa e tare scumpa luta mica.

Ptiu, ce scumpi sunt bebe cu falci si bebe cu ochi. Ce distractie mare la Techila.

Mimika ne luptam cu o dermatita ... muma ei ... ca nu mai trece si asta seara m-am uitat cu atentie si parca iar se accentueaza, uff, mergem la doctor.

Carinablanca draga de tine, ce noapte, sper sa doarma bine.

Am scris un pic haotic, am citit in reprize, dar am apucat sa raspund numai dupa ce a adormit dulceata mica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Lullaby eu maine daca e frumos afara pot ajunge in Carol pe la 15, ca am inteles ca de miercuri ploua intruna. Daca e ceva da un semn.

Techila eu stiu ca o primesc baietii si pe mandra mea, dar ea nu busileaza, mi-e ca o sa rada de ea. In schimb cred ca se va descruca de minune cu Techila, acolo stie cum sta treaba.

Gata, eu va las ca sunt terminata psihic, iar nu a vrut sa pape mai nimic si s-a culcat, iar pana dimineata nu se trezeste, si nici dimineata nu papa....nu pot pricepe cum de nu ii e foame.

Noapte bunicica.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Buna seara fetelor!Am vazut si noi pozele.
Crisina_ana, ce copii frumosi ai!ptiu,ptiu!Ce seamana Emma cu tine.Sunteti frumosi toti.!
Techila, ce distractie este la voi acasa!Baietii tai sunt demential de frumosi.Iar Techila patruped este superba. cum se "comporta"cu baietii!
Alex, pupici multi pt.Zeina.Este o dulce!

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Noapte buna, Alex.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

am revenit, am culcat piticul, am si papat...sunt bine..

Iuliapapusa eu ti-am mai scris odata...da, de loc sunt din Curtea de Arges..stau pe langa spitalul Judetean. Tu?? Iar mesele am inteles, multumesc mult, imediat scriu si eu cum a mancat Flavius azi.

Alex uite ce a papat azi Flavius:
ora ce anume cantitate
5:15 lapte praf 40 ml
7:30 lapte praf 100 ml
10:30 30ml lp la blender cu putina banana 50 ml
11:30 lapte matern (cu bibe) 60 ml
14:00 lapte praf 60 ml
16:00 lapte praf 100 ml
17:00 piure legume 60 gr
19:00 lapte praf 90 ml
21:00 lapte praf 200 ml

..na..ce spui de asta??? oare e bine???
si a baut si vreo 10 ml ceai si vreo 30 ml apa toata ziua.


Am vazut poze cu printesa ta..sa mai zic cat de dragalasa este????

Laura sanatate multa!

Techila daca vrei sa-mi spui si mie te rog de unde ai cumparat centrele ale...unul cu bile si al doilea...stii tu...copii..cei 3 la numar superbi!

O seara buna in continuare...acum sunt curioasa cum se trezeste Flavius...oare doarme si el mai mult??????...vedem///


Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Iuliapapusa, nu dispera. Asa a fost si Maria si acum papa foarte bine. Si eu ii dau cu iaurt.

Cristina, v-am vazut in sfarsit cat sunteti de frumosi!

Selen, din pacate nu au intrat peste tot banii.

Techila, sunteti niste frumosi!

Alex, vad ca aveti si voi acolo mare distractie mare. Pupam Zeina care e o scumpa.

Lullaby,

Camy, parerea mea neavizata e ca ar trebui sa ii organizezi putin mesele. Eu stiam ca e bine ca dupa o masa de lapte praf sa se odihneasca stomacelul 2-3 ore. Plus ca in ritmul asta tu numai de mancare o sa ii dai toata ziua.

Pupam dovleceii si somnic usor.

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buuunaa seaaraaa !!!! ce dor mi-a fost de voi !!! Am avut net pe tel ,dar scarbosenia aia de antena GSM de la Comana avea buba si ioc semnal... Selen ,saru'mana de explicatie cu cei 4 ochi albastri,io is oleaca blonda din cand in cand.
Avem niste obraji rosii amandoi?! Abea acum am vazut,dupa baitza
DAna ,esti bine acum? Ti-a trecut sperietura? Au pus grilajul ala in fata blocului ori s-au facut ca ploua?
Tiii Luto ce frumos e "mocutza" al taaaau?!?!
,ce frumos danseaza 'lambada'..
Cristina mami dar ce copii frumosi aaai ,ce frumos hraneste baietelul suroara mai mica!!Si ce ochi frumosi ai!
Techila Bebeii sunt superbi,foarte frumosi...
Piticul meu doarme de o ora..Asta dupa ce m-am straduit sa il adorm 30 minute leganat si nu a vrut...L-am pus plina de draci pe pat,si m-am dus la bucatarie sa-mi iau ceva de bagat la burta ca mi s-a facut foame,si cand m-am intors dormea intors pe o parte,sugand fundul unui biberon cu ceai Acum s-a intors pe burtica si doarme frumos...

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Se pare ca inca imi e fomica,mancasem cateva litere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui carinablanca


Camy, parerea mea neavizata e ca ar trebui sa ii organizezi putin mesele. Eu stiam ca e bine ca dupa o masa de lapte praf sa se odihneasca stomacelul 2-3 ore. Plus ca in ritmul asta tu numai de mancare o sa ii dai toata ziua.




eu am inceput de ieri dupamasa sa-i dau lp..deoarece nu mai am lapte...dupa cum ai citit mai sus...am avut doar pt o masa toata ziua..mai rau este ca Flavius a fost obisnuit sa pape putin si des...si acum trag..
Si eu trag nadejde sa-i pot organiza mesele in asa fel incat sa nu stau toata ziua cu mancarea pe picior de realizat..dar...pt prima zi de bibe..cum este?????


...azi a fost prima zi cand nu a mai fost pus la san...va spun din inima ca nu am crezut ca poate sa doara atat...

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Si acum,sa povestim ce am facut de joi pana acum... Am ajuns joi la tatal meu,pusa pe fapte mari,cu status la messenger 'sap,gradinaresc,pun seminte...deci sunt mare gospodina' ,dar acolo nu am facut nimic in acea zi.Vineri ne-am plimbat,ca doar a fost sarbatoare.S-a strambat puiutul meu la toata lumea,le-a aratat tuturor ca el este un baietel cu dinti,care papa mult,doarme mult,rade mult... Am bab]taturi in palme,am pus cartofi, arpagic, salata, ridichi, telina, patrunjel, praz... Si mai am,saptamana viitoare continui ce am inceput acum.Puiul a stat cuminte azi in carut si s-a uitat la mami lui cum transpira si tragea la sapa..Nu i-a spus si ei ca o prinde soarele pe fata,si ca o sa aiba nas de Rudolf Au fost minunate toate diminetile,cu gugustiuci cantant,cu pomi albi,infloriti,cu albine zumzaitoare,cu miros de iarba uda,cu gaini cotcodacind si cocos care sa le chemenu sa le alerge ca si cocosul ala bezmetic pe care-l dorim ciorbitza,dar nu mai stiu al cui este,cu pus in gradina cu surioara mai mica,asa cum faceam acum cativa ani,inainte sa ne luam zborul..Mai lipsea mama sa ne spuna ca nu sunt randurile drepte,si ca oricum se mananca si mai strambe asa.Dar a fost o alta persoana,un gangurici mic,care chiuia de cate ori il vedea pe catelul tatalui meu,catelul mancator de oua si mancator de desert bataie(dupa ou)

Lali Lacra de
Paul-Iulian

Mergi la inceput