Licurici de ianuarie - februarie 2009 (100)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

si noi suntem la terrible twos, asteptam sa treaca

naty noi de la 7 luni avem umbrela, da are si cos si bara. e foarte usor si incape bine in masina mea, un ka cu 2 usi.
iarna l-am folosit pe primul, sa tina un pic mai bine, e mai gros si apara mai bine de vant, acuma iarasi umbrela ca mi se pare mult mai usor de manevrat si tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Noi tot cu Bugaboo-ul ne dam... ca e mic si usor. Nu ma vad degraba renuntand la "dansul" (da' abnia astept sa se incalzeasca mai ca lumea ca tot cu "footmuff" circulam, la noi e friiig inca)



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)


"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Noi n-am mai iesit cu carutul de foarte multa vreme...ah,inafara de ziua in care am mers in vizita la Rox,ca nu ma cocosez pana acolo cu el in brate...
Chiar ma gandeam si eu la un carut umbrela,k asta e mare si greu..David merge pe piciorutele lui prin parc,numai ca atunci cand se plictiseste trebuie sa-l iei in brate..si e obositor.
Asta e singura chestie pt care i-as lua un carut umbrela,k dupa o vreme oboseste si vrea in brate..k in rest nu-i vad utilitatea.Bine,nici nu stiu daca ar sta,ca el s-a dezvatat de carut..


POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Bazar general

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Am luat rezultatele la analizele de sange pe care mi le-am facut saptamana trecuta si nu prea sunt bune...M-am cam speriat pt ca dr m-a trimis sa imi fac si niste analize imunologice sau ceva de genul asta. Bref, am un numar f mic de trombocite si un timp f mare de coagulare a sangelui. Am citit cate ceva pe net insa m-am speriat si nu mai citesc...Tot ma plangeam eu de faptul ca imi apar vanatai si uite care era cauza...Dr zicea ceva de trombopenie sau purpura trombocitara...

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

bee imi pare rau de analizele proaste. Nu stiu ce inseamna, poate te ajuta irina. Dar nu mai citi pe net. si sper sa fie totul OK.

Fetele, va pup pe toate, mai stau vreo ora si plec acasa; vreau sa iau fetele sa trecem pe sub masa.
Va doresc SARBATORI FERICITE!

Ne "auzim" marti.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

dady au intrat banutii de la tine si Dana.Multumim
Si mai e o donatie,dar nu stiu de la cine,ca dupa nume nu-mi dau seama.Oricum,multumesc din suflet daca citeste aici.




POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Bazar general

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyc spune:

In sfarsit am reusit sa intru din nou pe forum sa vad ce mai fac fetele si copilasii! Am de lucru foarte mult si va fi si mai rau incepand din mai, caci ies cativa colegi la pensie, plus au taiat un post de rezident din lipsa de fonduri.....si lunile de vara sunt groaznice la mine la spital ca e zona turistica afluxul de persoane e impresionant. Iar eu sunt pe punctul de a lua o decizie majora, adica de a-mi da demisia! Inca nu stiu exact cand, cum si daca.....dar nu se mai poate in ritmul asta si alta solutie nu este, ca nu imi accepta jumatate de norma....

Nu am prea citit din urma, vad ca Ledi e bine si e acasa si ma bucur foarte mult! Ne pregatim si noi de Paste, dar nici intr-un caz bucatarind si facand curatenie....ci din contra, nu e mai nimic in frigider si e un haos total:) Partea buna e ca vom pleca 3 zile la plaja si la distractie cu inca 4 cupluri, din pacate fara copii (parca v-am mai zis ca in Franta copiii se fac extrem de tarziu, parca toti asteapta 40 de ani ca sa-i faca!)Asa ca Paul va trebui sa distreze (streseza) 10 adulti.....si cred ca va reusi:)

Progrese a facut foarte multe, pe toate planurile, mai putin bine stam la dintisori, avem doar 4 si 2 premolari (un vadf din ei)...Arata cam toate partile corpului, inclusiv buricul, intelege cam tot ce ii spun (comenzi simple evident), e foarte povestitor, arata in carti la cerere vaca, spune mu; ratusca, spune ac-ac.

A primit de iepuras o casuta de jucarie, un cort pentru copii pe care il adora! Nu mai iese din el, acolo e camera lui...ar dormi si noaptea daca l-as lasa! Toata ziua intra si iese din cortul ala, cu divrese treburi.....isi depoziteaza sticlele cu lapte, pernele, paturicile......le aranjeaza si face ordine ca intr-un barlog. Daca nu gasesc ceva sigur e in cort la el! Placa mea de par, telecomenzile, hartia igienica......

Merg sa mananc si apoi fuga iar la serviciu...Va pup pe toate si sa aveti parte de sarbatori fericite si sa va bucurati de copilasi din plin zilele astea!

Pyc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Bee,imi pare rau ca analizele nu sunt bune.Multa sanatate iti doresc.

Sa va povestesc de David..care azi noapte la 3 s-a trezit,a mancat un laptic dupa care nu a fost chip sa-l mai adormim.S-a jucat,s-a rostologit prin pat,radea,vorbea,chiuia,isi canta..timp in care taica-su ii tot repeta ca e 3dim si trebuie sa faca nani.Eu m-am lasat pagubasa si m-am intors in pat,dar l-am auzit in interfon pana spre dimineata.Apoi s-a culcat si s-a trezit la 9 si ceva,iar de la 13 ne chinuim sa-l adormim si nu vrea..E aproape 15 si el nu vrea sa doarma si se joaca pe aici..

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Bazar general

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

Buna ziua,tinerelor!
La multi ani tuturor!

Eu azi dimineata am fost cu Miguelito la pediatra ca nu se mai putea...respira greu si nu are muci vizibili... si azi noapte,de la 3 la 5,30,m-a nenorocit...il iau in pat cu mine(ca ta-su a profitat si s-a mutat in patul lui amedeo care e plecat in cantonament),fratilor,a misunat non stop...cea mai tare e ca nu se da jos din pat,nu,se invarte ca un gandac,se arunca pe burta,inclusiv pe mine,vine,ma pupa,se cuibareste la mine in brate si,cand zic ca ,gata,adoarme o ia de la capat...e...pediatra ne-a dat 2 siropuri ca avem buba si niste picaturi maro pe care tre sa i le pun cu pipeta!...o pipeta de tot rahatul,nici nu poti s-o tii ca , curge tot continutul din ea,plus ca tanarul se zbate grav cand tre sa-i pun diverse in nas...concluzie - am reusit sa-i pun picaturile,dar arata ca un indian...patat pe toata fata,plus ca si-a intins totul...va jur ca m-am prapadit de ras!...l-am culcat la ora 13 si acum,tot doarme...a zis dr ca se trezeste si urla pt ca se sufoca in somn si se sperie,iar agitatia e tot de la asta...sa speram!
fetelor,va pup si Paste fericit cu bucurii si sanatate muuuuulta!
nu stiu cand mai intru ca ,maine gatesc,duminica suntem in familie si ne veselim,iar luni ,plec la Campulung,sa duc copiii la aer curat,la casutza noastra...Aveti grija de voi,ca va urmaresc!


amedeo 12ani,annamaria 8 ani,miguel adriano 27/01/2009


sunt o mama implinita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

ce m-ati binedispus cu mesajele voaste!si andru faca la fel, la fel, il regasesc in tot ce scrieti!se arunca pe burta peste ce prinde, si-a modificat orele de somn, o jumuleste pe flavi, de mi-e mila de ea ca sta..

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Pasiune de Bijoux

Mergi la inceput