Felicitari CARLA! Flori de liliac-mai-iun'10 (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Un capitol cu vesti frumoase, si fara bebei grabiti!

LA MULTI ANI TUTUROR CE POARTA NUME DE FLORICELE! MULTA SANATATE SI FERICIRE!
CARLA, suntem mereu cu gandul la tine si la fetitele tale. Ne rugam sa te recuperezi cat mai repede, sa ia bebelinele bine in greutate, si cat mai mai curand sa mergeti acasa, toate trei alaturi de tati al vostru!

Arturica, felicitari si voua pentru primul dintisor!

bubu, imi pare rau ca nu ai reusit sa dormi, incearca sa dormi ziua cateva ore. Si da Doamne sa mai stea bubulinele in burtic.

Cred ca am copt mesajul asta vreo 45 min, deja mii si frica sa mai postez ceva comentarii, sfaturi, ma limitez doar la felicitari/urari.

O sarbatoare frumoasa burtici.

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Nati, chiar eram cu gandul la tine
Felicitari floricicai tale, sa creasca mare si sanatoasa si sa va aduca numai bucurii! Pentru printesa care vine v-ati mai hotarat la nume?

Felicitari tuturor sarbatorilor de azi, numai bine, sanatate si impliniri!!!

In alta ordine de idei, am citit aseara sfarsitul capitolului trecut si nu mi-a plcut deloc ce-am vazut acolo
Chiar si acum am recitit epopea nasucurilor si sa ma bateti ca nu inteleg cum putea bilica sa se supere pe ce a spus Nati
In primul rand, mesajul nu ii era in nici un caz adresat si nici nu facea referire la ea. Intr-al doilea, s-a spus doar ca fetita lui Nati nu are de ce sa aiba nasucul altfel decat parintii ei, in nici un caz ca ar fi ceva in neregula cu un nas mai "turtit" la copilasi. Eu una l-as pupa toata ziua daca ar iesi asa si nu mi-ar pasa absolut deloc ce cred altii, d'apoi sa ma dau suparata pe forum din probleme inventate!..

Iar referitor la intrebarile ramase fara raspuns, de obicei explicatia este una din 2 posibile: ori nu se raspunde pt ca nu se cunoaste problema discutata (si atunci consider ca nici nu e recomandat sa te dai cu parerea aiurea si sa incurci mai rau persoana care a intrebat) sau problema s-a mai discutat in cateva randuri, si e destul de obositor si neinteresant uneori sa reiei acelasi subiect over and over again pentru cineva care a fost mai putin atent capitolele trecute. Desi am observat ca aproape toate fetele raspund la aceleasi intrebari din nou, cu multa rabdare (a se vedea discutia despre cercelusi la fetite, care s-a mai purtat de cateva ori, cu pareri, recomandari din experienta personala,etc.)
pt fetele cu rabdare de fier

Asa ca bilica, eu zic sa nu mai suspectezi de lucruri urate colegele de odisee, ca nu face bine nimanui

Si fetelor, ce-ar fi sa o sustinem si pe Nati un pic, care sunt sigura ca s-a simtit f rau dupa asemenea acuzatii
Ironia face sa fie si basarabeanca, ceea ce automat inseamna ca s-a tot lovit de problema discriminarii in Ro (GARANTEZ si eu, din propria experienta, din pacate), asa ca nu si-ar permite niciodata sa supere pe altcineva cu asemenea aluzii!
Uite ca acum ii e frica sa mai posteze sfaturi si pareri, si cred ca tuturor ne-au fost utile la un mom dat recomandarile si retele ei, deci e pacat sa se piarda
Nati

Scuze de , dar asa am simtit ca trebuie sa scriu


Corina 26s+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Salutare burtici !

in primul rand

La multi ani floricelelor noastre de liliac!!!
in al doilea rand

La multi ani tuturor celor ce poarta nume de flori !!!


Carla , ma bucur din tot sufletul ca mazarichile tale sunt stabile!!! Multumim tare mult de mesaj, ca te gandesti la noi, chiar daca asta ar fi ultimul lucru pe care l-ar face altcineva in situatia ta . Iti urez mult curaj pentru perioada care urmeaza, si muuulta sanatate, putere si dorinta de viata micutelor tale minuni!

Ioana, wow, felicitari pentru dintisor: e un moment tare important, eu nu o sa uit niciodata pierderea primului meu dinte!

Nati , te rog sa ramai tu insati in continuare!!! Noi te apreciem mult, vrem sa te simti in largul tau printre noi! Cui nu-i convin postarile tale, sau le interpreteaza dupa ureche, n-are decat sa nu le citeasca; noi, restul, ne bucuram sa discutam cu tine!

Nana 32+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

La multi Ani tuturor floricelelor sarbatorite azi!

Nati, un munte de urari de bine pentru micuta ta Cami si pentru floricica din burtic.


neata

am inceput sa fac selectia de mesaje pentru Carla, de cand am primit dinspre Theodora primul sms.

Daca doriti sa mai ii transmiteti ceva, scrieti aici si eu iau strict mesajul ptr Carla si Mazarichi, ok?

