Felicitari CARLA! Flori de liliac-mai-iun'10 (60)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Bilica, intrebai de cercei;
Aici nu se pun in maternitate, ci doar in clinica si doar dupa ce face bb primul vaccin (2 luni); deci cam dupa 3 luni e voie sa ii pui....
Ma gandesc ca asa o fi si in America.

Vero, am primit PM; iti trimit cand se face mai seara la mine, deci noapte bine la voi ca sa pot sa mai pun si ce mesaje mai scriu eventual fetele ptr Carla & Mazarichi. Insa pe dimineata (la voi) o sa ai mailul primit.

Nana, stomacul tau ce mai face?

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Ioana, multumesc de intrebare ; din pacate tot asa. Cu tratament mai reusesc sa fur cateva ore de somn noaptea, insa in majoritatea timpului stau si rabd; din cand in cand zic ca nu mai pot, dar imi trece deznadejdea pana la urma .

Nana 32+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

NANA....GICEMIA MEA E BUNA...MAI SARE DIN CAND IN CAND PT CA NU RESPECT REGIMUL......PUR SI SIMPLU NU MA POT ABTINE...MI-E DE EXACT CE NU AM VOIE SA PAP.......SI MAI CALC STRAMB.
MA DUC LA DR DOAR CA SA VERIFICE CARNETUL CU VALORILE DE GLICEMIE ( MA INTEP DE 4 ORI PE ZI)IAR DACA SUNT MULTE VALORI PESTE 140 MA BAGA PE INSULINA........DECI ALTE INTEPATURI
MA ROG, MATROANA MA SFATUIT SA-I ZIC DR-ULUI CAND NU AM TINUT CONT DE REGIM SI NORMAL CA GLICEMIA ESTE PESTE 140, CA SA NU AM PROBLEME CU EXCESUL DE INSULINA DUPA....DAR SA VEDEM...TOTUL DEPINDE DE DR.
ORICUM NU AM SARIT CALUL DE MULTE ORI....MAI ALES CA DULCE MI-AM FACUT IN CASA CU ZAHARINA SI NU AM MAI SARIT CALUL CU SUCURILE NATURALE IAR MANCARICI DE-ALE NOASTRE CU CEAPA CALITA NU AM MAI MANCAT DE 3 SAPTAMANI....ORICUM MERCI PT PREOCUPARE....



MARIA SUPER FERICITA 31 CU ANDREEA ANTONIA
AMR: 9 SAPTAMANI....SA SPERAM....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-pis spune:

Uf, iar am ramas in urma cu raspunsurile, fetelor, tare rapide sunteti!

Theo LA MULTI ANI!!! Si LA MULTI ANI tuturor floricelelor!!!

Cistina (Crissy_C), felicitari pentru micuta Patricia si pentru vestile bune de la eco! Cat despre rinichiutul mititelei, daca doctorii nu se ingrijoreaza, inseamna ca nu sunt motive, stai linistita.

Ruxi (bubu30), ma bucur ca nu e nimic grav cu sangerarea! Bine ca ai facut si injectiile, s-a mai dus o grija. Cum te mai simti?

Ioana (arturicii), felicitari pentru primul dintisor , gata, e baiat mare!!!

Maria (maribell), stai cumintica in pat, sa treaca perioada asta complicata. Cum te mai simti? Mult noroc maine la doctor, eu cred ca scapi de insulina.

dana81, felicitari pentru bebelina Clara!

taty_ana, felicitari pentru bebelina scumpita, ce mare e! Saracuta de tine, de abia acum cand te-am vazut in spital am realizat cat de curajoasa esti! Si burtica e perfecta .

Si nu in ultimul rand, pentru draga noastra Carla, prima mamica eroina de la odisee, un dulce!!! Saracuta de ea, recuperarea nu e chiar usoara daca este inca e la terapie intensiva. Ma bucur mult ca mazarichile sunt bine, imediat vor lua in greutate cele 700 g si or sa mearga acasa. Cred ca pleaca din spital inainte de Paste! Si uite ca vine si lapticul , ce bine!!!

Veronica, multumim ca ne tii la curent si Ioana, multumim pentru efort!!!

Cat despre vizitele la maternitate sau acasa, cred ca noi ne adaptam un pic si la locul in care traim. Aici lumea se viziteaza numai la maternitate, nimeni nu iti apare acasa la usa in primele luni, doar familia, si atunci invitata. La inceput mi se parea tare ciudat sa trebuiasca sa-i primesti pe toti la o zi dupa nastere, dar acum mi se pare sincer, mai usor. In primul rand la maternitate ai ajutorul personalului calificat, care te si spala pe tine sau pe bebe daca e nevoie. Exista orar de vizite strict si intra doar 2 persoane o data, din care 1 e tatal; daca tatal cedeaza cartonasul lui, atunci intra 2 vizitatori, daca nu, nu. Vizitele stau foarte putin, pentru ca mai asteapta la poarta inca nu stiu cati, si toti vor sa intre in alea 2-3 ore de vizite... deci educatia ii face pe toti sa stea doar cateva minute. Iar daca bebe plange si vrea laptic, vizitele se scuza si pleaca sa o lase pe mamica sa alapteze. Faptul ca mamica n-are unde sa se retraga in alta camera cu bebe, ii face pe vizitatori mai sensibili la nevoile mamicii.


Ana 28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-pis spune:

Aaaa, si maine luam caruciorul, ne-am hotarat pentru rosu .

