Clopotei de ian-feb BUN VENIT PE LUME, JEREMY!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

Buna ziua va zic si eu dupa ceva vreme in care nu am putut sa intru ... si uite ce imi vad ochii ... naste Miri

Miri
Miri

Go Miri Go


Draga mea iti doresc nastere usoara, refacere rapida si multa putere sa poti sa cresti 3 flacai!!! Te admir mult pentru taria ta de caracter!!!

In alta ordine de idei va spun ca Lucu a crescut si intelege atatea lucruri incat ma uimeste in fiecare zi cu cate ceva. Acum el are undeva la 90 de cm si doar 12,7 Kg din pacate. Nu prea mananca bine in ultimul timp (asta si pt ca i se pun coarne la fiecare masa de catre bunici), dar il si supara dintisorii iesind asa ca nebunii, canin dupa canin...
El isi petrece ziua la curte la mama si sunt tare multumita ca zburda cat il tin picioarele, plus ca sunt atatia copii pe acolo si socializeaza destul de mult. Toti prietenii mei din copilarie de acolo au la randul lor copii si se ridica o noua generatie in zona incat ma duce cu gandul la copilaria mea. Si tare ma bucur ca a invatat sa mai imparta jucariile si sa mai lase si pe altul in leagan.
In rest eu abia mi-am schimbat jobul (motivul pt care nici nu mai puteam intra pe DC avand niste reguli tare stricte acolo) si sunt multumita ca pot sa-mi petrec mult mai mult timp cu puiul meu decat sa stau sa fac rapoarte peste rapoarte unui sef tampit. Si dand veste mai departe va spun ca sunt intr-un domeniu ce tine de copii si in special de fetite si poate va va placea ce arata pe aici:
http://www.guapadress.ro/rochita-si-palarie-juliete.html.

Si ca sa nu fie placinta prea mare o sa va scriu mult mai des despre noi!!! Va pupicesc dragi mamici mie!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Miri, eu bag majoretele de azi ca maine sta tati la computer si nu stiu daca ma lasa.

nastere usoara si un bebeloi sanatos Miri iar tie laptic din belsug si o stare de bine maine, fi zen asa cum numai tu stii in fi in momente ca acesta.

Jeremy te asteptam printre noi, frumos si sanatos ca fratiosrii tai.

multi pupici si asteptam vestea nasterii



Mari de Daria Maria(29.01.2008) si Oana Iulia(23.03.2010)
Povestea Darului plangacios



Daria


Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

am vazut poze cu Adeluta cea frumoasa, ce repede i-a crescut parul sper sa se stabilizeze vremea mai repede si poate reusim sa ne mai intalnim cu piticii in parc sau in alta parte. nu stiu ce s-a intamplat la tine la job, dar iti tin pumnii sa fie bine si sa iasa cum vrei tu. si multumim si de sms.

si l-am vazut si pe Andrei Casian, arata tare bine, ii dai doar titi sau si completare? am vazut ca este inca iritat pe fata, nu ii dai cu nimic?
cum se poarta Sonia cu el?


eu sunt tare suparata, cred ca o sa-mi pierd laptele, fata mea nu suge mai deloc, dupa 3-4 ore de somn o trezesc, pare ca ii este foame, o las sa planga putin apoi o pun la san, trage cam 3 minute iar apoi adoarme. o trag de maini, de picioare, de nas, mai trege de cateva ori si apoi iar adoarme. si pt ca ea nu stimuleaza mai deloc titi a inceput sa scada si productia, abia mai reusesc sa scot 30-40 ml din ambii sani.
si, sa fie tacamul complet, mi-am adus si dusmanul in casa. Am imprumutat de la Gatta cantarul. sa va spun cat a supt copila la ultimele mese? 10-20ml maxim si asta in 30-60min, depinde cata rabdare am avut sa o tin degeaba la san. nu stiu ce sa-i fac, efectiv.

a doua suparare ar fi ca lumea a inceput sa o numeasca pe asta mica Oana, fiind primul nume. imi pare rau ca nu am ascultat-o pe Miri si nu i l-am pus al doilea. sper ca fata sa invete ca o cheama Iulia si sa raspunda la numele acesta, mai ales ca va sta cu mine cel mai mult timp.
Daria e tare incantata de surioara ei, atat de inantata ca ar calari-o non stop. vrea sa o traga de maini si de picioare, sa o tina in brate, sa o ridice de pe pat, sa o pupe...iar pt ca noi nu prea o lasam sa se apropie de ea, cum nu mai suntem in zona cum se repede ca un uliu spre locul unde sta surioara. acum astept sa creasca si cea mica si sa le vad peste vreo 4-5 luni.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) si Oana Iulia(23.03.2010)
Povestea Darului plangacios



Daria


Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Ellenuta La multi ani sotului! Sa fie sanatos si sa fiti fericiti alaturi de cele 2 printese! ..cat si soacrei!