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

Hello Burtici
astazi ma sunat [b]]Carla[/b si am vorbit in jur de 16 minute
am fost foarte emotioanata sa o aud si sper sa nu uit prea multe lucruri
in primul rand va transmite ca operatia de cezariana nu a fost deloc atat de infricosatoare cum se astepta...si daca pentru ea nu a fost infricosatoare atunci nu va fi nici pentru voi
cezariana a durat in jur de 10 minute pentru fiecare bebelina si apoi 30 de minute cusutul, in timpul cusutului vorbea cu doctorita
a fost constienta si nu a durut-o nimic
bebelinele incep sa se coloreze in roz si cresc de la o zi la alta, astazi a fost din nou sa le vada insa nu a stat foarte mult fiind in scaun
spera ca maine sau in urmatoarele zile sa o externeze de pe terapie intensiva...problemele respiratorii pe care le-a avut avand legatura cu astmul de care sufera
astazi s-a ridicat in picioare si a stat de pe la ora 10 pana la 15 (sper ca nu am gresit total intervalul, dar e vb de multe ore ) timp in care nu a stat numai in piciore dar a inceput sa faca miscare
incep sa apara si primele picaturi de laptic, maine primeste pompa desi sunt profesionale si pe sectie...oricum cele 2 printese nu pot suge, fiind prea mici, momentan, insa o sa le stranga laptic in sticla
mama Carlei a venit in vizita, surpriza, de la Timisoara, astazi insa a plecat inapoi urmand sa revina cand se va externa
dupa ce micutele se mai ingrasa cu 700 de grame vor putea fi externate, important este ca sunt stabile si nu au probleme de sanatate
i-a facut mare placere sa auda de mesajele de sustinere si marti ma asteapta...o sa o sun inainte sa vedem ce si cum insa gestul vostru a bucurat-o foarte
arturicii i-am spus ca a fost ideea ta si ca tot tu te ocupi de selectarea mesajelor..nu mi-am asumat vreun merit
va pupa pe toate si cele mici va saluta
de asemenea va transmite sa stati cumintele macar pana dupa Pasti ca sa aiba timp miculutii sa creasca
o sa incerce sa trimita si niste poze pe care sa le postez eu...o sa le postez de indata ce le primesc, promit


hmmm cam atat momentan, ma simt onorata ca pot sa va dau vesti legate de Carla
va imbratisez si inca o data la multi ani
si legat de mica furtuna...nu uitati ca hormonii sunt de vina pentru tot si nervii nostrii atarna de un fir de ata
am fost o odisee deosebita in care oamenii nu s-au judecat si sper sa ramanem asa... mai ales ca mai este doar un pic pana o sa ne "despartim"

32+ Matei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Vero, multumim pentru vestile dinspre Carla si Mazarichi.

fetele respira singure?

Stai linisita, nu trebe sa ii zici cine a facut selectia ptr ca nu asta e important ci cine a scris si a urat;

o sa incerc sa fie cat mai "putine" foi de printat;



Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

LA MULTI ANI TUTUROR FLORICELELOR!!!!
LA MULTI ANI THEO!!!! scuze de intarziere!!!
Nati mie imi esti tare draga asa cu stilul tau de a scrie si te rog sa fii asa in continuare..ce sa i faci uneori mai trebuie sa facem si compromisuri,suntem multe caractere diferite aici pe forum..ideal ar fi sa realizam ca ne-am adunat sa "dam viatza" la emotii,prietenii,discutii,timp petrecut frumos...dar se mai intampla sa fii interpretat gresit.Nu te supara si nu te necajiPupam sarbatorita nazdravana
Asa...am fost la eco si am o bebelinda in grafic de 930 gr(nu stiu daca e grasuna sau normala) si totul e perfect si sper sa ramana asa
Ma duc sa citesc din urma sa ma lamuresc ce e cu mesajele pentru Carla.Si revin daca mi se mai da "voie"..am un sef aici care ma trage de pantaloni

26+RIANA & CLARA 06.08.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

multumim Vero de vestile bune....asteptam cu nerabdare vesti noi de la Carla...DD are grija de bebeluse si-o sa creasca mari si sanatoase!

eu am facut echo sambata la 31 sapt si am o bebitza scumpa de 1570 grame si dr mi-a spus ca a fost zgarcit cu masuratorile in sensul ca poate avea un pic mai mult...sa dea DD sa stea la mami caaat mai mult in burtica

apropo de burtica,poate sa-mi explice cineva cum se pun pe webshots niste pozici ca am pozat-o ieri si vreau sa vi-o arat....da la fatza mea sa nu va uitati ca-i fatza jalnica de spital

aaaa si m-am luat cu vorba si-am uitat... La multi ani tuturor floricelelor!!!!!

31s+ cu






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

am reusit sa "indes" in 35 de pagini mesajele ce i s-au adresat Carlei;

am lasat cate o majoreta doar (la fetele care au pus) si am mai sters din semnaturile mai bogate, din pupici si floricele (am lasat cate una) pentru a nu consuma prea mult tonner Veronicai.

Vero, eu iti multumesc in avans pentru ca incerci sa le printezi, stiu ca nu e simplu si nici ieftin.

fisierul e aici, la mine, nu l-am trimis inca Veronicai asa ca daca in urmatoarele ore mai aveti mesaje pentru Carla si Mazarichi scrieti-le aici si le copiez eu; va anunt cand trimit fisierul;

Veronica, te rog da-mi pe PM adresa ta de mail


Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamanati



Cred ca am copt mesajul asta vreo 45 min, deja mii si frica sa mai postez ceva comentarii, sfaturi, ma limitez doar la felicitari/urari.

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 29+




Parerea mea este ca nu trebuie la nici una dintre noi sa ne fie frica sa postam anumite pareri si comentarii aici, pt. ca in acest caz nu mai suntem noi insine, suntem persoane false care ne chinuim sa facem pe plac la altii si sa scriem doar ce vor altii sa auda si atunci cred ca mai bine nu mai scriem nimic daca nu putem vorbi ce vrem.

Nati apropos tu cum mai esti cu durerile si contractiile ?
ai mai lasat efortul si munca multa deoparte ?

Ruxi 31 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput