"LMA ! Ghiocei de martie-aprilie 2009 *191*"

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Cu predictiile de la motz: pai Pitonul va acumula de-a lungul vietzii si valori materiale, nu va fi lipsit de pragmatism daaar va fi si romantic. Iar Adelake sigur ca va fi judecator/notar/avocat/procuror si isi va permite sa fie super eleganta si pusa la punct!


Multumim, Adevarata Fiica a Mamei Omida!

Ca sa nu ma mai urekeatzi ca nu am pus poze, vin cu ceva... pre-motz. Pe-alea de la 1 an vreau sa le adun intai pe toate, apoi sa vaz ce catzar pe net.

11 luni

Pashte la Targoviste

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m
dar eu zic sa intervii tu cu "nu-nu-nu! nu-i voie ca il doare si plange" direct la copil,
http://www.lucamic.blogspot.com/


Metoda asta am aplicat-o deja, a fost prima varianta la care ma gandisem si eu. Rezultatul:mi-a trantit si mie piticul vreo doua peste fata, de nu m-am vazut, ca ma iubeste si pe mine...Din punctul meu de vedere, el chiar n-are nicio vina, dar pe-ai lui chiar ca i-as scarmana

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Nici Andrei nu-i tocmai delicatetea intruchipata: ne mai musca, ne mai trage de par,ne mai aplica o directa, doua, dar incerc sa-l invat ca nu-i bine si am vazut ca inteleptele invataturi maternesunt aplicate in relatiile cu copiii ( nu cu noi, ca noi suntem sacii de antrenament)
La capitolul baie, ne inscriem in clubul Vladimir-Luca.Mutzu cel cuminte si relaxat!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ilinca, nu te supara, dar mie Adelake mi se pare o romantica in maniera victoriana; asta nu exclude insa preconizata ei cariera in domeniul impartirii dreptatii, ca aprige femei erau alea: mana de fier in manusa de catifea!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna tufete, greu e fara voi, tare mult mi-ati lipsit
sa stau eu atatea zile sa n-am cu cine ma consulta/sfatui.... offf
bine ca acum a trecut (partial)
bianca, adrisima - gata, am raspuns la strigarea catalogului

si am ratat atatia sarbatoriti
cu fffff mare parere de rau nu pot decat sa le urez un intarziat La multi ani! absolventilor din ultimele 2 saptamani

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

legat de subiectul mancare - nu vrea sa ma gandesc prea mult ca dau in depresie
-noapea , prin somnul cel mai profund (pe care in ultimul timp nu prea mai reusesc sa-l dibuiesc) daca bea lapte cam 1 data/saptamana
-dimineata mananca ceva dintr-un iaurt sau 50 grame cereale cu lapte si ceva fructe (adica doar pere belgiene - DOAR astea ne plac)
-la prinz eternul pireu de legume cu carne/or/peste + orez+ ulei+parmezan - pardon: nu mai este eternul pireu pt ca , mai nou, de cand avem 4 maselute nu accepta decat la inceputul mesei mancarea blenduita apoi mai ciuguleste bucatelele care i le dau eu cu mana in gura - ceva morcov, patrunjel. La sfarsit mai ciugulim ceva fructe portocala blenduita sau para blenduita.
- la 5 se pare ca are masa favorita: branza cu paste / cartofi /urzici + iaurt, smantana iar la desert iarasi ceva para blenduita
- la 8.30 - cateva lingurite de cereale cu lapte (de ulde altadata manca in 15-20 minute cate 200 grame, acum am noroc daca inghite 50gr in 1 h) si la final fie niste magiun de topoloveni fie niste para blenduita

si asta-i tot



Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

pup fetele noi
si tare ma bucur ca a reaparut ayla pe care o "tratez" cu o ploaie de pupicuri

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Hello!

LA MULTI ANI! MAIA Sa fii sanatoasa, iubita, fericita. Multi pupici si pentru SABY

GIANINA

Am admirat poze cu Adelake

Noi nu am facut azi vaccin, ca a avut ceva febra ieri si alaltaieri si dr zice ca a vazut si un inceput de rosu in gat. Dar daca totul e ok si nu evolueaza facem miercurea viitoare


Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Multumim pentru previziuni!

Am uitat sa va spun ca aseara am tuns-o pe Adelake scurt-scurt, tot nu avea ea cine-stie-ce perishor. Ce-am strans, am pus... intr-un plic.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

La multi ani, Maia-Andreea-Yoda! Sa cresti mare, sanatoasa, frumoasa si inteleapta, ca doar esti Yoda, nu?

pt Saby&Adi.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput