Clopotei de ian-feb BUN VENIT PE LUME, JEREMY!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

nah, sa va scriu din spital. sejurul incepe cu nervi: nu-mi merge tv-ul, internet limitat. nici vorba de yahoo sau facebook... azi nu e grav, sa zicem, pe motiv ca tre s ama odihnesc. a venit o moasa tanara si i-am zis ca nu vreau s-o lase pe soacra in vizita, ca am prevenit pe toata lumea dar ca ea va incerca. probabil ca am aer de aia mica si rea, dar s amor daca imi pasa. propria mea mama nus tie ca maine se intampla ca s anu-mi faca un AVC acasa de emotii, asa ca nu inteleg de ce soacra ar trebui sa beneficieze de un tratament preferential.

bon, una peste alta bebeloi da din labute cum trebuie, inima la fel. eu sunt ok, astept inca dafalganul si instructiuni de mers la dus... tre sa ma spal cu o dracie portocalie in loc de gel de dus.

baietii au facut aici un circ pe cinste, mai ales sacha. acu sunt in pat amandoi,; bruno asteapta sa-l vada maine pe bebe jeremy:)

daca toate merg bine, pe la 13 ora voastra... ne "citim", auzim:)

pusici si... nah, sa fie intr-un ceas cu ursitoare generoase:)

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de... bebe jeremy noah AMR 1 zi
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui miri_mik

nah, sa va scriu din spital. sejurul incepe cu nervi: nu-mi merge tv-ul, internet limitat. nici vorba de yahoo sau facebook... azi nu e grav, sa zicem, pe motiv ca tre s ama odihnesc. a venit o moasa tanara si i-am zis ca nu vreau s-o lase pe soacra in vizita, ca am prevenit pe toata lumea dar ca ea va incerca. probabil ca am aer de aia mica si rea, dar s amor daca imi pasa. propria mea mama nus tie ca maine se intampla ca s anu-mi faca un AVC acasa de emotii, asa ca nu inteleg de ce soacra ar trebui sa beneficieze de un tratament preferential.

bon, una peste alta bebeloi da din labute cum trebuie, inima la fel. eu sunt ok, astept inca dafalganul si instructiuni de mers la dus... tre sa ma spal cu o dracie portocalie in loc de gel de dus.

baietii au facut aici un circ pe cinste, mai ales sacha. acu sunt in pat amandoi,; bruno asteapta sa-l vada maine pe bebe jeremy:)

daca toate merg bine, pe la 13 ora voastra... ne "citim", auzim:)

pusici si... nah, sa fie intr-un ceas cu ursitoare generoase:)

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de... bebe jeremy noah AMR 1 zi
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii







Miri,sa ai o nastere usoara, de vis daca s epoate, sa te refaci repede,iar Jeremy sa fie bebele dulce pe care il astepti si pe care il asteptam si noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Miri, nastere usoara!!! Imi place atitudinea ta pozitiva

Ioana, lasa ca stie ea cand e mai bine sa vina

Cand va aud pe voi, zau de nu m-as mai baga la un bebe, dar ratiunea nu si nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Hola zuzici !

Haide Miri !




...sa ai o nastere usoara , fara probleme , sa te refaci rapid iar bebe Jeremy sa aiba in preajma numai ursitoare generoase !...te asteptam cu vestea cea mare



Gattasalvaje - mamica de Sara Eliza ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Kalosalina, incearca si aerosoli cu ser fiziologic. Si parerea mea, continua si Colargolul ca face tare bine la muci.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Elle , sa-ti traiasca sotzul si socrella ...sper ca ati petrecut frumos si ca ai primit toate laudele cuvenite pentru bunatatile pregatite !

Roli , Vigantol pana la 6 ani ?!...hmmm , mi se pare un pic exagerat...oricum , am inteles ca e cam apa de ploaie...asta mi-a zis prof. Basca de la Gr. Alexandrescu , cel care a operat-o pe Sara...tot cura de soare este cea mai buna pt fixarea Ca , parerea mea

Eliza , uuff saracutza Emma , ce sufera ea dupa buni...nu stiu de ce Sara nu este atasata deloc de maica-mea ...ba chiar o cam respinge . Cand sunt ele doua singure , nu-i problema , dar daca apare bunica-meu in peisaj , mamaie devine persona non grata , La fel daca sunt eu sau sotzul prin preajma ...imi vine s-o ciufulesc cand o aud " bat pe mamaie " , "mamaie sa piece " sau altele de genu'. Am noroc ca maica-mea nu se supara si intelege , dar tare mi-e ciuda...sper sa-i treaca apucaturile astea.