Ana 28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flubby spune:

Buna fetele!
Carla multumim ca ne tii la curent cu vesti despre tine si mazarichi!
Ne bucuram sa auzim ca sunteti bine si inca o data muuuulta sanatate si crestere rapida!
Vero multumim pentru ca esti omul nostru de legatura cu carla si printesele ei.
Theodora la multi si din partea mea (scuze pentru intarziere) multa sanatate si fericire si un baietel asa cum ti-l doresti!
Nati si din partea mea floricelei tale, si de asemenea tuturor florriilor de aici! Si bineinteles un brat maaaaare de flori!
Taty_ana esti o graviduta super draguta si ai o burtica foarte finuta care ascunde o mica luptatoare ca si mamica ei!
Mira, apropo de anestezie la nastere, aceeasi curiozitate o aveam si eu cum pentru cezariana exista anestezist iar pentru naturala nu? doar e vorba de acelasi spital si nu cred ca trebuie o "filozofie" foarte diferita intre cele doua tipuri de anestezii, nu? poate dna doctor incearca cumva sa-ti "sugereze" sa alegi cezariana? nu vreau sa emit pareri despre dansa dar am vazut si auzit tot felul de intamplari cu medicii de la noi; v-am zis ca eu am schimbat dr pentru ca cea initiala mi-a spus ca ea nu m avede in stare sa nasc natural, si poate cine stie chair asa e, dar macar o sansa sa-mi dea si mie nu, e dreptul meu si al copilului! si multe altele....in fine sper ca nu v-am plictisit cu ale mele

pupicei burtici si o seara linistita in familie!



rxd 29 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

La multi ani tuturor "floricelelor"!

Si... felicitari CARLA!!! Sa fie sanatoase "mazarichiile", sa creasca mari si sa-ti aduca mereu numai bucurii!!!
Am intrat pe fuga sa urez la multi ani si am vazut vestea ca a nascut Carla... asa m-au apucat niste fiori. Mai avem si noi asa de putin. Parca mai ieri abia aflam ca suntem gravide. A trecut asa de repede timpul. Mai ales ultimele saptamani...

Va urez o saptamana excelenta tuturor si sa auzim numai de bine!

PS: Nu mai modific semnatura... sunt oricum 34 de sapt.

Mami de ANTONIO (12.05.2007) si 30+ www.pregnology.com/preggoticker2/777777/000000/My%20pregnancy/05/11/2010.png" target="_blank">DOMINIC

Dumnezeu a vrut ca el sa existe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flubby spune:

pis-pis super carucioarele quinny, mai ales rosii!
sa-l stapaniti sanatoase!

rxd 29 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza09 spune:

Seara buna burtici,

La multi ani la toate florile care au serbat numele azi multa sanatate si pupici deliciosi de la noi

dana81 felicitari pt rezultate la eco

Tatyana tot respectul si aprecierile noaste pt efortul sustzinut si zambetul senin o adevarata mamica luptatoare


Carla multzumim ca ne dai vesti despre tine si floricele, la fel ca toate burticile va urez sa ajungetzi cat se poate de repede acasa si sa vedem pozici cu comorile tale ...recuperare rapida si muuuulti pupici dulci...


Fetelor cred ca maine ma duc la doctor ma supara rau niste crampe la piciorul stang am zis ca o sa treaca dar se pare ca nu si daca stau intinsa in pat indiferent de pozitzie ma iau durerile si ma lasa dar sunt destul de suparatoare ,,,azi cand am iesit la plimbare aveam momente cand pur si simplu schiopatam ,,,chiar nu stiu care e cauza exacta parca vad ca doctora asta a mea imi va da paracetamol ...asta e mai suportam poate trec... am auzit de la o mamica pe aici care a a vut si ea ceva de genul asta si ei i-a prescris dr calciu...

la toate burticile

29+ Luca Octavian+ Cristina 12.01.1999

www.dropshots.com/madutza09#" target="_blank">POZICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

La multi ani, si de la noi, pentru toate florile din Odisee, si in special pentru floricelele lui Nati!
Nati - nu te stresa inutil, esti o simpatica si o draguta, nu cred ca e cazul sa schimbi ceva pentru o nefericita neintelegere!
Artu - felicitari pentru vizita Zanei Maseluta, gata, jucati in alta liga acum
Tatyana - o draguta - si mamica si burtica, hai ca nu mai e mult!
Veronica - multumim pentru vestile despre Carla si mazarichi. Doamne ajuta sa recupereze in greutate cat mai repede si sa poata pleca acasa. Sper sa nu fiu deplasata, dar vreau sa te rog ceva. Am auzit recent povestea unor gemenute, dintre care una a facut retinopatie de prematuritate. Se pare ca e o afectiune care poate aparea in astfel de cazuri (cica si din cauza oxigenului la care sunt pusi copii), ceea ce m-a surprins a fost ca mamica a trebuit sa apeleze pe cont propriu la un oftalmolog care sa constate aceasta situatie in maternitate. Sper sa nu fie cazul Carlei, ca la ea sa verifice medicii cum trebuie si sa fie totul ok, dar mai bine sa sufli si in iaurt in astfel de cazuri. Te rog sa procedezi cum crezi de cuviinta, daca consideri ca e oportun sa vorbesti cu Carla despre asta, fara sa o superi... Cum crezi. Eu m-am gandit ca poate fi util sa va spun si voua despre asta.
Va pup pe toate si o noapte linistita.
Anca 29+ cu Maya Sophia si mamina lui Luca

Mergi la inceput