Felicitari CARLA! Flori de liliac-mai-iun'10 (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

La multi ani tuturor floricelelor de la odiseea noastra! Sanatate multa sa va dea Dumnezeu, si bucurie!

Carla, tare mult ma bucur sa aud de bine! Sa stii ca ne-am gandit cu toate la tine si la mazarichile tale. Sa va ajute Dumnezeu sa puna in greutate cat mai repede ca sa le puteti duce acasa, iar tu sa te recuperezi rapid si usor, sa ai laptic mult, iar ele putere sa suga. Multe si multi Pentru o mamica curajoasa si 2 fetite puternice si sanatoase.

Mira fericita 32+cu Maya Alesandra

AMR 8 saptamani

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

am reusit sa pun 2 pozici cu burtica si....scuzati chiloteiisunt luati de barbate-miu cand am intrat in spital....m-o fi vazut de vreo 1oo de kile
burticile

31s+ cu






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Tatyana esti o graviduta frumoasa cu o burtica superba! La mai mare, iti uram noi!

Nana 32+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Uau Vero ce ma bucur de vestile pe care ni le scrii, mai ales ca din modul in care relatezi ce ati povestit deduc faptul ca deja Carla e mult mai bine, linistita si optimista si ma bucur fff mult

Ma bucur si sa aud ca deja mazarichile incep sa recupereze dragele de ele
Imi creste inima de bucurie cand aud numai de bine despre ele, deoarece eu fiind o viitoare mamica de gemeni tot timpul ma pun in situatia lor

acum Vero incep eu cu curiozitatile
-ti-a zis ce doctorita a operat-o?
-si intreb si eu ca si Ioana, fetele sunt la incubator momentan ?
-neaparat sa nu uiti de poze , sa ii aduci aminte marti daca va vedeti

Dar de ce sa ne despartim Vero, ca de aici mergem la scutece toate cu bebelusii nostri sanatosi si frumosi

tu vrei sa scapi de noi ? (glumeam si sunt convinsa ca stii de gluma)



Ruxi 31 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Tatyana pozicile sunt f. frumoase si burtica la fel

iar pe fata ta nu se vede deloc a fi una care a stat atat de mult in spital
arati f. bine
felicitari inca o data pt. tot efortul tau care are si rasplata
mult a fost, putin a mai ramas

Ruxi 31 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

HOLA CHIKAS......SI
VERO PT VESTILE DESPRE CARLA....CUM INTUIESTI TU CA STAM CU SUFLETUL LA GURA SA MAI AFLAM CEVA DESPRE MAZARICILE VITEZE SI MAMICA EROINA....ESTI O DRAGUTA !!!
TATYANA DAR SI TU CE VESTI BUNE NE ADUCI SI CE BURTICA FRUMOASA AI....VEZI CA DOAMNE DOAMNE ESTE ALATURI DE TINE SI-TI TINE IN CONTINUARE BB IN BURTICA LA CALDURICA.....SUNT FOARTE FERICITA PT TINE...
NATI LA MULTI ANI ZVAPALICEI TALE CEA FRUMOASA...ACUM MI-AM DAT SEAMA CA POARTA UN NUME DE FLOARE...SORRY....
IAR VIS-A-VIS DE NEINTELEGEREA DE ASEARA, NU-TI MAI FACE PROBLEME....CATE-O DATA HORMONII SUNT MAI TARI CA NOI....DE'... UN NEURON SINGUR SI ACELA GRAVID.......NU MAI PUNE LA SUFLET....NU SE MERITA. DUPA CE CA SUNTEM NOI STRESATE, PANICATE,SENSIBILE, PARANOICE, CU HORMONII URLAND IN NOI...CHIAR FAZELE DE PE FORUM NU AR TREBUI SA NE ATINGA....CA DOAR INTRAM PE FORUM SA NE CALMAM....NU SA NE FACEM SI MAI MULTE PROBLEME.
MAINE MA DUC LA DR SA VAD DACA MA BAGA PE INSULINA...SAU NU...EU SPER CA NU...VEDEM.
VA PE TOATE SI MAI VB....


MARIA SUPER FERICITA 31 CU ANDREEA ANTONIA
AMR: 9 SAPTAMANI....SA SPERAM....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Nati, chiar nu ai de ce sa te cenzurezi ptr ca nu ai la ce; tu ai scris tot timpul sincer si frumos si politicos. Eu te astept la povesti aici asa ca si pana acum; nu iti pierde energia si timpul cu atentie la ceea ce scrii ptr ca, repet, nu ai nevoie!

Tatyana, esti o graviduta super faina cu o burtica pe masura!
Sa fiti sanatoase si sa plecati cu bine din spital

Eu inca o zi nesuferita in care nu pot sa respir, in care ma supara intepaturile in col si contractiile;
Insa fac o mazare si o crema de zahar ars si-o tava de cartofi la cuptor.

o zi frumoasa tuturor



Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Maria, ti-a crescut glicemia? Nu o mai poti tine in frau cu regim alimentar? Sau de ce sa te puna pe insulina?

Nana 32+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Uitasem ... Ana-pis nu pe tine vroiam sa te intreb de eco, stim ca la tine situatia e roz ; pe Ana-anamariam79 o intrebam...

Nana 32+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

Ruxi nu stiu ce dr a operat-o dar pot afla
nu mi-a spus daca fetele sunt sau nu in incubator dar presupun ca este normal sa fie, pentru ca acolo este o temperatura constanta, pot fi monitorizate permanent(zic si eu)
nu o sa uit de poze...insa o sa astept cuminte sa mi le trimita...nu incerc sa fortez nimic
man...deci nu scap de voi???!! si eu care imi facusem planuri
Tatyana sincer ai tot respectul nostru...faptul ca lupti pentru o "cauza" atat de buna iti da putere insa nu poate sa-ti fie prea usor
daca erai in cluj ma infatisam in vizita
ai o burtica tare, tare scumpica...micutza ca si a mea
maribell cum spuneam si mai devreme consider o onoare increderea oferita si stiu ca asa cum eu asteptam vesti, asa asteptati si voi, asa ca nu pot sa nu fug repejor la calculici si sa va dau de veste
arturici am trimis pm
32+ Matei ...

Mergi la inceput