Vali , ce faci ...esti suparata pe noi , de intri asa "el-fugitivo" si nu ne mai spui nimic de voi ? Ce face ginerele meu ? Mai pune niste poze , ca mi-e dor de el.

Cristina UK , da de veste cand ajungi in Buc...poate o punem de o intalnire in Tineretului .

Irlandeza , merci pt link-ul cu dentitia. Daca ma iau dupa ce scrie acolo , la 26 de luni ar trebui sa avem dentitia completa...Sara face 28 luni si ii mai lipsesc 3 molari ...e adevarat ca si debutul a fost intarziat , primul dinte l-a avut la 9.5 luni

Mary , mie mi-au zis din maternitate sa n-o cantaresc pe Sara decat la o luna dupa nastere...asta daca nu cumva vreau sa dau in depresii. Nici ea nu se trezea sa suga , era o puturoasa fara pereche ...si a luat 700 g in prima luna ( de fapt 850g , daca tin cont si de ce a pierdut in maternitate ).

Alina Kalos , cel mai repede scapati de muci cu aerosoli ( chiar numai cu ser fiziologic ). Daca si tuseste , pozti sa-i faci cu ACC 1ml+2 ml de ser . La noi asta este reteta minune pt muci.Sanatate multa va doresc !

Laurici de Piatra , ce putzin mai are si sora ta pana naste...tin pumnii ca mica tizuta a Sarei sa vina pe lume sanatoasa si mamica ei sa aibe o nastere usoara ca un fulg !

Gattasalvaje - mamica de Sara Eliza ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



buna fetele

pana la urma am iesit cu prietenii la restaurat si a fost super. fetele au ramas acasa cu bunicii. anna a papat bibe si a fost cuminte, in schimb, eva a facut scandal monstru .. probabil ca din cauza ca am disparut din peisaj .. ea fiind invatata cu prezenta mea seara de seara ..

miri ma gandesc la tine si tin pumnii stransi pentru maine. sa ai o cezariana usoara ca un fulg, fara dureri .. sa vina bebicu sanatos pe lume!

nemary eu zic s-o cantaresti saptamanal .. asa mai rau te superi si stresezi .. cu lapticul, probabil ca ei ii este suficient cat suge .. in momentul cand va dori mai mult, va sta mai mult la san si va stimula si productie .. zic eu .. nu abandona alaptatul .. hai mami ca prinde puteri iulia, iubita ta mica si va stimula si productia.

alinak ai incercat cu aerosoli? eu zic ca se rezolva repede. sanatate multa piticei!

alina cand va vrea bebita va veni .. ea decide.

miki sa-ti fie de bine schimbarea de job! super hainutele .. dar cam scumpute ..

andreea tu nu ne mai zici nimic de eric? de filip .. mami norocoasa de 2 baietoi .. cum e cu burtica?

pupici

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



gatta si eva face la fel .. cand e numai cu ai mei, e ok .. dar cand aparem noi in peisaj si socrela .. e prapad .. le spune la fel "peaca tataie mitica a tine acasa, peaca buni .." .. ba intr-o vreme, prinsese sa vorbeasca cu mars .. si ii zicea lui ta-su mare .. "mars acasa tataie mitica" (desi ii face toate poftele, o plimba la mall, in parcuri).. imi venea sa o jumol .. acum vad ca a uitat ..

maine merg cu anna la chirug sa stabilim totul ptr operatie .. mi-e teama insa nu cred ca e ok sa mai aman .. am observat ca de la hemangionul de pe spate a facut ca o vanataie pana catre san .. of ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Am pus cateva poze noi ...daca aveti chef si timp :

http://family.webshots.com/photo/2405652620101722542ffDlSk

Gattasalvaje - mamica de Sara Eliza ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Elle , tin pumnii sa fie ok maine la control la chirurg si sa scapati rapid de stresul asta cu hemangiomul ! Pup fetele

Eu sunt rupta , azi am fost cu maica-mea la shopping sa-si cumpere hainute si incaltaminte comoda pt plecarea la Roma ...am stat 5 ore la Mini Prix-ul din Otopeni, dar macar si-a luat cateva lucruri misto si ieftine . Eu , in schimb nu mi-am luat nimic , desi cred ca am probat vreo 10 bluze si cam tot atatea perechi de pantaloni

Ba bag si eu la nani , noapte buna va doresc !

Gattasalvaje - mamica de Sara Eliza ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE
Povestea nasterii

Mergi la inceput