Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *130*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

poate e instinctul de autoaparare... nu i-a facut bine laptele si acum il refuza instinctiv... zic si eu



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Alex multumim de cafea

fetelor, la mine au intrat banii pe luna asta sa va verificati si voi conturile, ca poate aveti noroc inca de pe 9 apr sunt in cont si eu habar n-aveam....si colegele mele cred ca cu sarbatorile astea, au uitat sa ma anunte...

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

cucoanelor, am pus si noi poze proaspete

luto, love forever

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Mami de Ursulica,m-ai facut sa imi tresara inima. Degeaba,la mine nu au intrat banutii.Dar mi-a trecut supararea, ca m-am uitat la poze cu precoca no.1
io vreau sa va intreb ceva. Da'sa nu radeti de mineCe e ala cartof dulce? Cum se prepara? Nu radeti, ca va vad
Alta intrebare: cum preparati spanacul pentru pui? Fiert la aburi merge? apoi blenduit? si amestecat cu ce...Sa incerc si eu.
lullaby, ce bubite are puiul? ca eu am pierdut.sper sa fie bine.
alex, si eu ma stresez ca papa lapte suficient. Am incercat sa mai dau un pic de lapte dupa piureul de legume,dar Matei nu a vrut si Luca l-a cam regurgitat, cred ca bause doar de placere,nu de nevoie. Ca lichide, doar apa le dau. Luca o bea mai bine, Matei doar o gura mica.
cristina v-am admirat si eu in pozute


Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

Alex multumim de cafea

fetelor, la mine au intrat banii pe luna asta sa va verificati si voi conturile, ca poate aveti noroc inca de pe 9 apr sunt in cont si eu habar n-aveam....si colegele mele cred ca cu sarbatorile astea, au uitat sa ma anunte...

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta





am vrut sa zic multumim de capitol, dar se pare ca mi-e gandul la cafele scuzati o baba ramolita si obosita..

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Ola,

AM avut o noapte horor. S-a culcat la 10 usor si aveam sperante de un somn bun. Dar nah.......... nu se poate. La 12,30 a inceput show-ul cu bagat suzeta. Asta a fost inca ok pana la 2,30 cand s-a hotarat ca ea vrea ture prin pat si n picioare. Dar nu vrea singura ci vrea companie. SI asa a durat pana la 4 si apoi cam o data la 30 de minute pana pe la 6,15 cand a adormit pana la 7,15. S-au poate nu a adormit dar nu am mai auzit-o eu? Asa eram de rupta. Acum doarme. Dar asa a fost de obosita si ea ca nici nu s-a prea jucat azi. Sper sa doarma cat mai mult ca sa recupereze somnul de noapte si apoi sa pape bine la amiaza.

Meniul de azi
- 7,15 - 130 formula (a avut fite si aici)
- 10,30 - 120 mar cu cereale orez
- 14 - sper vreo 200 de mancarica de cartod dulce si dovlecel cu piept de pui
- iaurt de la nestle cu banane
- sper 200 lapte cu cereale somnic usor


Evident ca am pierdut un mesaj ca il incepusem la amiaza si nu am observat ca s-a inchis capiolul.

sarbatoritilor de azi

incerc sa revin

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

cucoanelor, am pus si noi poze proaspete

luto, love forever

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.



Techila sunt super techilosii! iar jucarelele lor acum masuram din ochi livingul sa vad daca incape si la mine centrul ala

Mimika sorry daca v-am bagat in eroare, dar stiu ca luna trecuta a corespuns data cu cateva fete, de aia am spus...am fost cateva care am luat mai tarziu (pe 24) si ma gandeam ca au vrut astia sa-si spele pacatele

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Avem si noi ceva POZE MAI VECHI si niste POZE NOI NOUTZE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Ma ufla si rasul, la asa living asa loc de joaca....a se face diferentele intre pozele mele si ale TEchilei

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Mimika, tare scumpi sunt ptintisorii tai.

Madalina,. Imi place ca esti asa de ordonata cu raspunsurile. EU nu pot........

Ellenuta, bine ca ati putut iesi la restaurant. Sper ca a fost bine azi la medic.

Diana, imi pare rau ca inca va luptati cu DA.

Camy, eu azi i-am dat Mariei cartof dulce cu dovlecel. In compozitie a mai fost ceapa si putin morcov si carnita de pui, iar la final am adaugat evident iaurt. SI a mancat de s-a spart. Desi nu e preferata ei dar urla sa ii umplu gura. Mare mancaua a devenit. Dar eu ma bucur.

Monica, felicitari pentru papacios. Bine ca accepta spanacul si ficatelul. Cum le-ai preparat ca astea si branzica sunt singurele mancaruri pe care nu le accepta Maria?
Si felicitari pentru somnic. Esti o bucuroasa!!!!!!!

ANdra, tare scumpa e fetita si pot sa spun ca sunteti o familie tare tanara si frumoasa.

Mamideandrei, buba lui Andrei sa treaca.

Alex, noi mai avem doar 2 mese de lapte si papa intre 130-240 dimi si 160-240 seara. Cca 350 pe zi. I-a placut carnita?

Selen, am vazut-o pe dulceata ta si mi se pare asa de frumoasa si de expresiva. Si deja se ridica si ea in picioare. Acum urmeaza distractia si la voi.

Cristina_ana, nu vad pozicile noi. Sa stii ca nici eu nu ma asteptam ca Maria sa pape cu atata placere brocoli, ca eu nici nu stiam ce gust are dar daca ii place eu ma bucur.
Ai reusit cu cercelusul?

Suede, foarte frumoase verighetele. Si mie imi plac de aur alb.
Rochia, parerea mea e mai bine sa o inchiriezi. cel putin eu asa am facut. ca e mai ieftin si oricum nu mai ai ce face cu ea dupa.

Doris, multa sanatati la copilasi.

Ce fain ca va intalniti la gratar..........



Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput