Atinge o stea-Un echograf pt micutii de la FUNDENI

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Ce va scriu aici nu are legatura cu echograful, dar are mare legatura cu omenia, cu demersurile Asociatiei MAME ce vin in sprijinul celor care se lupta pt viata!

Maine seara, 10 martie ora 21, in Jukebox Club ( fostul why not ) se organizeaza Concert Caritabil cu participarea:

Alexandrina, Nicu Covaci, Ovidiu Lipan-Tandarica, Bogdan Bradu, Ionut Contras, HiQ, Artanu, Byron, Silent Strike, Trupa Jukebox, Pasager, Marfar, Popas, Daniel Lazar, Coyote Chicks.
Pretul biletului - 30 lei.

http://www.cristinalilianadinu.ro/wp-content/uploads/2010/03/cris-final.jpg


Toate incasarile din bilete vor fi donate Asociatiei MAME pentru cazul Cristina Liliana Dinu bolnava de leucemie.




Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


un vis pentru ei, pentru micutzii mai putin norocosi

www.asociatiamame.com/ro/implica-te/persoana-fizica.htm" target="_blank">invitatie F230
............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

am vrea sa donam cei 2% dar nu reusesc sa descarc formularul de pe situl asociatiei. stiu ca anul trecut a fost completat cu datele contului, adresa, etc.

mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui aka

am vrea sa donam cei 2% dar nu reusesc sa descarc formularul de pe situl asociatiei. stiu ca anul trecut a fost completat cu datele contului, adresa, etc.

mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina


ada multumim mult pt solidaritate

ti-l pot transmite eu pe un cont de e mail
te rog sa mi-l dai pe pm sau aici




Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


un vis pentru ei, pentru micutzii mai putin norocosi

www.asociatiamame.com/ro/implica-te/persoana-fizica.htm" target="_blank">invitatie F230
............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

lumeeeeeeeee lumeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

dragele mele,

am sa va fac un ANUNT MARE

FT IMPORTANT pentru drumul nostru cu acest proiect, si poate de ce nu!? ..chiar si pt urmatoarele proiecte pe mai departe


inca o data va multumesc tuturor de aici pt sustinerea de pana acum si pentru cea pe care veti fi dispuse sa o acordati si de aici inainte!!!




-----------------------------------------------------------------------------------

Fonduri de la Balul Rotary Club Bucuresti pentru proiectul Asociatiei M.A.M.E.



Proiectul - 'Atinge o stea' derulat si initiat de Asociatia MAME pentru acordarea unei sanse la viata copiilor bolnavi de leucemie- si-a gasit sustinere financiara si suport important.

Fundatia Rotary Club Bucuresti s-a alaturat campaniei MAME lor si anunta organizarea unui BAL Caritabil vineri, 09 aprilie 2010, orele 19.00 la JW Marriott Bucharest Grand Hotel, Salonul Grand Ballroom.

Fondurile stranse din sponsorizari, din taxa de participare, tombola si alte actiuni conexe in cadrul balului, vor fi directionate atat catre copiii de la Mia’s Children pentru ca acestia sa aiba un trai mai bun si materiale necesare studiului cat si catre proiectul Asociatiei MAME – pentru achizitionarea ecografului necesar sectiei de pediatrie a spitalului Fundeni.

Selectiuni din programul serii:

- cocktail de intampinare;

- program muzical live: trupa Undercover;

- moment al copiilor de la Mia’s Children;

- tombola si licitatie de tablouri;

- DJ.

Taxa de participare este de 300 lei de persoana.



Inscrierile se fac la

- Email: office@asociatiamame.com
sau
- 0724 064 304

Din motive organizatorice, va rugam sa faceti inscrierile pana la data de 30.03.2010.


-----------------------------------------------------------------------------------



Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


un vis pentru ei, pentru micutzii mai putin norocosi

www.asociatiamame.com/ro/implica-te/persoana-fizica.htm" target="_blank">invitatie F230
............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Asociatia M.A.M.E. participa la Targul pentru copii Kidex

Asociatia M.A.M.E. isi anunta participarea in perioada 25-28 martie 2010, la editia de primavara a targului pentru copii - Kidex.

Parintii si viitorii parinti sunt invitati la standul 33 A din pavilionul 17, sa cunoasca si sa afle mai multe despre demersurile umanitare ale Asociatiei, despre Campania "Atinge o Stea" si despre copiii care beneficiaza de sansa la o viata normala si sanatoasa. Toti cei care vor trece pragul acestui eveniment sunt asteptati sa fie parte din proiectul ce are ca scop strangerea de fonduri pentru achizitionarea unui ecograf performant pentru copiii bolnavi de cancer internati la Spitalul Fundeni.

Echipa M.A.M.E. a pregatit pentru cei care aleg sa se implice, cadouri si bijuterii de suflet.

Odata cu apropierea Sfintelor Sarbatori de Pasti, toti participantii sunt invitati sa faca un gest simplu pentru semenii lor mai mici aflati la grea incercare a vietii. Cadourile sunt "hand made" de echipa Asociatiei Umanitare M.A.M.E. si sunt facute cu dragoste, special pentru proiectul 'Atinge o Stea'.


daca ajungeti pe acolo nu ezitati sa veniti sa ne vedeti!
Cadia!



Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


un vis pentru ei, pentru micutzii mai putin norocosi

www.asociatiamame.com/ro/implica-te/persoana-fizica.htm" target="_blank">invitatie F230
............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Alinuk, ce sa mai aude cu comanda mea de bijoux?

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex_andra

Alinuk, ce sa mai aude cu comanda mea de bijoux?

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)


Alex_Andra
nu te-am uitat!!!!!!!!!!!
iti scriu pe mail

nu pot accesa pm ul deocamdata din motive de avertisment





Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


un vis pentru ei, pentru micutzii mai putin norocosi

www.asociatiamame.com/ro/implica-te/persoana-fizica.htm" target="_blank">invitatie F230
............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

alex_andra unde ai vazut bijuterii? as vrea sa comand si eu ceva, cadou de iepuras :).

mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Citat:
citat din mesajul lui aka

alex_andra unde ai vazut bijuterii? as vrea sa comand si eu ceva, cadou de iepuras :).

mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina


au avut bijoux si martisoare de 1-8 martie si am facut o comanda dupa sarbatori.

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fetele

maine suntem la bal!!!

eu personal am mari emotii

sper ca Doamne Doamne sa fie cu noi si in numele lui sa mai facem niste pasi importanti in acest proiect







Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


un vis pentru ei, pentru micutzii mai putin norocosi

www.asociatiamame.com/ro/implica-te/persoana-fizica.htm" target="_blank">invitatie F230
............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput