Licurici de ianuarie - februarie 2009 (100)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Va urez si eu cu drag un Paste Fericit, plin de lumina si caldura!

Poze...

www.flickr.com/photos/8231022@N06/" target="_blank">...si iar poze

Iulia & Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Citat:
citat din mesajul lui micola

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

da de ce sa ratezi invierea si impartasania?

pai daca sunt pe stop? intru in biserica?



mamici si licurici

Am o din 21.01.2009
! Doamne ajuta sa ne fie sanatosi copilasii! !!



Nu poate sa mearga sotul tau sa-l impartaseasca?


e simplu, doar sa vrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Ba da, Anna, dar vroiam sa fiu si eu...
Aaaaa, azi, intru intr-un magazin sa cumpar o sapcuta pt Alexutu ca in rest avem de toate noi noute, primite de la mot (unele chiar de la botez) si il aud dintr-o data ca rade cu o poftaaaaaaaa, nu se mai oprea din ras. Credeam ca a vazut pe careva cunoscut, sau ca ii face cineva goange sa rada, dar, cand ma uit mai atent in jur, vad o vanzatoare care punea preturi de zor, cu un pistol vine tipa mai aproape, mai pune cateva preturi, el iar hehehhe, hehehe, , cu voce tare, ma bufneste si pe mine rasul, abia apoi isi da seama si tipa cu pistolul, rade si ea...ne ducem mai departe, sa mai vedem si alte sepcute, el iar de data asta mai tare...a inceput si lumea din jur sa rada, eram ca-n filme, ce sa mai, , radeam si eu de ma durea burta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Micola, tare scump, cred ca radeaa toata lumea


e simplu, doar sa vrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

nu stiu micola cum e la voi, la noi de ex nu e nici o problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Formidable!! aluatul tot creste si creste1 te pomenesti k imi ajunge pana la urma si pt cozonaculala cu mac - preferatul lu' tati, eu nush daca am mancat vreodata in viatza mea, nici vorba sa fi facut mama cozonac cu mac, asa k nu am pe cine sa sun diseara la 11 sa mai cer pareri cum faceam aseara, asa k tot netul e baza...

A, uitai sa va spun cum imi curatz eu oalele & sticlaria & portelanul. Pt k sunt fixista cu otelul & sticla - sa luceasca, domle! - insa si suficient de lenesa k sa le frec la nesfarsit folosesc Sano Forte. Daca e cazul repet operatiunea. ies brici! si oale si pahare si farfurii si capace, multe - NU aluminiu, nu teflon, nu plastic. Numai dupa ce o culc pe Eliza. Obligatoriu cu manusi de cauciuc! am fost io o data smechera si am spalat fara manusi - eh, si ce-o sa mi se intample??- si pe urma am mieunat 2 saptamani...

pasca no 3 intra la copt dupa 9 - 9.30 dupa ce-o culc pe pitika...

Ira, mamica Elizei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

M-AM TUNS! gen bob si in fata mai lung. e f mare schimbare fata de parul meu luung de azi-dimineata.

ira, mi-a placut f tare comparatia ta

micola, ce dulce alexutzu!!! si eu as fi murit de ras!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Abia acum am citit de Eli, imi pare atat de rau! Din pacate, si eu stiu cum este, am avut o sarcina oprita in evolutie cu doi ani inainte de Alex.Ledi, am citit postarea ta despre experienta petrecuta la spital si, intr-adevar, esti o femeie puternica! Nici noi nu petrecem Pastele cu mancare multa, curatenie pe rupte si petreceri, mese intinse. Eu nu am starea necesara anul acesta (mi se intampla cam des de Paste pentru ca pe mine Pastele ma deprima, faptul ca Iisus a murit si a fost chinuit.... stiu ca noi celebram de fapt invierea lui... dar eu nu pot uita ca mai intai a trebuit sa fie omorat ca sa invie... in fine, mi se pare o sarbatoare morbida si nu am simtit-o niciodata ca pe ceva vesel, cum e Craciunul, unde serbam NAsterea si totul e vesel, sarbatoare...)Eu nu am alergii, dar cand am nascut, in spital, am patit si eu o iritatie grozava pe fata. Dr mea gineco mi-a dat atunci niste pastilute de zyrtec si mi-a trecut. Au zis ca am facut alergie la dezinfectantii de acolo, desi eu am mai fost internata, chiar si la spitalul ala si nu am mai patit nicodata sa ceva.Daiopri, Roxana La multi ani! cu intarziere, multa sanatate si fericire.Ma duc sa mai citesc ca inca sunt la capitolul celalat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

voi cand inscrieti copiii la gradinita? ca din ianuarie tre sa-l duc pe acesta

si cand ar trebui sa merg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

voi cand inscrieti copiii la gradinita? ca din ianuarie tre sa-l duc pe acesta

si cand ar trebui sa merg?



acesta?
nu stiu sa-ti raspund, dar mi-a placut faza cu "acesta"


Mergi la inceput