Strumfi de iulie-august 2007 (180)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

Ca bine zici, Timi, la multi ani printesei!
In viteza am citit faza cu (,) coiful si am crezut ca se pune pe cap si apoi se da foc .

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"






Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Karli&Carla multumim frumos pt urari.
Sarbatorita chiar inainte de pregatelile de culacare s-a gandit sa-si schimbe look-ul si si-a tras un cucui in frunte de toata frumusetea.

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Timi, La Multi Ani printesei! Sper sa-i treaca si cucuiul repede!

Mychy, la peelingul asta cu aspirina ce fel de aspirina se foloseste? efervescenta?

Pic de somn, nu-mi aduc aminte cand am fost ultima oara asa de obosita! De cateva ore incerc sa-mi tin ochii deschisi si de abia reusesc!

fianna cu printisorul Matei


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Neata fetele.

Timi, la multi ani pentru Saya , scuze de intarziere si de nestiinta. Noroc cu fetele vigilente.

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Timi, La multi ani micutei printese! sa treaca repede cucuiul.
Cristina26 La multi ani! Poate iti faci timp sa mai treci pe la noi. Abia astept sa vad poze noi cu voi .
Alinutzaa La multi ani!

Din perlele Andrei:
- Mami hai sa alergam sa prindem plimbarea .... (am iesit cu ea la plimbare ).

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Neata!
Timi la multi ani pt Saya! Ce repede a trecut anul!
Carla, deci asta e cu coplata.. nu mai aveau de unde sa ne ia bani, ca si asa ne iau cu toate mainile...
karli&fetele, vad ca deocamdata e liniste si pace cu inscrierile la gradinite, inca nu a inceput agitatia, am fost si noi si am intrebat, ziceau ca mai spre sfarsitul lunii...

Fetele, e vreuna din voi din Brasov? Ca astazi plecam intr-o minivacanta pana la moeciu, pana luni, si vroiam asa sa stiu la ce fel de vreme sa ne astepam. Pe google, pt BV, joi vineri arata mai amestecat soare&nor&ploaie, sambata duminica, mai soare...

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza.....
timy, la multi ani pr Saya!!!
cristina, la multi ani! n-ai mai trecut pe la noi.......

fianna, pt peeling se foloseste doar aspirina normala. si doar odata pe saptamana!!



opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Monica sper sa ai vreme buna, dar sa stii ca nu intotdeauna cum e la brasov e si la moeciu. De multe ori nu e nici in Poiana Brasov la fel ca in Brasov.

Acum, la ora asta sunt 13 grade, este nor si se pregateste de ploaie. Si la noi in Bucuresti s-a anuntat ploaie asa ca probabil si la Moeciu va fi vreme de nani si numarat benutzi.

Informatia vine prin telefon fix acu de la Brasov. Vorbeam cu vecina mea la tel can am citit postul tau.

Astazi la ora 12 merg sa vad alta gradi, cea de pe Popa Tatu unde am vrut sa le dau initial pt ca e fff aproape de firma sa vedem si acolo cum e.
Fetili sa aveti o zi buna.

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

La Multi Ani!!! micuta Sarah Mamica ta nu ne zicea nimic, sa manance ea tot tortul

Timi nu ai ceva crema care sa contina arnica? dc ii dai imediat dupa ce se loveste chiar nu se mai umfla asa mult cucuiul.

Cristina 26 sa ne traiesti, sa fii fericita toata viata alaturi de cei dragi. M-am gandit de multe ori la tine saptamanile astea de cand cu programarea asta la amniocenteza. Mai zi-ne ceva de frumoasa Ingrid.

Alinutza La Multi Ani!!!! Sa dea Dumnezeu sa nasti usor un bebe sanatos, frumos si destept.

Alina.a nu ne mai scri nimic, nimic. Te-am sunat intr-o zi sa te intreb de Eli. Eram curioasa dc a inceput gradinita? cum s-a adaptat?

Fetelor eu m-am hotarat sa-i fac vaccinul antivaricela lui Daria, de fapt i l-am si cumparat - 2 mil. Cam mult dar na... Imi este frica sa nu o ia de la gradinita iar mama nu-si mai aduce aminte dc am facut cand eram mica sau nu si nu vreau sa o fac acum in sarcina. Asta imi mai trebuie iar apoi la anul, nu as vrea sa o faca bebe asa mic, si decat sa stau cu drobul de sare deasupra capului am hotarat sa-l fac. E primul vaccin optional pe care i-l fac si m-am sucit si invartit in jurul cozii de n ori pana acum. Dar gata l-am cumparat. Oricum am inteles ca in afara e inclus in schema obligatorie, si, mai sti, poate emigram si noi candva, undeva...


Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007) si 16 + cu un mare dolofan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

mai fetelor frumoase decat sa puneti voi la peeling acid acetilsalicilic prelucrat chimic, de ce nu facceti voi un peeling cu taratze si lapte, dupa care o tamponare cu suc de lamaie ca-i mai natural si are efect super de inchidere a porilor si de albire, curatare a petelor. Tot efect astringent are si rosia cu care iti freci (bland) fata dupa stat la aburi(dus sau baie fierbinte) iar apoi faci un peeling (gomaj) cu tarate sau malai negrisat daca se poate amestecat cu lapte, sau cu ou depinde de tipul de ten.

Daca mai vreti sfaturi puteti sa imi cereti, cat stiu va spun. Ce imi mai aduc si eu aminte de acum 100 de ani de cand am facut scoala de cosmetica. pacat ca caietul meu cu masti naturale si mai putin naturale a ramas undeva in Brasov si cred ca cineva si l-a insusit ca nu il mai gasesc de mult.

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput