"LMA ! Ghiocei de martie-aprilie 2009 *191*"

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Merci de sfaturi!Aplicam, aplicam...

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doranna spune:

kea,

intrebai de carnita zilele trecute...
luni de zile eu i-am dat 30g, dar de vreo 2 luni mi-a zis dr. ca pot sa-i dau si 40-50g. cand le-am intrebat daca pot sa cresc s-au uitat amandoua (si dr. si asistenta) la mine cu o fata de parca ar fi zis "te stresezi prea tare"
si adevarul e ca incet-incet am inceput sa nu ma mai stresez, nici macar nu mai cantaresc, pun totul din ochi



Mami fericita de Iulia-Alexandra (23 martie 2009)
Poze - primul an si 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doranna spune:

kea,
de ce nu mai scrie ayla????
si mie imi lipsesc mult postarile ei....

Mami fericita de Iulia-Alexandra (23 martie 2009)
Poze - primul an si 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Scriu repede ca o stergem afara.
Raspund anelor.
Cred ca felia de carne cat o palma se refera la palma lor, nu la a mea, nu?

Vecinei i-as zice fara jena ca eu atata timp cat copilul ei e agresiv, eu cu al meu nu stau in preajma lui, pe de o parte ca nu-mi doresc sa se invete si al meu asa si pe de alta parte nu-mi doresc nici sa-i bage din greseala vreun deget in ochi sau mai stiu eu cum sa-l loveasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doranna spune:

adee,
super filmuletul
nu stiu cine ma distreaza mai tare, ariana sau tati

Mami fericita de Iulia-Alexandra (23 martie 2009)
Poze - primul an si 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Ce misto era daca stiam ca te duci la depozit, iti dadeam si noi lista intreaga, ca sa nu apara modificari de model, marime, culoare etc.

pai daca stiam ca ma duc.... obligatoriu luam eu listuta; ca sunt multe chestii care arata bine pe net si in realitate nu, si altele superbeeeee care arata ca naiba pe net; eu am sunat intamplator, ca daca tot eram in berceni .... voiam sa vad ce gasesc pentru finutul mic; de fapt si data trecuta tot asa pe nepusa masa m-am dus, si atunci am schimbat comanda mult fata de ce voiam de fapt; e mult mai usor sa ma plimb printre rafturi si sa aleg... ca sunt agatate pe umerase si le vezi clar cum arata... si tare se mai lipesc de mana

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
UN ANISOOOOOOOOOOOR!!!!
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Eu ma uitam pe pozele Dyanei si inca nu imi vine sa cred ca ii face baie lui David in camera. Ce copil cuminte...

La noi e dezastru la baie. Mai nou ne bagam amandoi si ne tinem de mana, stam in picioare si tropaimsi aruncam apa cu picioarele de la unul la altul. Fericire maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

BIANCA, exact asta remarcasem si eu (cand am vazut pozele, ca evident ca am uitat sa mai si zic), ce copil cuminte e Mutzu! Luca sta numai in picioare in cada, si se aseaza in fund atunci cand vreau sa-l scot .

FLORIC, multa sanatate! Sa speram ca (Doamne fereste) n-o fi chiar ulcer direct...sa "speram" la o gastrita mai usoara. Mergi si "te cauta", ca Raru are nevoie de tine fresh!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Eu ma uitam pe pozele Dyanei si inca nu imi vine sa cred ca ii face baie lui David in camera. Ce copil cuminte...

pai cam asa e... e destul de cumintel si intelegator; la baita ne jucam cu tot felul de chestii, ne stropim... dar asa cat mai putin; mai are si el zile cand ne face balta in camera, si suntem toti uzi din cap pana-n picioare dar rar; el asa e obisnuit, la baita se relaxeaza, se calmeaza, eu ii tot fac masaje din cap pana-n talpi cat dau cu gel pe el si ii place tare mult; ii zic "da-mi labuta" si scoate cate un piciorus din apa sa-i fac masaj la talpi ; zici ca nu e acelasi duracell care ne alearga toata ziua prin casa de suntem lesinati pe la 7 seara si el tot mai chiuie;

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
UN ANISOOOOOOOOOOOR!!!!
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, io cand citeam ca David doarme pana la 10 si alti bebei pana pe la 9.30 credeam ca m-am procopsit cu cea mai matinala ciocarlie, ma bucur insa ca mai am colege de suferintza. Sophiphi pana pe la 9 luni se trezea la 9.30, hai 9; dar apoi si-a schimbat programul, cel mai adesea la 8 chiuie. Cateodata (rar) o apuca si la 7, cateodata (foarte rar!!) doarme si ea pana la 9...
In ultimul timp a inceput sa traga 2 somnuri peste zi, ca ieseam afara si dormea in carucior la cel de-al doilea somn; ei, dar au fost 2 zile ploioase si n-am iesit si aleluia somnul nr. 2! Ieri de ex. s-a trezit dimi la 8, a dormit de la 12 la 13.30 si urmatorul somn a fost...la 21.30! Alaltaieri cam la fel. Azi musai mergem la plimbare, ca vine o prietena din Italia cu o fetitza mai mare cu 10 zile ca Phiphi si nu ne-am vazut de cand am nascut. Ea are si-o scumpete creatza-creatza de 3 ani.
Cu predictiile de la motz: pai Pitonul va acumula de-a lungul vietzii si valori materiale, nu va fi lipsit de pragmatism daaar va fi si romantic. Iar Adelake sigur ca va fi judecator/notar/avocat/procuror si isi va permite sa fie super eleganta si pusa la punct!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
11luni
Manole forever

Mergi la inceput