Licurici de ianuarie - februarie 2009 (100)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara95

ce m-ati binedispus cu mesajele voaste!si andru faca la fel, la fel, il regasesc in tot ce scrieti!se arunca pe burta peste ce prinde, si-a modificat orele de somn, o jumuleste pe flavi, de mi-e mila de ea ca sta..

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Pasiune de Bijoux


De ce?Credeai ca toti sunt cuminti,dorm cand li se spune,se joaca frumos,mananca frumos si cand trebuie?
Deci la 4 fara ceva a adormit..Pe ziua de azi si-a stricat tot programul,dar tot.Acum trebuia sa fie in parc,nu la nani si la 8,30 nani..azi cred ca ne prinde 12noaptea cu somnicul de seara..
A insirat toate jucariile,la noi in camera,ca doar cam lui o pastreaza in ordine,le cara incoa,prin bucatarie...sa ne impiedicam noi de ele..sticle de plastic,mingi,masinute,galetute,hainute sau sosetele dk prinde..toate minunile le cara incoa si le insira peste tot...numai pe la el prin camera nu.
Ii place sa se lase asa pe tine si tu sa-l prinzi,imi tin parul prins mereu ca ma jumuleste si daca aude "au au" pe el il amuzaIti baga degetele in gura sa i le pupi/mananci...iti mai tranteste o telecomanda in cap in joaca,mai tranteste o masina in tv in joaca..k vrea s-o puna pe masa aia de la tv..si tot asa.Dar e dulce si-l iubesc de nu mai pot.
Ah si pt prima data ieri,cand a fost in parc s-a dus la toti copii intalniti si mai ca voia sa-i ia in brate..Se ducea aproape de ei si ranjea,se juca cu brizbrizurile lor de la haine(fermoare,din astea) si le zicea bebe..el care era cel mai mic:))))Copiii fiind mai maricei nu prea l-au bagat in seama,dar am inteles ca el se baga in sufletul lororicum..
Va pupam.


POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Bazar general

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariya

plec la Campulung,sa duc copiii la aer curat,la casutza noastra...Aveti grija de voi,ca va urmaresc!


amedeo 12ani,annamaria 8 ani,miguel adriano 27/01/2009


sunt o mama implinita!


hei duamna

avem si noi casutza in zona aia, adica pe drumul dinspre targoviste spre Campulung (daca de clung muscel e vorba ca pp nu de moldovenesc),pe la Voinesti

poate treceti pe la noi, ca vom da deasemenea bir cu fugitzii din Bucuresti

Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


un vis pentru ei, pentru micutzii mai putin norocosi

www.asociatiamame.com/ro/implica-te/persoana-fizica.htm" target="_blank">invitatie F230
............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leditia
Ii place sa se lase asa pe tine si tu sa-l prinzi,imi tin parul prins mereu ca ma jumuleste si daca aude "au au" pe el il amuzaIti baga degetele in gura sa i le pupi/mananci...iti mai tranteste o telecomanda in cap in joaca,mai tranteste o masina in tv in joaca..k vrea s-o puna pe masa aia de la tv..si tot asa


Mamaaa...cat de cunoscut imi suna toate astea ...mai ales aia cu parul

Davidutul nazdravan

Si la noi se lasa cu jale mare cand nu facem ca el...si cu dat cu capul in orice, nu conteaza: usa, perete, scaune, parchet...ba mai vine sa ne mai dea si noua cu capul pe unde nimereste...si mai nou, vine si ne musca daca nu-i convine ceva

Se fac ei mari

Crisspy, fericita de Razvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Da ma,se da cu capul de usa,zid,de pat..imi vine sa-l rod in dinti.Si daca nu faci ca el te boscorodeste in limba lui,e jale mare..se tranteste,se duce cu ochii in lacrimi la ta-su "ne=ne=ne sau aba aba aba"(habar nu am ce inseamna)..dar se duce si ma paraste..sau invers.E smecher,ca daca unul nu-i da ceva,fuge la celalalt,poate ii merge cu ala

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Bazar general

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

ha , ha si la noi identic

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Pasiune de Bijoux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Sorry, a am aparut o data msg de dimineatza, se blocase calc, l-am reestartat acumn si nush ce am facut pe aici...

suntem in pragul pastii no 3! posibil sa ajunga aluat si pt un cozonacel, mai vdm...

...da sa stiti k daca nu faceam aluatul de aseara nu-mi ajungea timpul astazi sa framat si sa si coc, deci a fost extrem de inspirat sa impart munca asa, in 2 episoade.

Ira, mamica Elizei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

salutare
Si la mine au venit rusii...bai, dar eu sunt fenomen..imivine numai pe data de 2...de vreo juma' de an, daca nu mai bine......si ratez Invierea...si nici cu puiul la impartasit nu pot sa merg
Metoda Ciufik pare sa functioneze, am ajuns la 1 jum de ora de fataiala inainte de somn, dar fara leganat sau alte cele..
Bee, sanatate multa
Naty, noi folosim 2 carucioare, unul aici si unul la ai mei. Aici e ala nr. 1, iar la ai mei avem unul tip umbrela, cu cos si bara, foarte usor de manevrat si care ii place si la pici f mult.
fug ca sterg la geamuri, si mai am de spalat pe jos si de pus mocheta la loc ca nu mai avem pe ce ne juca diseara cu masinutele
Ledi, am pus si eu, dar pe BRD niste banuti, putini, ca cu atat am mai ramas. Stii cum se zice, de la mine mai putin, de la Dumnezeu mai mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

da de ce sa ratezi invierea si impartasania?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

da de ce sa ratezi invierea si impartasania?

pai daca sunt pe stop? intru in biserica?



Mergi la inceput