Se pare ca Justina nu a vrut sa vina azi..o astept cand va vrea ea.


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 39+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Nemary, nu mai face proba suptului. Cantarul poate deveni dusman. Proba suptului poate fi eventual relevanta daca o faci o zi intreaga, ca sa vezi cat suge per total intr-o zi, ca nu mananca la fel la toate mesele. Poate suge noaptea mai mult. Cantareste-o la saptamana sa vezi cat a luat.


Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Roli am votat si eu,multa bafta.
Elle La multi ani! pentru sotul tau,deasemenea soacrei.
Ginnette ce mare sa facut Adeluta si ce scumpa este.
Gatta mie mi-au zis ca pana la 3 anisori ar trebui sa aiba dantura completa,viganton nici eu nu i-am dat la inceput ca nu am stiut,aici nu se recomanda.Biancai trebuie sa ii mai iasa inca 4 maselute.
Ramo asa imi face si mie fetita numai prostioare,daca am scapat-o din ochi a facut ceva.
Am avut si noi 3 zile vremea tare frumoasa,Bianca toata ziua vrea sa stea in gradina si sa ne jucam amandoua.Nu prea stie asa sa se joace singurica,daca am disparut sa mai fac ceva imediat ma striga.Ne-am luat bilete pentru Romania,venim pe 4 mai si vom sta o luna,abia astept.



Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Sunt fetita mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Miri
Nastere usoara si bebe sanatos Miri.Stiu ca ai zis maine majoretele dar daca ma prinde Bia afara nu mai intram in casa prea devreme.


Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Sunt fetita mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Mary si eu o cantaream pe Bianca saptamanal,asa iti ai seama mai bine cum ia in greutate.Imi pare rau ca micuta nu suge cum trebuie,poate incet incet isi revine.

Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Sunt fetita mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Buna seara zuzici!

Miri si eu scot din seara asta majoretele, ca maine s-ar putea sa nu am timp sa intru de la servici
Nastere usoara si un bebe sanatos!

Mary imi pare tare rau ca Iulia nu vrea sa traga la san Si cu cantaritul, spun si eu ca celelalte zuzici - doar saptamanal, este suficient...Despre nume, daca le spui tuturor ca voi doriti ca piticutzei sa i se spuna Iulia, nu cred ca ar avea cineva de comentat.

Ellenuta La Multi Ani sotului! Multa sanatate si fericire alaturi ce fetele lui!

Alinact nastere usoara si tie si o fetitza sanatoasa!

Fetelor, de miercuri Daria e racita ...are mucisori la greu si parca a inceput putin sa tuseasca. Pana acum i-a curatat mama la greuu nasucul, i-a pus picaturi Vibrocil sau Colargol, si de aseara am inceput sa-i dau si Stodal. Dati-mi va rog niste sfaturi sa scapam de mucisori...Saracutza, astazi la pranz nu a dormit decat o jumatate de ora din cauza nasului infundat. Si parca uneori ies si mucisori galbeni-verzui. Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Mary, exact asa am patit si eu. Intr-o luna se terminase cu alaptatul...din pacate.
Nu zic ca trebuie sa fie la fel la tine, poate reusesti sa schimbi cumva situatia, zic doar ca nu e sfarsitul lumii. Se fac mari si sanatosi si cu lapte praf. Adica fa bine si nu te 'depresa' pe tema asta.
Cat despre nume, depinde de TINE cum ii spun toti. Daca ii vei spune mereu Iulia si ii vei corecta pe toti, spunandu-le ca ati decis sa-i ziceti Iulia, se vor conforma treptat.....

Miri, nastere usoara si sanatate amandurora!

Mergi la inceput